Собствено Търсене

Колеги,дайте съвет!

Колеги,дайте съвет!

Мнениеот Venci_Varadinov » Съб Окт 20, 2012 9:06 pm

y8y8y8 Здравейте,имам нужда от съвет и смятам,че в форума с прекрасната си аудитория е мястото където мога да го получа.Имам място около 3 - 4 декара на моето село,и тъй-като съм безработен електрон се чудя с какво да се занимавам,което може да ми донася някакъв доход..Чудя се дали да не насадя лозе,пчели ли да гледам,крави ли,червей..,там има и една стара поята,която мислех да преобразувам на фабрика за тротоарни плочки,та ми се иска някой ако се е занимавал с нещо такова да даде някаква светлина по въпроса,в смисъл струва ли си,или да подхвърли някаква идея.. 65ет:)( r54wt43
Благодаря предварително!
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Re: Колеги,дайте съвет!

Мнениеот lazar68 » Съб Окт 20, 2012 9:26 pm

Венци, y8y8y8
ако ти се занимава с пчели , няма да сбъркаш , но за да има смисъл трябва да са повечко кошерчета може би поне 20-30 бр
Меда и той като златото ще върви нагоре 12ytw5
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот naik » Съб Окт 20, 2012 9:37 pm

Венци,кажи името на селото,за да ти дадем идеи,защото не на всякъде става хубаво грозде
Роден за риболов но принуден да работи
Аватар
naik
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Venci_Varadinov » Съб Окт 20, 2012 9:58 pm

lazar68 написа:Венци, y8y8y8
ако ти се занимава с пчели , няма да сбъркаш , но за да има смисъл трябва да са повечко кошерчета може би поне 20-30 бр
Меда и той като златото ще върви нагоре 12ytw5

Е сега преди няколко часа се засякох с едно приятелче,което явно си е промило мозъка от известно време и ми изнесе голяма лекция за пчелите и май ми запали фитила... y2y2y2 y6y6y6 Въпроса е,че нещо много негативни мнения чувам в последно време за пчеларството или по точно,че пчелните семейства умират масово,та не знам,но със сигурност ще проуча въпроса...
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Venci_Varadinov » Съб Окт 20, 2012 10:02 pm

naik написа:Венци,кажи името на селото,за да ти дадем идеи,защото не на всякъде става хубаво грозде

Слаковци-Брезнишко..В двора бащата сади някакви лозници и бая грозде роди от това червеното,ама и идея си нямам какъв сорт е...Ако знаеш подходящ сорт за този край,от който излиза хубаво винце кажи gt37e42
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Dzenin » Сря Мар 06, 2013 7:22 pm

Колега моя съвет е да направиш казан за ракия, никога няма да си без работа приятели бол а и форумистите няя да се чудим къде си правим сбирките то от ракията злато, камъни че и риба мое да извадиш (след 3тата де ) y7y7y7 y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 6Т&%$
По добре богат и здрав, отколкото беден и болен !
Аватар
Dzenin
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот masterrichi » Чет Мар 07, 2013 10:48 am

Добра идея са и червейте,но трябва да имаш наблизо вода за поливане и краварници откъдето да взимаш безплатно тор,а инък работата е малко и не е толкова рискована и инвестицията е малка.Пчелите са голям риск,купуваш кошери,пчелни семейства ,центрофуги,обучение,охрана ,и риска после да не ти измрът пчелите е голям пък и пазара е много слаб.1 кошер с пчелно семейство е около 100 лв.С тротоарни плочки по добре не се захващай че там ще се зблъскаш с мафията като почнеш да им търсиш пазар.
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот snapi » Чет Мар 07, 2013 11:57 am

Венци, защо не пробваш с Евро финансиране по някой от проектите "млад фермер" ? Изискванията са да си безработен с земя на твое име.
Пчелите "бягат" заради пестицидите и диетата на която са подложени,разболяват се от някаква болест и за да не разболеят кошера напускат масово.Имаше предаване по NG WILD
Животът не е в чакането да отмине бурята, а е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Аватар
snapi
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот goturbas » Чет Мар 07, 2013 2:44 pm

Венци,
като спец по икономически обосновки...
мога да ти кажа, че всяко подобно начинание
освен ентусиазъм...
изисква и капитал.
A пари нямма...?!

Снапи е права за такова финансиране, ама
докато стигнеш до него ще е ходене по мъките,
по-голямо от това да се лицензираш като Au-prospector...
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Мики » Пон Апр 08, 2013 1:39 pm

Венци,и аз се спирам на казана за ракия.Ако няма вода ща удариш една сонда (ще направиш проби на пръстта с легенчето за спокойствие че района ви е переспективен).Поне три казана на ден,виж как върви таксата.Инвестицията не е толкова голяма.Само ще трябва да спиш там за да не вдигнат казана.Има моменти когато се записват хората за 3 месеца на пред.Може да функционира и през ноща.Контрол никакъв ,отчетност минимална -добра печалба...Мисли, от теб зависи.
Мики
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Следваща

Назад към За всичко което се сетите