Собствено Търсене

Има ли колеги от габрово или севлиево ?

Re: Има ли колеги от габрово или севлиево ?

Мнениеот tigerman » Пет Яну 25, 2013 12:23 pm

ivelan написа:
tigerman написа:Интересно,къде търсите?! Аз от там не съм се връщал без златинки,дори днес ходих и пак не бях капо..... gt638u

Браво на теб тогава, браво! Нека при всички е така! Крайно време е да ни заведеш и нас :)

Няма проблеми,който иска и е сериозен,ще го заведа....да видим къде се е скрило gt638u
Когато достигнеш върха,продължи нагоре!
Аватар
tigerman
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот tigerman » Пон Яну 28, 2013 1:39 pm

ivelan написа:Точно казано, при първа възможност ще отидем отново там и ако е пак нищо, се отказвам от тази река...или да си купя къща в селцето....ще поживеем и ще видим, успех Колеги!

Е чак за къща там ,не ми се вярва да си заслужава.... няма начин да направиш грамаж на Жълтешката река ,по простата причина ,че е обработвана още миналия век цялата река..... а да не говорим за римляни и траки в древността.... там е да отидеш да начешиш крастата сред природата и да му видиш цвета :)
Когато достигнеш върха,продължи нагоре!
Аватар
tigerman
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот pufi_cnc » Пет Яну 17, 2014 11:31 am

Здравейте колеги
несам от Габрово но знам някое друго местенце наоколо
може да пробвате в района между Трявна и Плачковци а и по на горе там почти на всякаде излиза само трябва да се намери концентрацията каде е
но без златинки няма да се върне нокой в то
ва сам сигорен
pufi_cnc
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот annto » Вто Яну 28, 2014 8:41 pm

Последния колега е прав.Точно преди Плачковци от Трявна като идваш свиваш на дясно не в първата а във втората в ляво пресечка (разбирай черен път) спираш колата на една полянка и тръгвай срещу течението.Без златинки няма да се върнеш.Ще видиш как на места сме счупили огромни парчета плоски камъни от коритото на реката (ще извинявате за което габровци r54wt43 ).Бях 5 дена в Трявна на почивка август та всеки ден се връщах с добив.После с един приятел ходехме октомври пак там ама за един ден (от Бургас сме).Стигнахме до вторият път, където се пресича реката с кола и слънцето залезе.Ако искаш още инфо за мястото пиши на лични, ама смятам че ме разбра.В Странджата не сме вадели толкова за един ден колкото там успех.
Аватар
annto
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот annto » Вто Яну 28, 2014 10:04 pm

А между другото ако имаш помпа си я вземи, че в цепките каквито златинки вадихме, с улеите бая материал хвърлихме за същото количество gt638u .
Аватар
annto
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pikaso1972 » Пет Яну 31, 2014 6:23 pm

За Жълтеш там се е работило още от турско. Аз сам работил там около 1982 с баща ми ,а идруги колеги имаше от В.Търново. Колега що непробваш след Демирев хан /трявна/ непомня как се казва ше реката но сме работили там. Като за начинаещ мислиа че ще ти хареса . Успех. А колкото за ГАБРОВСКИТЕ МАИСТОР ЗЛАТАРИ на времето бяхме много задружни.
pikaso1972
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот v_diankov » Пон Фев 24, 2014 2:12 pm

Аз съм решил да пробвам река Росица, но разбира се като се стопли. Мисля да пробвам от Валевци на горе.
Аватар
v_diankov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот v_diankov » Пет Мар 07, 2014 9:57 am

Ходих на едно дере, което извира от балкана. Намерих подходящи места и с помпата изсмуках всички пукнатини по скалите на дъното, както и зад големи камъни и пред тях. Помпата, която направих предния ден смучи, като звяр y2y2y2 . Много се забавлявах, но като резултат в легенчето блестеше само люспи слюда и малки парченца пирит, които след известно време на сушата потъмняваха. Но пък си беше забавно, и мисля да търся следващия път на горе по течението. Има хубави вирове и много естествени препятствия и капани. Направи ми впечатление, че почти няма в дерето кварц. Не знам това дали е лош показател?!?
Прикачени файлове
DSCF7243а.jpg
DSCF7242а.jpg
DSCF7232а.jpg
Аватар
v_diankov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот rafinatora » Чет Мар 20, 2014 6:54 pm

здравей Габровци .Имам колега които ходи постоянно на язовир КОПРИНКА и е много доволен .защо не пробвате там.Аз преди 2 години ходих на АЛЕКСАНДРОВО,заведе ме еди приятел който е много напред в занаята.за еди ден извадихме 1.4гр-незнам да ли е добре-но на другия ден не можах да стана от караваната и бях до там y2y2y2 .та това мие на мене ваденето на речно злато

ЖЕЛАЯ ВИ ТАЗИ ГОДИНА ДА ИМАТЕ ДОБРИ ДОБИВИ y8y8y8 y7y7y7
rafinatora
ЕКСПЕРТ РАФИНИРАНЕ НА ЗЛАТО
ЕКСПЕРТ РАФИНИРАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот Борко » Пет Юни 27, 2014 6:23 pm

Здравейте колеги златотърсачи y8y8y8. Нека пораздвижим темата. Казвам се Борислав. Родом съм от Беленците и съм пораснал по жълтешката река. Сега живея в квартал Лисец,абсолютно начинаещ в занаята. Интересно ми е и съм повече за тръпката отколкото за парите. Според моята слука и прочетеното в темата получих изненадващо добри резултати. Казват че е слаба реката на злато,но аз койти съм абсолютно начинаещ от тридесет десетлитрови легена за пране материал извадих почти грам,а още на първото вадене на стелката изкарах парче 7-8мм дълго около 4-5мм широко и 1-1.5мм дебело. Ще кача снимка за да видите че не е чак толкова зле добива на тази река. Ядосват ме само лакомията на някои колеги които срещам там. Реката е на всички и чакъл има за всички. Няма смисъл да се караме за места. Имам предвид изказвания от сорта туй място е мое,аз си го разработих. Аз също съм си разработил но не се сърдя ако видя някой там,щом е отишъл преди мен там да работи. И да знаете колеги лакомията е страшно нещо. Който му се ходи на реката да пише може да идем заедно. Поздрави и успех.
Борко
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи и мероприятия