Собствено Търсене

ДРАГА-съвети за направа и идеи

Re: ДРАГА-съвети за направа и идеи

Мнениеот Venci_Varadinov » Чет Мар 29, 2012 2:10 pm

ivanr написа:y2y2y2 Добра идея, ама бая корда трябва да отиде и трябва да измислят някаква бая рошава плетка. Започни с москвичова гума, виж как става, промий някой грам а останалото ще се нареди. y8y8y8

y6y6y6 Просто ми се роди в главата и реших да споделя хах y2y2y2
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот jefrysax » Съб Мар 31, 2012 8:31 pm

Добре ... аз влязох в този форум точно с тази цел да търся информация за тези "килимчета" или "изтривалки" ... първо като ги търся в магазина (или интернет) как се водят точно как превеждаме от английски "miner's moss" или "sluice carpet". Аз гледах в Практис едни изтривалки които ми се сториха "възможни за употреба" те бяха гумена подложка с косми които бяха супер твърди и супер на гъсто ... дали би ставала ...
jefrysax
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот vando » Съб Мар 31, 2012 8:51 pm

то със всичко би ставало и всичко ще хване златинки, но истината е че ако не са правилни капаните ще изпускат
Кажи на какво ще слагаш тази подложка и ще ти кажа кое е най-подходящо y7y7y7
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот КАЯ » Нед Апр 01, 2012 4:13 pm

y6y6y6
Последна промяна КАЯ на Чет Фев 20, 2014 11:08 pm, променена общо 1 път
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ИЦО » Нед Апр 01, 2012 5:02 pm

КАЯ написа:Истината, е че всяко корито изпуска.И каквото и да е покритие с подходящ режим може да се докара да изпуска минимално.Факторите са наклон,количество на водата и количеството на материала.Да не забравяме дължината и периодичността на чистене на концентрата.Колкото повече материал пускаш за единица време толкова повече е водата.Оптималната обемна концентрация на твърдото във водата е около 10%..Колкото повече вода толкова повече дължина.Оптималният наклон е около 10 на сто /10 см. на един метър от улея/.Колкото по-високи са преградите толкова повече вода трябва да има над тях.Минимално се счита че водата над преградите трябва да е 2-2.5 пъти тяхната височина.Когато се работи с некласиран материал се пуска или повече вода, или се увеличава наклона,ако няма възможност да се увеличи водата.Целта е да могат по-големите камъни да се отнасят извън коритото самостоятелно.Много важно е какви са класите на златото в находището, щото едно е да е само едро, друго само ситно, или комбинация някаква.Според този фактор се подбират технологията и уредите за промиване.Примерно ако 95% от златото е съсредоточено в класа - 0.1 мм./има такива находища/ по.добре е да се пресее предварително материала и да се обработва с подходящата техника например класа -1 мм.

y1y1y1 y1y1y1 y1y1y1
ИЦО
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот tigerman » Нед Апр 01, 2012 6:39 pm

Колеги защо правите толкова сложни приспособления ,специални постелки от корди,метални решетки,ламели и т.н.. Златодобива е просто нещо,както казват стари златари от Средна Гора,за да хванеш злато от пясъка ти трябва вода и наклон! най обикновеновенна 1-1,5мм ламарина с дължина 1м сгъната в улей с широчина 25-50 см. и слагаш изтривалка за крака черна гумена с дълбоки канали или постелка от москвич с квадратчетата 80см дължина , и слагаш на някой бързей,като нагласиш добре наклона 1 златинка няма да ти избяга!

87:"Y
Когато достигнеш върха,продължи нагоре!
Аватар
tigerman
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот miros » Нед Апр 01, 2012 7:51 pm

На теория всичко е просто и ясно , като на маса... там всички сме големи.
Но като отидеш на реката.... хм , там е по друго . Оказва се че се иска повече практика .
gt37e42
Нищо страшно, когато над тебе се присмиват. Много по-лошо е, когато над тебе плачат.
Аватар
miros
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот КАЯ » Вто Апр 03, 2012 5:50 pm

Който и да заведеш на златоносен участък, след малко показно и се е научил да мие на улей.Виж копанката си иска известна практика, но най-голям опит си трябва за да откриеш такъв участък.Другото си е копане и хамалогия.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот vando » Пон Апр 09, 2012 7:03 pm

Днес ми пристигна стелката за драгата
Не бях останал доволен от москвичовите стелки и когато имам време ще пробвам с тази новата на същия расип и ще дам информация
Поръчах си 60 на 90 а съм получил 62 на 93 см всичко ми излезна 85 лева и на пръв поглед съм много доволен-остава и на реката да се докаже! Дебелината е 15мм и е направена от доста качествен силикон
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
vando
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот pepi03 » Пон Апр 09, 2012 9:10 pm

Пробвай че да споделиш как се пере после че е много гъста , а иначе много добре изглежда , успех !
Аватар
pepi03
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Направи си сам пособия за промиване на злато