Собствено Търсене

паница за промиване на злато

паница за промиване на злато

Мнениеот Rila_Toti » Пон Апр 15, 2013 4:14 pm

Изкам да попитам кой може да ми продаде една стара такава паница или да ми каже какво мога да използвам защото с леген ми е трудно и мисля че не промивам както трябва.Благодаря ви предварително !!23k 87ут76
Не се отказвай каквото и да става.
Rila_Toti
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: паница за промиване на злато

Мнениеот Stoian » Пон Апр 15, 2013 7:01 pm

Rila_Toti написа:Изкам да попитам кой може да ми продаде една стара такава паница или да ми каже какво мога да използвам защото с леген ми е трудно и мисля че не промивам както трябва.Благодаря ви предварително !!23k 87ут76

Приятелче няма нищо общо между вида на легенчето със което промиваш и това дали промиваш правилно , със всички легенчета промиването е по един и същи начин .Просто някои знаещ трябва да ти покаже как става . y7y7y7
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Вто Апр 16, 2013 8:39 pm

Аз пък съм сигурен, че има значение с пан или с обекновен ли леген плавиш. Аз лично си правя пан по мой проект и конфигурация, защота мисля, че и тези, които се предлагат на пазара все още са недоразвите има какво да се промени, най-малкото, защото са по модели създадени за по-големи нугети, които у нас почти не се срещат а малките златинки изискват други капани, бариери и стопове. След месец ще ти подаря един такъв. То остана да ни видят по реките с легени за пране и да ни подиграват, че разваляме "домашната дисциплина" и перем на реката y2y2y2
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Stoian » Вто Апр 16, 2013 8:53 pm

Andrey13 написа:Аз пък съм сигурен, че има значение с пан или с обекновен ли леген плавиш. Аз лично си правя пан по мой проект и конфигурация, защота мисля, че и тези, които се предлагат на пазара все още са недоразвите има какво да се промени, най-малкото, защото са по модели създадени за по-големи нугети, които у нас почти не се срещат а малките златинки изискват други капани, бариери и стопове. След месец ще ти подаря един такъв. То остана да ни видят по реките с легени за пране и да ни подиграват, че разваляме "домашната дисциплина" и перем на реката y2y2y2

Здравей Андрей , може и да си прав за това че вида на пособието с което плавиш оказва влияние върху самото промиване .
Аз имах предвид чисто като начин на плаване , а той си е еднакъв за всички видове / със всички модели ако не се спазват определени неща ще губиш от тежкият материал /.
Колкото до легена за пране , на мен той ми е най-удобен / иначе съм пробвал почти всички модели на пазара / ще пробвам и твоя някой ден ако го пуснеш на пазара .
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот muhlio21 » Сря Апр 17, 2013 12:25 am

аз пък съм с паничка за саксия и да ти кажа че доста и свикнах,, и дали е пан или леген за пране няма никакво значение ако знаеш какво и как да го правиш. ако незнаеш ко праиш и цетка за гориво няма да ти помогне y7y7y7
Аватар
muhlio21
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Stoian » Сря Апр 17, 2013 6:24 pm

muhlio21 написа:аз пък съм с паничка за саксия и да ти кажа че доста и свикнах,, и дали е пан или леген за пране няма никакво значение ако знаеш какво и как да го правиш. ако незнаеш ко праиш и цетка за гориво няма да ти помогне y7y7y7

y3y3y3 Привет колега , абе не е точно така но се примиряваме с обикновени легени / поне аз защото не ми харесват тия дето се продават по магазините - имат много дълбоки канали според мен ./
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот lazar68 » Сря Апр 17, 2013 6:32 pm

Не споря с никой 222 , а изразявам лично мнение - от легена за пране по-Убаво нЕма y2y2y2 . Хванеш ли му цаката ,няма изпускане на златинка ( стига да ги има ) ! А по-старите Майстори не са и чували за панове,манове и подобни екстри ,мият си на общо основание с добрия стар леген и добре се справят сред природата ,далеч от къщата и приятелят на човека y6y6y6 y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 . Ай наздраве и кой както му е удобно , така да си реже салатата 222 ! y8y8y8
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Stoian » Сря Апр 17, 2013 8:51 pm

lazar68 написа:Не споря с никой 222 , а изразявам лично мнение - от легена за пране по-Убаво нЕма y2y2y2 . Хванеш ли му цаката ,няма изпускане на златинка ( стига да ги има ) ! А по-старите Майстори не са и чували за панове,манове и подобни екстри ,мият си на общо основание с добрия стар леген и добре се справят сред природата ,далеч от къщата и приятелят на човека y6y6y6 y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 . Ай наздраве и кой както му е удобно , така да си реже салатата 222 ! y8y8y8

y7y7y7 gt37e42 222 Наздраве .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот vankata » Нед Май 05, 2013 11:48 am

Въпроса е в това да има повече жълтичко в нещото с което промиваш. Аз съм пробвал с лопатата и пак става но за лично удоволствие си купих от ebay едно голямо и едно малко легенче y7y7y7
Аватар
vankata
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот КАЯ » Пон Май 06, 2013 7:09 pm

С всичко става да се промива. Въпрос на навик и лично виждане. Който няма стотина лева за Гарет или Фишер или за някоя друга изгъзица спокойно може да си мие с леген за лев без да се притеснява, че ще го обвинят за пране на реката. ;)
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Следваща

Назад към Начини и пособия за промиване на речно злато