Собствено Търсене

Добиване на благородни метали от електроника

Добиване на благородни метали от електроника

Мнениеот Германеца » Сря Сеп 01, 2010 3:14 am

Да извличаш благородни метали от стара електроника също не е майтап работа,но според мен вече трудно се намира такава техника.До преди 10години имаше тарикати които се усетиха и направиха сериозни пари,но вече почти всичко е извлечено и всеки се ориентира към друг бизнес.А и там се работи с опасни киселини които не са шега работа и не можеш да просперираш ако някой не ти побутне едно рамо да те открехне за далаверата.И все пак ще е интересно ако някой реши да сподели нещо.
Германеца
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: Добиване на благородни метали от електроника

Мнениеот admin » Сря Сеп 01, 2010 10:09 am

Имам едни познат чесовникар който сабира стари часовници и извлича злато от тях,но колко и как ще го разпитам и ще споделя.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Германеца » Пет Сеп 03, 2010 3:22 pm

И аз мога да ти кажа;вземаш азотна киселина слагаш ги в пласмасов съд,заливаш отгоре и бягаш далече че излиза отровен жълт пушек.Когато димътизчезне отиваш и е останало само златото.От три рамки средно излиза 1грам в 14карата.Покритието е 22 и няколко карата а дебелината в зависимост от 10 до 30микрона.В крайна сметка е на далавера но вече ги няма и трябва да са руски,другите са само оцветител
Германеца
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот DTELHO » Пет Сеп 03, 2010 8:01 pm

Германеца написа:И аз мога да ти кажа;вземаш азотна киселина слагаш ги в пласмасов съд,заливаш отгоре и бягаш далече че излиза отровен жълт пушек.Когато димътизчезне отиваш и е останало само златото.От три рамки средно излиза 1грам в 14карата.Покритието е 22 и няколко карата а дебелината в зависимост от 10 до 30микрона.В крайна сметка е на далавера но вече ги няма и трябва да са руски,другите са само оцветител

Колега със HCL (солна) или H2SO4 (сярна) киселина ставали ,мисля че по лесно се намират ,апък и сярната е по-силна ,но да не стопи и златото ?
DTELHO

Мнениеот Германеца » Съб Сеп 04, 2010 7:30 pm

Азотната не разяжда златото а само някои метали и затова не се налага да използваш друга киселина специално за руските рамки.Зависи върху какъв метал е направена позлатката.Ако е върху сребро азотната няма да го разяде а ще го направи на прах.
Германеца
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Сеп 07, 2010 9:48 am

Тия пичове какво извличат точно не знам,но като ги гледам се занимават сериозно с електроника.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот masterrichi » Вто Сеп 07, 2010 3:43 pm

Според мен -калай,мед ,алуминий.А в стирофлексните кондензатори мисля че има сребро.
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот masterrichi » Пет Ное 12, 2010 9:11 pm

От месец вече от няколко места ми търсят да изкупят платки от стари GSM и плащат по 1,50лв. на бройка.Пращат ги обратно с контейнери в Китай и по някакъв начин маймуните извличат злато от тях.Явно ги мелят и по химичен начин го извличат.Пистите мустачките и подложката на процесорите са от злато и платина.Между другото пък миналата година едни хора от Варна обикаляха сервизите и изкупуваха стари стирофлексни кондензатори от руските определена партида и даваха луди пари за килограм ,ама аз ги бях изхвърлил.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Пет Ное 12, 2010 9:23 pm

Без да знам какво има в тея платки събирах какво ми попадне и сега имам 50-60 бройки които са достатъчни за експеримент,само трябва да разуча как стоят нещата.
Изображение
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот masterrichi » Пет Ное 12, 2010 9:30 pm

Като ги гледам са от SIEMENS,ERICSON ,ALKATEL мисля че ценното е в процесорите,в самите платки от телефони ги има най много на см2.едиственния вариянт е да ги стриват на прах и да отделят тежката утайка после.Процесорите можеш да ги свалиш лесно като ги сложиш платките на котлона и като се загрее до около 200градуса ги дърпаш с една пинцета.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Следваща

Назад към Добиване на благородни и цветни метали от скрап