Собствено Търсене

РАЛИКРОС и АВТОКРОС.

РАЛИКРОС и АВТОКРОС.

Мнениеот admin » Съб Ное 08, 2014 3:07 pm

Пускам тази тема, която се надявам че ще е интересна за повечето потребители на форума. Раликроса и Автокроса са автомобилни дисциплини от националния републикански шампионат към Българската федерация по автомобилизъм. В дисциплината раликрос се състезават автомобили серийно производство, които са модифициранои при определени правила, съответстващи на дивизии и класове. Също така автомобилите трябва да отговарят на приложение J на ФИА за безопастност. Това включва ролбари /предпазна усилане тръбна клетка/ , хомологирана седалка, 5 точкови колани и т.н. Сътезателите са облечени в негорими гащеризони и негоримо бельо. Каската също трябва да е хомологирана . Като начало ето един клип онборд от моя автомобил, който е Субару Вивио, който съм модифицирал с двигател от мотоциклет SUZUKI K5 с двигател GSXR 750cc 150 к.с. Използвам скоростната кутия от мотоциклета и трансмисията е 4х4 като задния диференциал е самоблокиращ приплъзващ тип Торсен от междинен на Ауди Куатро. После ще постна и снимки.
https://www.youtube.com/watch?v=8Q8rgTXwiPo
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: РАЛИКРОС и АВТОКРОС.

Мнениеот admin » Нед Май 03, 2015 3:44 pm

Започна раликрос шампионата с 1-ви кръг в Монтана. Аз съм със изцяло ново Субару Вивио и ще се състезавам в Дивизия 1 до 1600см3 с един двигателен мост. Ето и снимки на колата, която модифицирахме за 3 месеца. Двигателя е Yanaha R1 1000см3. 160 к.с. y8y8y8 Обърнете внимание на рекламните надписи y4y4y4 .
Прикачени файлове
Subaru batszm.jpg
Subaru batszm.jpg (162.03 KiB) Прегледано 7316 пъти
Аз в Субаруто.JPG
Аз до Субаруто.JPG
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пон Май 04, 2015 7:32 pm

Вече и на пистата.
Прикачени файлове
10996072_452994151545437_815723545382937396_n.jpg
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Вто Май 12, 2015 11:47 am

Вчера завърши 3-ти кръг от шампионата по автокрос в гр.Чирпан . Макар и трудно се добрах до 2-ро място.
Прикачени файлове
бъги с батсзм.jpg
бъгито на писта.jpg
на стълбицата.jpg
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот zlatanov lozan » Вто Май 12, 2015 9:26 pm

Какви са двигателите на тези бъгита? На чия марка...4х4 ли е задвижването на колите? благородно ви завиждам! 6Т&%$
Бдението и въображението раждат случая
zlatanov lozan
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Май 12, 2015 10:00 pm

zlatanov lozan написа:Какви са двигателите на тези бъгита? На чия марка...4х4 ли е задвижването на колите? благородно ви завиждам! 6Т&%$

На моето е Yamaha r1 2006. Естествено е 4x4. Ето и другите ми бъгита които съм направил преди това. https://www.youtube.com/watch?v=QRHY9SOQjQM
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот zlatanov lozan » Чет Май 14, 2015 9:07 am

Страхотни са! Завиждам благородно за работата ти! Аз някога реставрирах ретро коли от 30 - те на ХХ век. Запалих се по Хот род и Рат род. Работех по дизайна - това ми е страстта. Като младеж рисувах най различни купета някога а по - късно някои си ги видях и на пътя след години...Фирмите просто стигаха до моите изводи от 80 - те години...После и онзи мъж който направи Софията от лада. Така исках да се запозная с него...преди време си купих смола 40 кг за да си направя собствено купе и така си остана! Липса на време и финанси. Но проектите си още ги пазя! Една неосъществена мечта! Желая ти успех! Жалко че нямаме собствено масово производство на автомобили тук в България - все внасяме някакви измислени фирми от някъде а имаме много талантливи момчета които могат да сглобят едно съвременно красиво купе отговарящо на световните изисквания! Предполагам какви са пречките за осъществяването на това начинание. Когато споделих с един приятел, който вече не е между живите - вечна му памет на човека! Той ми рече - Първо трябва да се пребориш с дъното на обществото - КАТ и едва тогава прави каквото си решил... Това е една епична битка в родината ни и често загубена от нас. Достигнах само на ниво преформяне от лека кола на пикап. Единственият варянт човек да твори такива коли е нещо като теб, където ще се карат по пистите... Успех ти желая колега! Дизайна ти е супер!Продължавай да ни радваш с творбите си!
Бдението и въображението раждат случая
zlatanov lozan
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Юни 16, 2015 8:59 pm

Ето клип от раликрос Разград. 2-ри тур. Субарото е просто недостижимо. 333
https://www.youtube.com/watch?v=W64t4a20CnU
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пон Май 16, 2016 7:47 pm

Започна новия шампионат.
Прикачени файлове
13225104_1685991694996117_1736953064_o.jpg
13242177_698790973593746_1129161358_o.jpg
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Нед Юни 05, 2016 9:01 pm

Ето и онборд видео как е отвътре. https://www.youtube.com/watch?v=XQhyZboy6iY
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Назад към Общи приказки за нещата от живота и за всичко което се сетите