Собствено Търсене

Намаляване на размера на снимка

Намаляване на размера на снимка

Мнениеот eli » Пет Сеп 21, 2012 10:52 pm

Предлагам на Вашето внимание един от начините за намаляване на размера на снимка.Избрала съм програма paint не случайно.Тази програма я има на всеки компютър и не се налага свалянето и инсталирането и допълнително!Прилагам и няколко снимки за онагледяване на поредицата от действия,които трябва да се извършат.Само да отбележа,че снимката,която ще намалявате,трябва да я копирате на отделно място и тогава да я обработвате.Веднъж намалена,ако се увеличи отново,качеството няма да е същото!За улеснение съм посочила всички действия с червена стрелка. y8y8y8

1.Това е оригиналната снимка.В полето със стрелка се вижда размера:Size 1,23 MB
2.С десен бутон на мишката кликвате върху иконата на снимката и се отваря прозорец,където търсите надпис Open with със стрелка,от която се показва втори прозорец с няколко програми.Отваряте програма Paint
3.Маркирате Resize
4.В отворения прозорец маркирате първо Pixels,а след това променяте цифрите в полето Horizontal до желания размер,напр.ако е за снимка,която искате да качите размера е м/у 600 и 700,най често 640,ако е за аватар 200.В полето под него Vertical,смяната става автоматично,напр.ако горе сте задали 640,долу ще излезе 480.Дори и да се получи разлика с примера,който давам,няма проблем,програмата автоматично оразмерява!Следва натискане на бутона ОК
5.Затваряте целия прозорец-най-горе в дясно Close
6.В излезлия прозорец програмата задава въпрос дали да съхрани направените промени,следва натискане на бутона Save
7.Това е крайния резултат:В полето е указан вече променения размер,а именно 169 КВ
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.png
6.jpg
7.png
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
eli
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Намаляване на размера на снимка

Мнениеот bobo » Съб Сеп 22, 2012 4:00 pm

В допълнение на горния алгоритъм, промяната на размерите на снимка може да стане бързо и лесно и онлайн. Понеже не съм сигурен дали ако дам линкове към такива сайтове няма да наруша правилата, с някоя търсачка потърсете "resize image online" - още първите два-три линка дават добри възможности за преоразмерявате, кропване, въртене, ефекти, рамки и т.н. :)
bobo
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот eli » Съб Сеп 22, 2012 4:07 pm

bobo написа:В допълнение на горния алгоритъм, промяната на размерите на снимка може да стане бързо и лесно и онлайн. Понеже не съм сигурен дали ако дам линкове към такива сайтове няма да наруша правилата, с някоя търсачка потърсете "resize image online" - още първите два-три линка дават добри възможности за преоразмерявате, кропване, въртене, ефекти, рамки и т.н. :)

Няма проблем да дадеш и линкове.Идеята е всеки да може да се справя успешно по един или друг начин! y8y8y8
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
eli
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот bobo » Съб Сеп 22, 2012 9:25 pm

ОК, ето няколко, които пробвах:
Free Online Picture Resizer
Resize Images Online
Resize your image online
Може би е добре, ако има условия за ползване на тези сайтове, да се прочетат... за всеки случай :)
bobo
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот lazar68 » Нед Сеп 23, 2012 12:39 am

Колеги,
ако някой има желание да си сложи снимка ,но поради една или друга причина не може да се справи с размера на снимката ,да я качва тук ,а аз ще помагам . y8y8y8
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот antax » Пет Фев 08, 2013 2:20 pm

Малко ми е сложно Искам да си сложя на аватара снимка но немага да е намаля
Аватар
antax
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот marian66 » Пет Фев 08, 2013 3:13 pm

antax написа:Малко ми е сложно Искам да си сложя на аватара снимка но немага да е намаля

Качи я тук,ще я оразмериме и качиме.
Добре си дошъл y8y8y8
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот lazar68 » Съб Фев 09, 2013 9:53 pm

antax написа:Малко ми е сложно Искам да си сложя на аватара снимка но немага да е намаля

Майна , добре дошъл от друга майна 222 y7y7y7 !
Мариян ти е писал , ако имаш проблем с размер на снимка за аватар , мятай я тук и ние ще я вкараме в норма ;) !
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Назад към Общи теми от приложното изкуство.