Собствено Търсене

Катализаторите

Катализаторите

Мнениеот DTELHO » Пет Сеп 03, 2010 12:39 am

Колеги незнам дали сте запознати ,но гледах по телевизията, че по чужбина (незнам у нас) много е на мода кражбата на катализатори от колите ,защоли , Защото катализатора съдържал платина ,нямам представа точно как я извличат ,вероятно чрез някакви химически процеси ,но от това определено се изкарват пари ! Тъй че небързайте да бракувате ей така старото МПС ,проверете имали катализатор може да ви донесе доста повече пари ако го продадете отделно ! Някой ако знае повече нека сподели ,форума е затова ,може да намерим колая за излизане от кризата :D
DTELHO

Re: Катализаторите

Мнениеот uzurpator » Пет Сеп 03, 2010 6:48 pm

да колега,наистина съдържа платина,злато и дори радии, но проблема е че се извлича единствено по химичен начин.има доста фирми които ги изкупуват на цени от 80-120 лв за кг.на различните коли са с различно тегло.преди време в чужбина по моргите не се бяха отворили още и българи направиха много пари от катализатори като ги купуваха между 5 и 10 евро.а по едно време и ментета бяха пуснали
uzurpator
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот DTELHO » Пет Сеп 03, 2010 7:54 pm

Опасни сме ние българите :D :lol: :lol:
DTELHO

Мнениеот admin » Съб Сеп 04, 2010 1:27 pm

Преди време катализатора на колата ми се беше запушил и го разтворих да видя какво има в него,та за които не е разглабял в него има едни метални мрежи и нещо като керамика с много малки дупки,керамиката е натроших и я изхвърлих а мрежите ги запазих защото знам че в катализаторите има платина но сега като се замисля май съм збъркал,имам чуството че платината е била в керамиката така ли е?Дано се включи някой в форума да разясни как точно става извличането па ние ще намериме химикалите-във България всичко има.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот uzurpator » Съб Сеп 04, 2010 2:54 pm

admin написа:Преди време катализатора на колата ми се беше запушил и го разтворих да видя какво има в него,та за които не е разглабял в него има едни метални мрежи и нещо като керамика с много малки дупки,керамиката е натроших и я изхвърлих а мрежите ги запазих защото знам че в катализаторите има платина но сега като се замисля май съм збъркал,имам чуството че платината е била в керамиката така ли е?Дано се включи някой в форума да разясни как точно става извличането па ние ще намериме химикалите-във България всичко има.

Точно така,в керамиката се съдържат тези благородни метали,преди години аз също се занимавах извесно време с продажба на катализатори,вземахме ги от моргите в Италия.понеже когато са количество заемат доста място,ние ги смилахме на прах и така ги пренасяхме и продавахме тук.
uzurpator
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот png » Съб Окт 02, 2010 7:09 pm

Здравейте,катализаторите съдържат злато,платина,родий и паладий.Не съм извли4ал,но предполагам,4е се разтварят в царска вода и после електролиза.Общото коли4ество на благородните метали е в забисимост от марка,модел и гориво на автомобила,от 3 до 6-7гр.
png
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот admin » Съб Окт 02, 2010 9:27 pm

png написа:Здравейте,катализаторите съдържат злато,платина,родий и паладий.Не съм извли4ал,но предполагам,4е се разтварят в царска вода и после електролиза.Общото коли4ество на благородните метали е в забисимост от марка,модел и гориво на автомобила,от 3 до 6-7гр.

Здравей и добре дошъл във форума,царска вода не е проблем да се намери но като гледам колко метали си изброил няма да е проста работа да се разделят в домашни условия,поне така мисля аз.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот png » Нед Окт 03, 2010 12:31 am

Така е но моите знания са до тук.Но съществува на4ин разбира се.
png
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот admin » Нед Окт 03, 2010 7:09 am

png написа:Така е но моите знания са до тук.Но съществува на4ин разбира се.

То и катализатори да се намират е проблем,но се надявам някой да се влючи да разясни как точно става извличането.Прав си че има начини щом ги изкупуват.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот zanvan » Нед Окт 03, 2010 6:48 pm

дасе вклу4а и аз в темата :lol: и моита кола имаше катализатор ;) сега остана само кожуша :lol: маисторите буквално го изкормиха :lol: с един стоманен шиш и удари в земята :lol: керамиката много ми прили4аше на п4елна пита само 4е от активен въглен надали там е платината :!: :D сега по темата преди доста години гледах предаване как в германия разфасоват с флекс катализаторите от авто моргите и с клешти вадеха неква телена мебрана или мрежа :!: в самия катализатор като 4е ли керамика нямаше :?: в новите катализатори като 4е ли маи платина няма :?
дистрибутур на Изображение
Аватар
zanvan
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към Добиване на благородни и цветни метали от скрап