Собствено Търсене

Молба !

Re: Молба !

Мнениеот eli » Сря Яну 15, 2014 8:18 pm

ivmart написа:Не е удобно спрямо създателите на сайта , който винаги е направен с дадена цел и насока в която да се развива.

Напротив!Всеки може да сподели мнение,дори и критично,(ако съм те разбрала правилно),стига да е в рамките на добрия тон и да не съдържа обиди.Всяко мнение е от полза за развитието на форума в положителна посока!Даже има и създадени нарочни теми за тази цел. y8y8y8
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
eli
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ivmart » Сря Яну 15, 2014 8:26 pm

Преобладаващите теми са за търсене , промиване и ... на злато.
Другите са били за свят в началото , в което няма нищо лошо.
Никога не е късно да се тръгне в правилната посока :)
Да правилно ме разбра вторият път и още веднъж да кажа , че не съм особено добър в обосноваванията си
Аватар
ivmart
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Skumata » Сря Яну 15, 2014 10:08 pm

ivmart написа:Преобладаващите теми са за търсене , промиване и ... на злато.
Никога не е късно да се тръгне в правилната посока :)
Да правилно ме разбра вторият път и още веднъж да кажа , че не съм особено добър в обосноваванията си

"Другите са били за свят в началото , в което няма нищо лошо." - не резбрах...
Аватар
Skumata
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот ivmart » Сря Яну 15, 2014 10:43 pm

Другите теми са били КЪТ в началото
(простете ми но не мога да повече днес)
Аватар
ivmart
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот ktamen » Чет Яну 16, 2014 12:33 am

Демек това е златарски форум, каменарите, гъбари, пчелари и пр. са писани само между другото. Поне аз така разбирам поста на колегата и до голяма степен съм съгласен с него. Все пак създателя на форума си е златар. Напоследък като гледам активните теми обаче ми се струва, че към днешна дата каменарите не са по-малко от златарите. И кои са повече, според мен не е от значение, все пак не сме отделни партии в парламента. А и двете хобита имат много общо. И аз чета с интерес за камъните, но за съжаление въпреки, че благодарение на този форум научих 100 пъти повече за минералите отколкото знаех преди 2 години продължавам да съм лаик в тази област.
Наистина няма да е зле да има тема, която да е нещо като букварче за такива като мен. Но е добре спама в нея да е по-малко. В нея да има като първи пост някаква първоначална информация и после конкретни въпроси и конкретни отговори. Тази тема вече е пълна със спам (моя пост също е спам). Иначе и сега има страшно много информация за камъните, но е разпръсната и несистематизирана. Добре е да има "по-чиста тема" и някой редовно да я "почиства" от спама - всъщност и тази тема може да остане и спама да не се трие, а да се прехвърля тук.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот eli » Чет Яну 16, 2014 5:09 am

Честно казано,четейки тези редове и аз не знам да се смея ли,да плача ли y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6
Как може всички да искаме едно и също и накрая да не се получава?!А,сега Вие ми кажете!
... Добре е да има "по-чиста тема" и някой редовно да я "почиства" от спама....

Главата ми побеля да повтарям едно и също нещо:
Мнениеот eli » Нед Яну 27, 2013 6:06 pm
Да припомня и правилата на форума,в случай,че сте ги позабравили y8y8y8
viewtopic.php?f=21&t=1896

Re: На вниманието на колегите .
Мнениеот eli » Сря Сеп 26, 2012 8:40 am
За да не бъдат разделяни и местени теми,моля обръщайте внимание на заглавията и се придържайте към тях! :!:

Re: На вниманието на колегите .
Мнениеот eli » Чет Окт 25, 2012 8:27 pm
Колеги,избягвайте спама в темите!''Затрупват'' се важните постове! :!:

Наложено от обичайната практика,както е и в нашия случай,със същата дума се означава натрапването на всякаква нежелана информация, ако човек бива затрупван с нея, докато търси по коректен начин нещо друго.
Затова,когато казваме не спамете,това означава да не се публикуват излишни постове,постове,които не са по темата,такива,които размиват съдържанието и и водят до неговото изменение!

Разбира се,няма как да се избегне спама напълно,пък и не трябва-все пак това е форум,но и не трябва това да пречи за успешното развитие на дадена тема!Това е и нашата молба!

И да не изреждам повече,че и забележките в темите край нямат....Тази е последната:
Мнениеот eli » Вто Яну 14, 2014 7:54 pm
repata написа:
Да не спамим темата повече че злите модератори ще ни награбят y2y2y2
Добра идея :!:

В случая отговарям на горния пост,но думите ми важат с пълна сила за всички раздели и теми:
Иначе и сега има страшно много информация за камъните, но е разпръсната и несистематизирана.

Когато преди година и половина станах модератор,дни и нощи подред не правих нищо друго,освен да чистя темите,да ги подреждам и систематизирам в отделните подфоруми.Продължавам да го правя и до ден днешен,и не само аз разбира се,но в момента говоря за себе си.Трябва да ви кажа,че основно съм местила и редактирала постове и теми,разбира се има и изтрити мнения,и заключени,но те не са чак толкова много.Трие се основно,за да може да се тушира напрежението м/у различните потребители,което понякога ескалира в темите!Или искате да Ви оставим да си мерите....да не казвам какво,да се обиждате и карате,защото някой искал да си извади изводи и да си направи заключение?Или да гледа сеир?!Или пил две ракии и му е весело и иска да се забавлява?Не става така!Нали всички искаме да се чувстваме комфортно тук и да прекарваме времето си приятно!!!Тук е мястото да кажа,че има и други постове,които,като ги прочетеш,ти стоплят душата и си казваш,ето,има смисъл това,което правя и се чувстваш удовлетворен-ето един пример:
Re:Добре дошли
Мнениеот esp.todor » Сря Апр 10, 2013 4:14 pm
.....Радвам се, че има xора
като вас и такъв форум чист без реклама и циничности.

И се започна:"защо триете?защо заключвате?къде са ми мненията?методите на Макаренко.....и т.н и т.н да не изреждам....обвинения,обвинения и само обвинения(бе,как един път не прочетох нещо по-различно от упреци и обвинения!)...има ги тук и в още няколко теми: viewtopic.php?f=21&t=2095
Разбира се и аз съм човек и понякога допускам грешки,но се старая,наистина много се старая,и приемам критика,стига да е градивна!
Имате ли представа как се модерира форум,в който потребителите са близо 4000 и когато не познаваш никой или една шепа хора?!Някой замислял ли се е?Представете си в един офис/фирма,където служителите са 5/10/20,и които се виждат и познават какво става,а какво да кажа за тука?!Отплеснах се,ама...да си кажа.Знаете ли колко е изморителна и неблагодарна тази работа?!Един приятел ми казваше в началото-"Ели,откажи се!",но аз не го послушах,даже напротив-думите му ме амбицираха още повече....започнах,обаче да си задавам въпроси...както и да е... y6y6y6 и знаете ли,някъде по това време си спечелих и прозвището "Злият мод",аз си го харесвам,де! y2y2y2
Та,да си дойда на думата-Искам,когато отворя форума,всичко да е подредено и когато потърся нещо да го намеря,това е желанието и на всички,предполагам.Е,хубаво,ама,като започнете да пишете,Защо не се придържате към заглавията на темите и Защо изменяте съдържанието им?Някой може ли да ми отговори?Аз знам защо-пишете по инерция,думата друга дума отваря и така...ама после се сърдите,че и модераторите виновни... y6y6y6

Сега по темата за камъните(аз бих включила и фосилите,и метеоритите,и пчелите,и гъбите и каквото е там..)
Мнениеот ivmart » Сря Яну 15, 2014 8:26 pm
Преобладаващите теми са за търсене , промиване и ... на злато.

Да,така е било в началото,при създаването на форума.Сега,към днешна дата,обаче нещата не стоят по този начин-теми има много и различни,място има достатъчно да се създават и нови-ограничения няма!
Да вземем,например в подфорума "Скраб" -темата " Добиване на благородни метали от електроника"-нима не се развива?Нима не се пише в нея?А,колко са хората,които се интересуват от това?Няколко!Но си пишат и я развиват!При това успешно! y7y7y7
Какво пречи и горепосочените да се развиват по същия начин???
Пречи това,че са много малко хората,които вече изразяват готовност да пишат и да качват снимки там,а са много тези,които по различни причини(някои основателни) спряха да пишат или намалиха активността си осезаемо!
Ние от Администрацията сме създали и продължаваме да създаваме необходимите предпоставки за успешното им развитие,но,съгласете се,че не можем да накараме на сила никой да взема участие.Ако искаме развитие,трябва да участваме активно,иначе няма как да стане и не би трябвало да сме недоволни от резултата!И хиляда различни теми да създам,те ще си останат празни!
Пак много писах,пак много цитирах...дано не съм се оляла и да имате търпението да изчетете всичко.Ама това е,де,повече няма да пиша!
Хубав и успешен ден!
y8y8y8
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
Аватар
eli
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ktamen » Чет Яну 16, 2014 10:30 am

Права си да се сърдиш за горния ми пост, но и сама знаеш, че съм прав. Ако се опиташ обаче наистина да триеш повече ще има и повече сърдити. На мен ми е лесно да кажа как трябва да е, но си давам сметка, че реализирането на практика никак няма да е лесно. Май от екипа на форума ти най-много се стремиш да го поддържаш максимално подреден. Съмнявам се, че някой ще те похвали за това, но със сигурност ще получиш (както и получаваш де) много обвинения. С други думи единствената "далавера" да си модератор е, че обираш негативите на всички ни. Много по на "далавера" е да си обикновен юзър като мен - пишеш как трябва да е, но оставяш изпълнението на други и после ги обвиняваш, че си вършат зле работата.
Това всъщност си е проблем не само на този форум и дори не на форумите изобщо, а на цялото виртуално пространство - има много полезна информация, но тя се губи в океан от спам, реклами и всякакви безполезни писаници. Съмнявам се, че ние тук ще намерим решение.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот lazar68 » Чет Яну 16, 2014 10:49 am

Ели , y8y8y8 !
Съгласен съм с всичко написано от теб y7y7y7 ! Искам само да вметна , че спамът е естествен процес ( понякога дори необходим и разтоварващ ) . Ясно е , че когато се прекалява , задръства една тема , но си има и модератори y7y7y7 .
Изобщо , според мен е добре да се направи раздел " Спам " и там да се разрешава всяко свободно " съчинение" , без разбира се да се нарушават основни правила , като псувни ,обиди , етническа и верска омраза , рекламна и търговска ( нерегламентирана) дейност ... Една от функциите на форумите е комуникация , общуване , а то не може да се получи без спам 222 !
С уважение към труда на Администрацията r54wt43 r54wt43 r54wt43 , защото съм наясно ,колко часове от личното време отлитат напълно безвъзмездно на " ползу роду ". И с призив към всички колеги , да бъдем малко по-толерантни към труда на хората , благодарение на които съществува това наше "райско" кътче 222 .
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот lazar68 » Чет Яну 16, 2014 1:53 pm

Като се хващам за думите на някой от колегите , че Драгата е създадена и развивана предимно за търсене на разсипно златце , искам да Ви попитам :
Някой спира ли Ви да развивате и популяризирате останалите секции във Форума ? 65ет:)( Ако има такъв колега , просто го назовете и лично ще апелирам да бъде баннат y6y6y6 . Всичко опира до ЖЕЛАНИЕ ( обаче , ние си падаме предимно по готовата консумация)... Иначе Скумата е прав , че когато създаде абсолютно безвъзмездно логото на форума , бая хора му обещаваха подаръци , но ... Скума , живеем в Бг. и това са реалностите y6y6y6 ! Бихме могли да бъдем една Общност , зависи само от нас пишещите и четящите тук !
Обаче пак опираме до особеностите на българския нрав ... Малцина са хората , дори и при "златарите" ,които са готови да помогнат ей така от кеф , че са полезни на някой ! Който има желание -намира начин , който не иска - търси причина и то предимно в другите 222 !
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот tkar » Чет Яну 16, 2014 7:22 pm

Много по на "далавера" е да си обикновен юзър като мен - пишеш как трябва да е, но оставяш изпълнението на други и после ги обвиняваш, че си вършат зле работата.
Това всъщност си е проблем не само на този форум и дори не на форумите изобщо, а на цялото виртуално пространство - има много полезна информация, но тя се губи в океан от спам, реклами и всякакви безполезни писаници. Съмнявам се, че ние тук ще намерим решение.

Братко , това е проблема в България не само по форумите. Всеки чака някой друг да свърши работата и тъй като той НИЩО не прави естествено няма и вина!?
Винаги е много лесно да даваш акъл .Какво каза в" Мъжки времена" героя -"Едно е да искаш , друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш..."

А сега по темата:
Как да познаем халцедона-ахата- ясписа в коритото на реката?
Ще ви кажа аз как започнах!
По камъните ме запали сина ми преди две години .Започна да събира едно списание с минерални образци.
Така дотук ок.В един момент решихме да отидем да си съберем малко "камъчета " с децата на р. Върбица.
Да обаче проблема беше , че за мен всичко си беше камънак-шарен.Тогава се намеси колегата terzii, който си
събираше ахатчета от доста време.
Отидохме с него на Върбица и той ни показа какво да гледаме в коритото на реката.
А какво трябва да се търси- ами прозрачни камъчета на първо време и ярко червени ясписи .
Тъй като реката е почти пресъхнала лятото аз си носех едно шише с вода и ако нещо ме усъмни -мокря го и
ако ми хареса -в кофата.
После пак се намесва Цецо. Изхвърля 3/4 от събраните от мен уж ахати и ясписи и наново.
Така че ако трябва да науча някой да познава камъните само с писане - няма да стане!
След това -тъй - като на детето интереса поспадна - , но моят определено се умножи , започнах да ровя ,
чета , намерих и се свързах с хора, които почти през целия си живот това бяха правили.
Направих си машини за рязане и полиране на събраните от мен "камънчета"
(тъй като ако ги купувате цените са убийствени- машините).След като започнах да режа част от камъните ,
чак тогава разбрах , че една доста голяма част от " находките" ми са просто баластра с някаква малка
коричка халцедон отгоре.
Защо изписах тези писания- ами много просто- не става ( или поне аз не знам как) да обясня как да познаете
Ахатчето в коритото на реката. А пък в балкана ... там е още по трудно.
Ако някой се наема да обясни как се търсят и познават ... моля нека го направи.
За мен лично е губене на време да седна и да преписвам учебници с цел да обясня какво е минерал , какво е
скала и т.н. и т.н.
Публикувал съм снимки на ахати и ясписи основно в двата им варианта-както са намерени и обработени , но и
това не е точно, тъй-като те са почистени, измити и сортирани.
Не веднъж съм писал , че понякога от камъка , който очакваш да е супер- нищо не излиза , а от този , който
си мислел да го хвърлиш , но по някаква случайност е попаднал в кофата излиза супер образец.
В началото събирах всичко , за което имах и леки съмнения за ахатче. Сега обаче не.
"Никога не знаеш колко скоро, ще е твърде късно"
Аватар
tkar
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Неактивните теми в архив