Собствено Търсене

Подвизите на Монтанската група.

Подвизите на Монтанската група.

Мнениеот admin » Чет Мар 20, 2014 5:32 pm

Трябваше по-рано да почна темата, но все време не остава. Тук ще разказваме за нашите попадения и приключения които правим . Ето малко снимки още от откриването в Берковския район.Разбихме леда и измръзнахме, но имаше добри попадения. Понеже аз ги доведох до това мое място та на мен ми се падна честта да избера име на най-голямото парче и го кръстих " Не трябваше да ви довеждам" y2y2y2 .Но и Вени пожълти дъното на улея и показа че с малки гребвания , но редовно и по-начесто.
Прикачени файлове
Монт4.JPG
Монт3.JPG
Монт2.JPG
Монт.JPG
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: Подвизите на Монтанската група.

Мнениеот admin » Чет Мар 20, 2014 5:47 pm

Следващия уикенд ни се услади и пак рано , но на Огоста надолу да опробваме един расип, но беше слаб и Ангел ни заведе на едно място на река Шугла , където си начесахме крастата. Имахме и гости от София ivanchook69 и негов приятел, които останаха доволни от излета или нека и те да споделят мнение.Но беше весело и забавно.Ето ги героите .... аз снимам а и лопатата нещо не ме влече особено. y6y6y6 Но сякаш е правена специално за Ангел y2y2y2 .
Прикачени файлове
монт5.JPG
монт3.JPG
монт2.JPG
Монт.JPG
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Чет Мар 20, 2014 6:04 pm

Следващото приключение беше миналата седмица на река Лом. Отдавна се канех да опипаме няколко съмнителни места, които маркирах на таблета.Последното се оказа добро и с много материал за работа. Реката го е натрупала на едно място и може цяло лято да си шляпаш. Имаше пак гост от София , начинаещ но запален. По-принцип бяхме на гости на Ломската група, която се оказа доста запалена и по техните думи експерт в пиенето, яденето и ....но все пак бяхме за голд сафари. Моят приятел и съученик Васко предпочете да си почива и да гледа сеира отстрани.На мен пак ми се падна да снимам. Иначе мястото е страхотно и с голям потенциал. Вижда се брега и расипа, който е натрупала реката и изместила коритото, така че да ни предостави възможност.А и златото е зърнесто и добро като килограми y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2
Прикачени файлове
лом5.JPG
лом4.JPG
лом3.JPG
лом2.JPG
лом.JPG
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Чет Мар 20, 2014 6:06 pm

В Събота пак ще излизаме и който желае да дойде да пише или се обади за подробности. y8y8y8
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот goturbas » Пет Мар 21, 2014 12:05 pm

браво Админе,
чудесни снимки...
вижда се , че добре си изкарвате... :grin:

:lol: Трябва и ние да поснимаме,
че фотографската ни група ич я няма.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот italianeca » Пет Мар 21, 2014 4:20 pm

Честито откриване на сезона.с пожелание за много 65ft:"? 65ft:"? .
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Мар 21, 2014 8:21 pm

Утре ще шетаме по Стакевска река. Миналата година имах доста добри попадения и ще заведа ордата да ги освидетелстваме и затвърдим наличието на големи и ръбести златинки. Ще бъдем заедно с Ломската група и гости от Германия. Който желае да бъде в 8.00 ч. на Веренишка бензиностанция.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Silvar » Пет Мар 21, 2014 9:51 pm

admin написа:Утре ще шетаме по Стакевска река. Миналата година имах доста добри попадения и ще заведа ордата да ги освидетелстваме и затвърдим наличието на големи и ръбести златинки. Ще бъдем заедно с Ломската група и гости от Германия. Който желае да бъде в 8.00 ч. на Веренишка бензиностанция.

Как пък и знаеш точно къде да ги заведеш y7y7y7 ,наблягайте по цепките там излизат големи самородки.Над селото.И оставате е за нас,да не промиете всичкото,вземи и Фишера с малката сонда,може да имаш късмет.
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот pesholom » Вто Мар 25, 2014 3:06 am

admin написа:Утре ще шетаме по Стакевска река. Миналата година имах доста добри попадения и ще заведа ордата да ги освидетелстваме и затвърдим наличието на големи и ръбести златинки. Ще бъдем заедно с Ломската група и гости от Германия. Който желае да бъде в 8.00 ч. на Веренишка бензиностанция.

Здравейте, Аз съм Пешо от Ломската група! y8y8y8

Аз бях там и потвърждавам! И не само големи и ръбести златинки, а пълно със злато!
Събрах си и няколко камъчета от местата, и се оказа, че две са парчета от жила. С лупа се виждат в камъка няколко много малки сфери. Перфектни сфери, метален блясък, жълти. Идващи от деня на сътворението. Събирах си магнетита и тежката фракция. Вкъщи, като го прегледах набързо, открих златики с форма на паралепипед, с идеално прави ръбове.
Админа ни показа и няколко златни жили на живо, е така, да видиме от къде идва златото!
И от жилата взех камъни, но още не съм ги разглеждал обстоино.

От мястото от предишните снимки, взех парче глина. Около 2 килограма. Колегата Иво я стри, проми и каза че е извадил 12 малки златинки. Плюс една много голяма люспа мед, най вероятно.

По мои изчисления , злато има - с лопата да го ринеш!
А Монтанската група, начело с Андрей, ги признавам за ЗЛАТОНАМИРАЧИ!
y1y1y1
pesholom
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Вто Мар 25, 2014 12:25 pm

браво Пешо,
това се казва готин отзив...
качете някакви снимки
там в раздела за снимките на урожая,
и ние добре се представихме
уикендно, ще кача снимки.