Собствено Търсене

Хитра машинка смъква тока

Re: Хитра машинка смъква тока

Мнениеот masterrichi » Пон Яну 28, 2013 9:53 am

Просто исках да предпазя потребителите от тези изкачащи банери а вие от администрацията едва ли не ме линчувахте,само не ми казвайте че гугъла ги пуска автоматично,защото съм учасктник в други форуми където няма подобни измамни банери.Нали е форум и всеки има право да изказва мнение пък и темата и раздела е "общи приказки за нещата от жовота и за всичко за което се сетите".Моля за извинение ако съм обидил или засегнал някого с тези постове.
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Хитра машинка смъква тока

Мнениеот v_diankov » Сря Мар 12, 2014 2:44 pm

Здравейте колеги. Присъствах на една демонстрация на такава "хитра машинка". За целта към веригата на консуматора беше свързан амперметър, който отчиташе консумираният ток. При включване на "хитрата машинка" в контакта консумацията спадна с почти 30% !!!!!! Хората гледаха, като обезумели. Аз, като един инженер по електроника запазих хладнокръвие и попитах дали би имало и същият ефект, ако консуматора от енергоспестяващи лампи се смени с обикновени с нажежаема жичка? Последва един проницателен поглед от страна на човечето, което се опитваше да ни убеди в ефективността на представения от него уред и ми каза ...."-кой ползва такива лампи днес"... Има един сайт, на който любезно са предоставили информация за принципните и електрическите схеми, на много от енергоспестяващите лампи. Като цяло всички те не разполагат с мрежов филтър. Същото важи и за компютърните захранвания. При включване на "хитрата машинка" тези консуматори, които не са кой знае колко големи, като мощности биха се повлияли и съответно с подобряването на параметрите на мрежата да консумират по-малко електроенергия. Може би и климатиците биха консумирали по-малко енергия, но чисто активните, консуматори, като бойлери, готварски печки, електрически радиатори, ютия, нагревателя на пералнята, сушилня и др. не се повлияват от използването на "хитрата машинка", а те си консумират значително енергия.
Аватар
v_diankov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Предишна

Назад към Общи приказки за нещата от живота и за всичко което се сетите