Собствено Търсене

"За Бога братя...не купувайте".

"За Бога братя...не купувайте".

Мнениеот admin » Пет Фев 06, 2015 3:42 pm

Днес седнах и попрегледах малко форумите и в един от тях /знае се в кой/ гледам пак се започна. Или както беше казал Димитър Попов, бивш премиер-министър на България „За бога, братя, не купувайте това, което ви харесва". Всъщност тази ирония си е самата истина. Всеки има глава на раменете да мисли, сърце и душа да чувства и сам да прецени кое, защо и как да купи. Смятам че такива изцепки от страна на Репата са неетични и са признак на лоша култура и възпитание . Колегиалното и човешкото отношение към всички които практикуват или са фенове на хобито е на първо място.
Доколкото самите факти смятам че никой не е критерий за потребителите, освен те самите. Днес във времето на медии и толкова инфо, едва ли можеш някой да заблудиш или да спечелиш сериозно от невежеството или незнанието на някой. Лошото е когато се самопровъзгласяваш за Шаман и се мислиш за лидер и да гледаш само напред , защото ако се обърнеш назад и видиш че зад теб са само шепа хора какво ли ще си кажеш. Къде ли са другите? Ами няма ги зад теб и те са именно тези, които искат сами да определят своите мераци, защото имат си глави, сърце и душа, които не са ти подвластни. Парите са вече друга бира. Те се изкарват по много по-лесен и достъпен начин от този да продадеш няколко легена, улеи, драги, стелки и какви ли не още неща с които са препълнени магазините. y8y8y8 Иначе в Софийския университет ще има катедра..."Легени ,улеи, драги и стелки за промиване на речно злато" и бая професори, декани и докторанти със защитени дисертации на тема кой улей е по-добър. Да ама не! А защо ли? 666 АМи просто защото не се изплаща тая кауза. y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: "За Бога братя...не купувайте".

Мнениеот marian66 » Съб Фев 07, 2015 4:58 pm

admin написа: Днес във времето на медии и толкова инфо, едва ли можеш някой да заблудиш или да спечелиш сериозно от невежеството или незнанието на някой. Парите са вече друга бира. Те се изкарват по много по-лесен и достъпен начин от този да продадеш няколко легена, улеи, драги, стелки и какви ли не още неща с които са препълнени магазините.

Ако някой мисли,че ще се издържа от продажбата на подобни артикули,сериозно се е объркал y2y2y2
Направата на един улей не надхвърля 20-те лева,та ако ще от материал на НАСА да е.
Както се казва,мача свърши ;)
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Silvar » Съб Фев 07, 2015 5:09 pm

И другото е много важно,да намериш злато и да го промиеш.Че като дръпнеш чертата почти винаги човек е на загуба,освен чистия въздух и хубавите моменти с приятели на реката.Така че умната при покупките на разни улей,драги и други консумативи.
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот ziz357 » Съб Фев 07, 2015 7:35 pm

marian66 написа:
admin написа: Днес във времето на медии и толкова инфо, едва ли можеш някой да заблудиш или да спечелиш сериозно от невежеството или незнанието на някой. Парите са вече друга бира. Те се изкарват по много по-лесен и достъпен начин от този да продадеш няколко легена, улеи, драги, стелки и какви ли не още неща с които са препълнени магазините.

Ако някой мисли,че ще се издържа от продажбата на подобни артикули,сериозно се е объркал y2y2y2
Направата на един улей не надхвърля 20-те лева,та ако ще от материал на НАСА да е.
Както се казва,мача свърши ;)

Направил съм 8 улея.Наи евтиният ми излезе тридесет и няколко лева(от черна ламарина) а наи скъпият 80-90лева(алуминиев).В цената е включено и няколко заварки с аргон.Не казвам,че неможе-може и за 20лв.да се направи улеи но ще има само минуси.
ziz357
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот marian66 » Съб Фев 07, 2015 7:59 pm

ziz357,незнам как ти излиза така,но лист алуминиева ламарина,2 квадрата е 50лв.,20лв.са 2 квадрата рифел от Зебра,абканта е 50ст.на удар
И 35 да ти е излезнал,пак не е 100-150лв.y6y6y6
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Съб Фев 07, 2015 8:34 pm

Ако сте прочели уводния ми пост ще забележите намека ми че има толкова хиляди начина по-лесни и достъпни да печелиш по-добре от този да произвеждаш и продаваш златарски такъми, но мен като производител винаги ме е теглило към нещо новаторско и различно.Просто ми е интересно и се забавлявам. То че няма да се забогатее от това е ясно но целта не е тази. Всъщност много хора сами си поправят колите и не ги карат в сервиз. Ами риболовците и те купуват такъми на поразия какви ли не.Не съм виждал отдавна някой с кукуржлянка на реката y2y2y2 . За ловците няма да казвам колко кьор фишека изгърмяват на сезон y2y2y2 . Просто казуса трябва да се погледне от друг ъгъл. В началото и срещу мен се изсипаха какви ли не щуротии, но после нещата утихнаха . Абе всяко чудо за три дни е казал народа. Интересното е че Първия Голдебой е най-търсения и сега се продава повече от другите, а според мен е най-несполучливия. Явно има значение цената и има някаква психологична граница на цената. За пролетта имам няколко нови изненади, но ще си трайкам да не попадна пак в някоя от неетичните теми във форума на Репата.Там сега е доста нагорещено. Аз с голям зор се отървах y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 . Но виждам че имам достойни заместници , които направо са го цапнали в "улея" . Не стои мирно това момче. Иска все да е той ама и на всеки му се иска да е така."Глас народен-глас Божий"
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот marian66 » Съб Фев 07, 2015 8:45 pm

admin написа: ама и на всеки му се иска да е така.

Конкуренция за тенекии,100+ кинта са си пари ;)
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ziz357 » Съб Фев 07, 2015 9:51 pm

marian66 написа:ziz357,незнам как ти излиза така,но лист алуминиева ламарина,2 квадрата е 50лв.,20лв.са 2 квадрата рифел от Зебра,абканта е 50ст.на удар

В Монтана лист 2/1м алуминии 1.5мм-117лв. ,2мм-160лв.От рифела на Зебра има два модела на 32лв.м2 и 38лв.м2.Просечена ламарина няма,мин.мъх също.Тях си ги поръчвам от колеги от форумите като освен цената на продукта плащам и за доставка.За направата на един улеи трябват и други неща,например силикон за залепване на огледалото ,желателно е да е полиуретанов а тои е от 10 до 25лв. и други неща.Улеи за 20лв. не става.

П.П. Всичко си правя аз с изключение на огъвките.Ако платя на някои да ми направи улеи както аз искам,ще ми излезе над 120лв. за единична броика.Как смятате стоиноста на улеи-незнам.
ziz357
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Нед Фев 08, 2015 7:53 am

ziz357 написа:
marian66 написа:ziz357,незнам как ти излиза така,но лист алуминиева ламарина,2 квадрата е 50лв.,20лв.са 2 квадрата рифел от Зебра,абканта е 50ст.на удар

В Монтана лист 2/1м алуминии 1.5мм-117лв. ,2мм-160лв.От рифела на Зебра има два модела на 32лв.м2 и 38лв.м2.Просечена ламарина няма,мин.мъх също.Тях си ги поръчвам от колеги от форумите като освен цената на продукта плащам и за доставка.За направата на един улеи трябват и други неща,например силикон за залепване на огледалото ,желателно е да е полиуретанов а тои е от 10 до 25лв. и други неща.Улеи за 20лв. не става.

Да така е! Но ако изработваш един улей за два около 2 дни? Не е ли по добре да си клатиш краката някъде за 25 лв на ден на заплата или с други думи ако прибавиш към цената на материалите сумата на евентуалната ти заплата /цената на труда ти/ 50лв.? А нима ще го дялкаш тоя улей за чест и слава? Поне трябва да сложиш цената на труда си като печалба и хайде още 50 лв. 666 Та май стана непродаваем или както често обичам да казвам "Застанете мирно пред подвига и саможертвата на тези, които с труда си и желанието да спечелят допринасят нещо все пак за делото". Критици и всезнайковци винаги ще има. Или този който иска и може действа а този който не може "преподава". 12ytw5
Радва ме факта, че сте схванали замисъла на темата, но един нюанс от него за некоректните и неетични постъпки на някои незнайно защо пропускате.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Silvar » Нед Фев 08, 2015 9:07 am

Имам един въпрос.Колко излиза направата на един улей от поцинкована ламарина за улуци и боядисан за да се продава на цена 150-180 лв. Надявам се на правилен отговор.
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към Общи приказки за нещата от живота и за всичко което се сетите