Собствено Търсене

Привет на всички с първите находки

Привет на всички с първите находки

Мнениеот soulrain » Съб Дек 07, 2013 1:09 pm

y8y8y8 Здравейте всички. Първо искам да дам r54wt43 на създателите на форума. Страхотно място. Искам да поздравя и знаещите и разбиращи съфорумци - страхотна отзивчивост и търпение. Евала. Абе, въобще кеф ми е да чета и пиша тук. Сравнително скоро го открих. До преди няколко месеца не предполагам за красотите от природата под земята. Изумителен свят. Грабна ме веднага. Страхотни колекции и образци излагате всички. На този етап, за мен са страхотна помощ да добия бегла представа и ориентация. Аз лично имам разни камъчета насъбрани и едно две закупени, но до преди две седмици не бях събирал с цел. Бях на разходка из Витоша и реших да поглеждам във всяка малка рекичка около пътеката за нещо интересно. По-долу ще ви покажа три от първите находки, за мен най-интересни. Първото според моите скромни познания от това което чета и разглеждам тук е кварцов кристал. Намерих го стърчащ от камъчетата на едно място, където бяха видно натрупани от течението. Второто е ръждясал предмет, който намерих под корена на едно дърво точно до леглото на реката. Беше подкопано от водата и реших да поразместя разклатените камъни от корена с цел да намеря съкровище - хехе, сигурно въобще не се търси там и така. Не мога да определя какво е - прилича ми на върха на стрела, но едва ли. Интересно ми е дали това, че има малко кристалчета (не знам дали са кварцови), значи че е доста старо. Третото е камъче изгладено от реката, което намерих близо до първия кристал, сред камъчетата. Направен е от малки кристалчета, не знам дали е показно за нещо. Интересно ми е, че има по твърда част, която е удържала повече на търкалянето из реката. Каква може да е? Едва ли може да се предположи по снимките. За сега е това от мен. Ще ползвам темата да споделям находки. Имам и няколко насъбрани от преди, които бих се радвал да споделя и разбера какви са. Поздрави пак и наздраве. Иван.
Прикачени файлове
front2-12.JPG
2-03
bottom2-06.JPG
2-02
back2-14.JPG
2-01
1-02.JPG
1-02
1-01.JPG
1-01
Знаете ли скъпо дете, човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа.
Аватар
soulrain
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: Привет на всички с първите находки

Мнениеот soulrain » Съб Дек 07, 2013 1:10 pm

още
Прикачени файлове
3-01.JPG
top2-08.JPG
side2-13.JPG
side2-11.JPG
side2-03.JPG
Знаете ли скъпо дете, човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа.
Аватар
soulrain
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот soulrain » Съб Дек 07, 2013 1:11 pm

и още две. Ако са много, нека се изтрият някой. Мерси :).
Прикачени файлове
3-03.JPG
3-02.JPG
Аватар
soulrain
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот eli » Съб Дек 07, 2013 2:06 pm

Добре дошъл при нас,Иван!Пожелавам ти приятни минути във форума и много находки! y8y8y8
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
eli
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот goturbas » Съб Дек 07, 2013 9:01 pm

всички така сме започнали...
полека лека се намира после...
туй-онуй ;)
66551
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Назад към Скъпоценни и полускъпоценни камъни.