Собствено Търсене

Търсене на злато с металдетектор

Търсене на злато с металдетектор

Мнениеот goldhunter » Пет Дек 17, 2010 7:12 pm

Нека всеки които е търсил злато с металдетектор и има опит в тази област да драсне тук някои ред и да предложи някоя марка.
Лично аз като гледам minelab eureka gold ми изглежда добър но цената нещо неми харесва.

ето го

има едно място с такъв червен пясък в които маи има злато защото по едно време бяха започнали да я изнасят с камиони към реката апък нито е плодородна нито за баластра става затова искам да си взема детектор.
http://novinata.bg/modules/news/article ... ryid=10708

goldhunter
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Re: Търсене на злато с металдетектор

Мнениеот beko1960 » Пет Дек 17, 2010 9:18 pm

Goldhunter,стига да има златни парченца можеш да ги изловиш и с един металотърсач-самоделка(все още се правят на много места в България и са на смешни цени).Не се учи обаче от търсачите в клиповете.Ако съм с апарата и центрирам и вадя сигнала като тези,до обяд няма да съм минал и 500 метра.Да знаеш,че цената и хвалебствиата към апарата са за успокоение на търсача.Всичко е в късмета.Познавам хора,които си изплатиха апаратите с първото излизане.Искренно желая късмет на теб и всички търсачи!
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот admin » Пет Дек 17, 2010 9:52 pm

beko1960 написа:Goldhunter,стига да има златни парченца можеш да ги изловиш и с един металотърсач-самоделка(все още се правят на много места в България и са на смешни цени).Не се учи обаче от търсачите в клиповете.Ако съм с апарата и центрирам и вадя сигнала като тези,до обяд няма да съм минал и 500 метра.Да знаеш,че цената и хвалебствиата към апарата са за успокоение на търсача.Всичко е в късмета.Познавам хора,които си изплатиха апаратите с първото излизане.Искренно желая късмет на теб и всички търсачи!

Колега beko1960 не съм съгласен с теб че може да се търси самородно злато с правен детектор,казвам го това от личен опит,работил съм доста с различни детектори и съм правил тестове.Не казвам че не може да се намери някое парченце което е на повърноста.Реката е враждебна среда за детекторите защото повечето камъни са орудени и малките размери на златинките ги правят неуловими.Златото е тежко и няма площ,парченца над 10 грама са изключително редки.Неправилната форма също затруднява засичането от металдетектора.Златинка от 3-4 грама с неправилна форма на дълбочина 20 см. в оруден пясък е невъзможно да се намери с правен детектор.Като чета по американските и канадските форуми разбирам че най-добрите детектори за тая работа са GPX на MINELAB всичко друго е компромис.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот beko1960 » Пет Дек 17, 2010 9:57 pm

До тук съм съгласен с теб,само ще допълня,че по-добрия апарат(според мен) е gold max power.За възможностите на българина, мисля,че не си оправдават парите.Не ангажирам никой с мнението си-всеки има собствен разум.
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот Tatul62 » Пет Дек 17, 2010 10:15 pm

Хайде и аз де се включа малко във дискусията.Майнлаба е добра марка но е доста скъпа ,иначе да става за търсене на малки парчета злато.Препочитат я доста във Америка и Канада,и даже почти навсякъде.Работи на висока честота и това е предимството.Бих препоръчал и тези модели които са спецялно за търсене на злато.
http://www.fisherlab.com/hobby/fisher-g ... tector.htm
19kHz Работна честота
http://imperio.dir.bg/_wm/catalog/item. ... 14&dflid=3
Невероятна чувствителност към най-малките късове злато.
Работна честота: 71 кХц.
Също така бих препоръчал ето тази машина,лятото работех със него и съм очарован от него и неговите параметри.Апарата работи но 3 честоти едновременно,но може да работи само на една 22,5кХц.Това програма за търсене на злато и много малки предмети.White's Spectra V3i
Последна промяна Tatul62 на Пет Окт 26, 2012 10:23 pm, променена общо 1 път
Tatul62

Мнениеот goldhunter » Пет Дек 17, 2010 10:25 pm

Добре татул виждам че си препоръчал 4-5 модела но как да избера като аз не разбирам от мдетектори ?
съветваите ??123
goldhunter
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Tatul62 » Пет Дек 17, 2010 10:39 pm

Зависи до колко пари искаш да си купиш апарат.Майнлаб е скъп и много труден за работа докато го научиш.Но като го научиш няма да имаш проблем,защото работи много добре на уродена почва и си има различни програми за работа.Спектрата също е хубав но също е доста труден докато се ноучиш да го настройваш.Аз бих ти препоръчал Фишера,защото е лесен и удобен и бързо ще се научиш,а и се предлага със дев сонди за злато и за монети и реликви.
Tatul62

Мнениеот DTELHO » Съб Дек 18, 2010 12:25 am

beko1960 написа:Goldhunter,стига да има златни парченца можеш да ги изловиш и с един металотърсач-самоделка(все още се правят на много места в България и са на смешни цени).Не се учи обаче от търсачите в клиповете.Ако съм с апарата и центрирам и вадя сигнала като тези,до обяд няма да съм минал и 500 метра.Да знаеш,че цената и хвалебствиата към апарата са за успокоение на търсача.Всичко е в късмета.Познавам хора,които си изплатиха апаратите с първото излизане.Искренно желая късмет на теб и всички търсачи!

Колега търсенето на самородно злато с МД няма нищо общо с терсенето на артефакти (монети и всякакви други предмети освен че се ползва МД)
, повечето златинки са толкоз дребни че обикновен детектор въобще няма да отчете ,то ако фане 1гр на 5-6см пак му е много(да не говорим че както пише админа златото е с "кофти" форма което е допълнителен проблем ) ! Ако ще се ползва детектор то да е от тези които препоръчва колегата Татул вече зависи от финансите ! Друг проблем за страната ни е че няма толкова много площи и места както на тия клипчета които се въдят по нета , разликата е че техните площи са чисти и многооо обширни (няма други метали и запее ли им детектора знаят какво ще извадят) къде ти унас ще намериш толкоз чисти обекти че да вадиш само злато , че то ако е по някое корито на река(където обикновено се навъртат златотърсачите ,разбирасе има и много други места с концентрация на аурум ,но попринцип коритата си остават начело) като лепнеш някоя ръждива кофа на 50-80см и да видим как ше копаш 87:"Y 7ъ;ШП ,и ще те питам след 500м, просто където и да е немисля че ще има толкова чисти и подходящи обекти ,друг проблем си е уродяването което също влияе на детекторчетата и дълбочината на детекция пада !!! За късмета съм абсолютно съгласен , но ако човек има късмет ще намира парчета по 5гр и без детектор ,всичко е скрито в тоя живот ! И верно може с първото излизане да се намери артефакт който да покрие стойноста на МД ,но колко често златотърсачите унас намират пърчета по 10гр (надявам се да споделят по-старите търсачи на злато ), става въпрос че нее същото ! За сериозно добиване на злато унас за мен и според мен най-добрия метод си остава работата с драга (като това се сапътсва с образоване,проучване, опит и наййййй вече късмет ) , другото е за развлечение по скоро ,въпреки че и с обикновена копанка може да се направи завиден резултат (това си е моето мнение за нещата) ! Нищо лично колега ,просто изразявам мнение , пожелавам ти да си първия човек който да намери 3кг златни късове и самородъци със самоделен детектор у нас ,благодарение на късмета си !!! Темата е много интересна и се надявам някой колега да се похвали че е намерил злато със детектор ,можеби тогава това ще бъде новия метод за търсене на 50% от златотърсачите !!!
DTELHO

Мнениеот beko1960 » Съб Дек 18, 2010 12:50 am

Нито има смисъл,нито мога да споря с теб.Аз също не бих излязъл с апарата да търся злато в България.Най-малкото ще си загубя времето,да не говорим за полиция и т.н.Разсмя ме с кофата.И за мен на първо място си остава коритото и упорития труд.Поздрави.
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот goldhunter » Съб Дек 18, 2010 8:50 am

За полицията си прав но немисля че е пълна загуба на време все пак и пи нашите земи има доста злато просто затотърсачите неса много а и като намерят нещо някъде си мълчат
goldhunter
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Следваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач