Собствено Търсене

Молба !

Re: Молба !

Мнениеот ivmart » Чет Яну 16, 2014 9:19 pm

Съжалявам за създадените конфликти , в грешка съм. Всичко което коментирахте за развиването е така.

Няма как да се научиш да познаваш ахата в речното корито без да са ти го показали. Ако има някой който да се е научил сам евалата.
Аватар
ivmart
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот lazar68 » Пет Яну 17, 2014 1:13 am

Tkar , здравей y8y8y8 !
Тъй като темата "Молба " си стана чист "спам " , то имам молба към теб и останалите колеги , да се отвори отделна тема за начинаещ курс ...( мисля , че Ели даже го е направила 222 ), защото тук доста се смесиха нещата и се получава объркване . Ако Администрацията прецени направо да трие темата " Молба " от секцията " Скъпоценни и полускъпоценни камъни " . Благодаря Ви за усилията и споделения опит . 222
П.С . Как бих подходил аз към подобна тема за начинаещи ... Прави сте , че в раздела всъщност има доста инфо и снимки на бг. камъни , но информацията е пръсната на доста места и е трудно за начинаещите да се ориентират кое, какво е . Затова , може би е добре да се покажат снимки на наши ахати в обработен и необработен вид и по същия начин по-важните и интересни за начинаещите колеги полускъпоценни камъни . За всеки е ясно , че се иска обикаляне и търсене по реките и че едва ли може да разчита на инфо за конкретни находища ( и златарите си ги кътат перспективните местенца ;) ) , но като се добие визуална представа за това как изглежда геодата или ясписа , то другия път, може би няма да ги подмина ,когато се блъснат в обувката ми :lol:
Аз Ви благодаря за разбирането ! Бъдете здрави ! 222
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот galinka » Съб Мар 08, 2014 6:19 pm

Здравейте y8y8y8 ...не знам как да започна...може би да ви благодаря, че ме приехте във форума....досега само ви четях и се възхищавах...никога не съм предполагала, че имаме такава красота....ако бях малко по-млада бих тръгнала по реки и баири да събирам камъчета....страхотно хоби имате.....пожелавам ви мечтани находки и разходки...а аз попаднах във форума ви случайно, ровейки се из нета и четейки за скъпоценните камъни. Намерих си пръстен, златен с камъче....пръстенът не е красив, но камъчето е един път....красота....та в опитите ми да разбера какво е моето камъче, попаднах на вашия форум....тук видях такава красота, че ми се прииска и аз да нарамя раницата.....засега само чета статии за камъните в нета....ще се радвам на всеки, които реши малко да ме образова....ако ли не ще съм ви благодарна, ако ми позволите да ви чета и при нужда да задавам Бъдете живи и здрави
galinka
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Нед Мар 09, 2014 5:24 pm

Ткар,
страхотни снимки си постнал.
r54wt43
изкефи ме...
нали и азЪ съмЪ наичнаещ каменарЪ-любителЪ :grin:

а спама си има админи, ще го изчистят

Темата си е супер.
222
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот tkar » Пон Мар 10, 2014 9:24 am

Ето нещо, което се различава по-трудно -"thunder eggs"
Прикачени файлове
thunder eggs.jpg
"Никога не знаеш колко скоро, ще е твърде късно"
Аватар
tkar
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот romfey » Пон Мар 10, 2014 9:43 am

6354499057_6a99c220ee_b.jpg
Страшен "Egg" от кое находище е - от Рабово ли? А аз вижте на какво се спънах.
Аватар
romfey
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот goturbas » Пон Мар 10, 2014 1:48 pm

а защо 'гръмотевични яйца'?
... или просто така се казва?
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот tkar » Пон Мар 10, 2014 2:49 pm

Така ги наричат
Страшен "Egg" от кое находище е - от Рабово ли?

Не знам точно от къде е .Аз само го разрязах и полирах.Не е моя находка. Не ми прилича на Рабово там риолита е по различен.Цветовете на снимката са реални.
"Никога не знаеш колко скоро, ще е твърде късно"
Аватар
tkar
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот romfey » Пон Мар 10, 2014 3:13 pm

goturbas написа:а защо 'гръмотевични яйца'?
... или просто така се казва?

Влез в Укипедия и ще разбереш. У нас и в някои други страни ги наричат "литофизни ахати".
Аватар
romfey
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот limonad » Нед Апр 13, 2014 5:37 pm

Здравейте и от мен, казвам се Галин и от скоро съм регистриран тук. Запалих съм много по камъните, и по събирането им и по обработката им. Мислих да пускам нова тема, но тук видях, че tkar е споменал, че си е направил машина за рязане и полиране.
tkar ако нямаш против би ли споделил някакви чертежчета ? Имам желание да си спретна едно такова комплектче . Ще съм благодарен и на други хора, които имат такива самоделки и споделят с чертежи и линкове y8y8y8 .
limonad
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Неактивните теми в архив