Собствено Търсене

Вместо начало.

Вместо начало.

Мнениеот admin » Пет Яну 31, 2014 6:23 pm

Няма нужда да казвам ,колко много може да се говори за тази необятна област, която е от далечното минало и няма да има край в бъдещето.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: Вместо начало.

Мнениеот Balkan » Нед Фев 02, 2014 10:56 am

Може би е по-добре да се включи и среброто . Във България има голяма традиция за украшения и техники от сребро.
Аватар
Balkan
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Пон Фев 03, 2014 12:02 am

ще трябва да опишем тогава,
Пангейските рудници...

Не знам по нашите методи гравитачните,
май сребро няма как да плавим?!

66551
Колега, ако си вещ отвори тема за среброто как се намира и обработва. Няма лошо да се знае това. 66551
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Balkan » Пон Фев 03, 2014 11:24 pm

Тук ще се говори за готови изделия .
Например филигранна техника ;)
Типично българска , мен много ме кефи y7y7y7
Прикачени файлове
18390539_1_585x461.jpg
(29.58 KiB) 1747 пъти
Аватар
Balkan
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот bobi13 » Сря Мар 26, 2014 4:02 pm

Имам въпрос, ако някой знае какъв припои се използва за филигранна моля да сподели.
bobi13
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот ЗЛАТАН » Сря Мар 26, 2014 10:19 pm

bobi13 написа:Имам въпрос, ако някой знае какъв припои се използва за филигранна моля да сподели.

http://www.youtube.com/watch?v=FcVhkq4nxo4
7:24 само смени кадмия с цинк.
Аватар
ЗЛАТАН
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот italianeca » Сря Мар 26, 2014 11:05 pm

Като споменахте филигран , то думата не е бьлгарска и превода и Би затруднил някои потребители.буквалния превод е редица зрьнца.житни зрьнца.да типично бьлгарска техника прилагана в ювелирното изкуство.
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот italianeca » Сря Мар 26, 2014 11:08 pm

goturbas написа:ще трябва да опишем тогава,
Пангейските рудници...

Не знам по нашите методи гравитачните,
май сребро няма как да плавим?!

66551
Колега, ако си вещ отвори тема за среброто как се намира и обработва. Няма лошо да се знае това. 66551

Ами ако има достатьчно големи сребринки. y8y8y8
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот jivo.j » Нед Окт 19, 2014 6:43 pm

изделията от скъпи метали приличат на мост между търсача и крайния потребител .с други думи тази връзка кара парите да зазвънят .а служителите в храма на златарското изкуство приличат на клисарите - те раззвъняват камбаните .по традиция откривателите на метала в находището остават анонимни .
пряко съм свърван с този кръговрат криещ тайната на превръщането .схематично метала преминава през рафиниране ,леене ,коване ,изтегляне на тел и ламарина ,дизайн ,шлосерска обработка по бл. метали "златар ,сребрар , и др. ",рязане ,огъване , монтаж на камъни , полиране ,гравиране ,маркиране .няколко техники доминират в обработката .нормално е да се очаква шедьоврите са рожби на смесена техника ." гранулация " - зърнеста техника ,"филигран" - споени телове ,листи и зрънца ."емайл " има 6 вида емайл .другите техники са , леене ,коване "мокуме гане" е най-модерната ,гравиране - три основни вида ,най- престижната е " монтаж на камъни " има 6 основни маниера на работа .полиране и оцветяване .
jivo.j
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Нед Окт 19, 2014 6:52 pm

jivo.j написа:изделията от скъпи метали приличат на мост между търсача и крайния потребител .с други думи тази връзка кара парите да зазвънят .а служителите в храма на златарското изкуство приличат на клисарите - те раззвъняват камбаните .по традиция откривателите на метала в находището остават анонимни .
пряко съм свърван с този кръговрат криещ тайната на превръщането .схематично метала преминава през рафиниране ,леене ,коване ,изтегляне на тел и ламарина ,дизайн ,шлосерска обработка по бл. метали "златар ,сребрар , и др. ",рязане ,огъване , монтаж на камъни , полиране ,гравиране ,маркиране .няколко техники доминират в обработката .нормално е да се очаква шедьоврите са рожби на смесена техника ." гранулация " - зърнеста техника ,"филигран" - споени телове ,листи и зрънца ."емайл " има 6 вида емайл .другите техники са , леене ,коване "мокуме гане" е най-модерната ,гравиране - три основни вида ,най- престижната е " монтаж на камъни " има 6 основни маниера на работа .полиране и оцветяване .

Няма лошо да разкажеш на аудиторията как стоят нещата и най-вече новите тенденции в занаята. y8y8y8 Мен лично ме интересува може ли златинките да се таблетират, за да се избегне топенето.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Следваща

Назад към Изделия от злато, сребро и други ценни метали.