Собствено Търсене

"За Бога братя...не купувайте".

Re: "За Бога братя...не купувайте".

Мнениеот GOLDENBOY13 » Нед Фев 08, 2015 7:45 pm

Silvar написа:Имам един въпрос.Колко излиза направата на един улей от поцинкована ламарина за улуци и боядисан за да се продава на цена 150-180 лв. Надявам се на правилен отговор.

Ако визираш "Рапторите",които са от такава 10-15 лв+ стелка от 2.50лв + камара хвалби и загубено време за дрънкане по конкуренцията около 25лв. ??123 Разликата в цената между поцинкована ламарина и неръждавейка е няколко левчета на изделие и е смешно такива "квалитетни улеи" като "Раптор 1, 2, 35, 36, от 0смо поколение " да се шиткат от поцинкована ламарина 666 .
Аз например мога да изработвам легените от вторична млянка от 20 ст. кг./няма да се познае/ Но за да е квалитетен и здрав като физически качества го произвеждам от удароустойчив кополимер.Цената му е 3.50 лв. и не ми се правят цигании , защото съм дал доживотна гаранция на серията "Голденбой". Ето и теста.
https://www.youtube.com/watch?v=czg58joPH0g
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот goturbas » Пон Фев 09, 2015 5:47 pm

Не знам кой прави улеите по 80 лв, дето се продават при моя приятел Румен Р.
ама той каза че са добри и се харчат, явно си върви алъш-вериша,
пък партньора ми на битака не можа много подобен улей за 80, а за 60 го даде...
конюктура :lol:
търсене-предлагане 222
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот marian66 » Чет Фев 12, 2015 9:03 pm

Silvar написа: улей от поцинкована ламарина за улуци и боядисан за да се продава на цена 150-180 лв.

Ти,сериозен ли си :roll: Ако е така,те са за Гинес y6y6y6
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот jokko1 » Съб Фев 14, 2015 7:47 pm

Улей за 20-30лв. си е точно такъв улей.
Мислен и сравнително читаво направен само със Български демек евтини материали под 75-80лв.си е чиста мечта.Като казвам евтини нямам в предвид подцинкована ламарина.
В един от другите форуми съм пуснал тема.ЗА ЦЕНАТА НА НЕЩАТА.Там съм направил и разбивка на ползваните материали със точност почти до стотинка.Всичко това беше снимано от хора които нямат нищо общо с нашите форуми и когато стане видеото ще го кача.Идеята ми беше когато някой колега си намисли да прави нещо да знае какви разходи реални горе долу го очакват.Както се казваше по време на соца работим БЪРЗО,ЕВТИНО И КАЧЕСТВЕНО но никой не казваше че става дума само за едно от трите.
Не искам да налагам мнение но хубаво и евтино?
Е те такова животно нема. Поздрави.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Нед Фев 15, 2015 9:39 am

Може би темата трябваше да се именува ..."За Бога братя не купувайте, а си направете сами" y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 . За да не би някой да забогатеее от златарски пособия y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 .
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот jokko1 » Пон Фев 16, 2015 2:51 pm

Проблема не е че някой ще изкара някой лев или ще се замогне от направата на златарски пособия.
И аз съм правил улей и съм ги продавал това лесно може да се види в старите обяви.
Проблем е когато ги изкарва от тъй наречените златарски пособия.
За справка пак в старите обяви.Колко боклуци опитаха да продадат от които нищо не става.За някой от които изказах навреме мнение .Е точно те не се продадоха.
Лошото е че готово оборудване купуват начинаещите и като такива лесно биват лъгани.
Навлезлите в материята си правят нещата сами не защото ще им изленат по евтино а защото ще направят точно това което искат.Надявам се всички са съгласни че ширпотребата никога няма да се доближи по качество до нивото на поръчковото производство. Поздрави.
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Silvar » Пон Фев 16, 2015 3:18 pm

jokko1 написа:Проблема не е че някой ще изкара някой лев или ще се замогне от направата на златарски пособия.
И аз съм правил улей и съм ги продавал това лесно може да се види в старите обяви.
Проблем е когато ги изкарва от тъй наречените златарски пособия.
За справка пак в старите обяви.Колко боклуци опитаха да продадат от които нищо не става.За някой от които изказах навреме мнение .Е точно те не се продадоха.
Лошото е че готово оборудване купуват начинаещите и като такива лесно биват лъгани.
Навлезлите в материята си правят нещата сами не защото ще им изленат по евтино а защото ще направят точно това което искат.Надявам се всички са съгласни че ширпотребата никога няма да се доближи по качество до нивото на поръчковото производство. Поздрави.

Бих добавил и още нещо.Който може си прави и металдетектор,но който неможе си го купува,същото се отнася и до рибарските и ловните принадлежности,така че всеки си прави сметката.Иначе в Китайските сайтове от рода на Али-баба.ком има всичко и е евтино. 222
Silvar
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Пон Фев 16, 2015 9:33 pm

Има няколко неща, които не можеш да си купиш . Например кола за състезание . Тя е индивидуална и почти винаги е custom.Дори и хора като Солберг и др. купуват хомологиран автомобил и после го репарират и подобряват. Ето това именно е и казуса с "напредналите". Но нека всеки начинаещ мине през масовката и после като се отрака да продължи по който път желае. А и не всеки има възможност да майстори на балкона или в гаража. Аз например имам голямата възможност да майсторя каквото си поискам , но ходя на излет с раница , лопата , леген , решетка/сито и таблет. НЕ ми е забавно да залагам улеи, драги, тромели и какво ли не още. y8y8y8
Jokko а какво ще кажеш за всичките други боклуци на пазара? Ами качеството на храната, услугите и ниския волтаж на тока? Това със златарските пособия си е джакпот y7y7y7 .
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот jokko1 » Вто Фев 17, 2015 12:39 pm

Каквото мога да си направя качествено го правя.Включително част от храната ,пиенето и ремонтите което не зависи от мен здраве да е.
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Вто Фев 17, 2015 2:14 pm

абе... купуваме от всичко,
според възможностите си...
и разбиранията 222
66551
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.