Собствено Търсене

Хобита

Re: Хобита

Мнениеот OPAL » Съб Фев 18, 2012 1:42 pm

masterrichi ,
И аз също , сега нещо ни е налегнало грипчето.
Ще ти се обадя !
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот r.petkov » Съб Фев 18, 2012 7:02 pm

войводата написа:Опале, приятелю, отдавна знам че сме държава на абсурда. Умишлено се въздържам да коментирам по темите, по които толкова разпалено дискутираш. Въпросните "поканени" крадци могат да бъдат спрени, но само от хората живеещи постоянно в региона на Ада тепе. Пример: шистов газ - добруджа... всички останали, които се намесват по някакъв начин, само влизат в полезрението на "Онези" "Органи". Забърках се с организационни комитети,протести,протестни шествия и пр. и... имах проблеми. Не съм страхливец, но еднакво мразя, както да ме Сочат с пръст - така и да ме Потупват по рамото (пред строя). Въпрос на лични убеждения и начин на живот или навици от едно време.

Войводо, навиците ни от едно време са ,,безпогрешни,, и трябва да си ги пазиме до гроб ,защото като гледам тези на по младите какви са – просто да те е яд че живееш.Но да са живи и здрави – такава им е орисията. Да затопли един път , че тая зима ни притисна повече , пък да съберем жените да покажат и те какви навици имат,пък и да си спомним за по младите години.
Аватар
r.petkov
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот r.petkov » Съб Фев 18, 2012 7:54 pm

OPAL написа:Благодаря войводата ! Приятели сме няма съмнение.! Оправи ли се малко времето, ще се видим
=========
Като винаги си прав ! Вярвам на твоя опит, аз нямам такъв в тия неща.. !
Наистина всичко ще зависи от тези които, живеят там , в съответните райони . Ако са доволни, така да бъде ! .Нито ще станем по-богати нито по-бедни.. Панелката няма да стане вила с висок дувар и охранителни камери, а и не това ми е мечтата ! Самочувствието, ... можем и без такова, свикнали сме.. !
Предлагам да се съсредоточим върху хобито което сме избрали. тихо, кротко и мирно.
И мен не ме е страх,нямат интерес да се раздухват нещата . Противопоставянето си е работа на журналистите и опозицията, които по- принцип са по- неуязвими и знаят как да се пазят. Но и ние имаме право на мнение, нали ?
...
Сред природата лично се чувствувам на своя земя, няма да обръщам внимание на загражденията и мирните взривове. Да дерзаят, нека да обръщат всичко в пари ! Аз съм до тук, не е пораженство а съобразяване с обстоятелствата ... Тоя път сериозно !
y1y1y1

Опале, разрухата е глобална–7милиарда кърлежа пият кръвта на майката Земя без ред и дисциплина.Оправията е само една–АПОКАЛИПСИС.60 г. без световна война при тези темпове на развитие са прекалено много за да не се стигне до кризи от световен мащаб–свръх производство , липса на ресурси ,огромни разходи за военни технологии,и други не толкова необходими за човек неща.Светът и в момента непрекъснато се ,,прекроява,,от невидими сили по ,,мирен път,,.И ние си доведохме един по голям ,,батко,,отвъд океана който да ни пази от хулиганите да не ни бият.Баткото каза–ние вече сме приятели, аз няма да позволя на никой вече да ви шамаросва ама ,вие трябва да ми осигурите ,,закуска ,обед и вечеря,,.Добре, ама вие нито пари имате, нито производство ,на което да се разчита ,нито ИМЕ на световния пазар.Но все пак ще ,,уредиме,, нещо за да не ядете шамари–там някъде във дън земя имате злато дадено ви от господ –ще вземем него .
Опале, златото никога не е било стратегическа суровина.То във повечето случаи се е добивало във мирни времена за да бъде използвано във размирни/не пожелавам да има такива/ Не се ядосвай, майната му, никой не го е занесъл в отвъдното, и тия дето им е в повече и те на са прокопсали много.Златото е да живееш с добри хора в мир и разбирателство .Ако някой ден се видиме по деретата ще има и какво да си кажеме –защото за едни неща се пише, а за за други се говори.
Аватар
r.petkov

Мнениеот OPAL » Нед Фев 19, 2012 1:45 pm

Неактуално !
Последна промяна OPAL на Пон Юли 16, 2012 1:59 am, променена общо 1 път
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Tatul62 » Нед Фев 19, 2012 2:13 pm

Идеите са ти съвместими и със мойто мислене така че трябва да се помисли върху тези неща.Доста хора ме питат ако се направи организация и се плаща членски внос къде ще отиват парите,след като не е забранено промиването на злато като хоби.Еми питал съм подобни организации в Европа,Канада и САЩ точно този въпрос, отговора е следния.Парите се харчат за събиране на членовете на различни места за провеждане на състезания както и за направата на различни награди и закопуването на консумативи за промиване и други неща.Също така организацията и управата поемат доста от нещата на свойте членове,като например превоза от далечните места.И още много други неща.Иначе ще се събираме хората от форума кой както може.На мен много ми се иска двете хобита да вървят ръка за ръка,,промиването на злато и събирането на минерали. y7y7y7
Tatul62

Мнениеот admin » Нед Фев 19, 2012 2:55 pm

Tatul62 написа:след като не е забранено промиването на злато като хоби.

Кире промиването на злато е забранено като хоби,такова хоби няма в българските закони,за да си редовен златопромивач та макър и нищо не рзабиращ само с един леген трябва първо да извадиш един куп разрешителни и да дадеш доста пари,и чак след това с легена може да търсиш някоя нищо не струваща златинка,самата дума злато побърква всички и си мислят че се забогатява,а в повечето случай с бензина който си изхарчил за обикаляне може да си купиш повече злато от това което си намерил.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Tatul62 » Нед Фев 19, 2012 3:05 pm

admin написа:
Tatul62 написа:след като не е забранено промиването на злато като хоби.

Кире промиването на злато е забранено като хоби,такова хоби няма в българските закони,за да си редовен златопромивач та макър и нищо не рзабиращ само с един леген трябва първо да извадиш един куп разрешителни и да дадеш доста пари,и чак след това с легена може да търсиш някоя нищо не струваща златинка,самата дума злато побърква всички и си мислят че се забогатява,а в повечето случай с бензина който си изхарчил за обикаляне може да си купиш повече злато от това което си намерил.

Стефчо я питай твойте адвокати как ще обяснат тази част от закона която съм маркирал във червен цвят.Че май излиза приказката, царя дава пъдаря не дава.Аз си направих труда тук да питам и във областна дирекция на полицията и във съда и прокоратурата и навсякъде ми казаха че не е забранено промиването като хоби със малки драги и улей.Казаха ми че е забранено със голяма техника за което се плащат допълните пари в министерствата за разрешителни. y7y7y7
viewtopic.php?f=41&t=71&start=30
Tatul62

Мнениеот admin » Нед Фев 19, 2012 3:25 pm

Не е забранено след като си извадиш разрешително-забранено е продаването на наркотици и никой не може да ти издаде документ за това нещо,сещаш ли се каква е разликата между забранено и разрешено. y8y8y8
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Tatul62 » Нед Фев 19, 2012 3:48 pm

Да бе прав си,все забравям къде живеем и в коя държава се намираме.Такава държава като нашата няма никъде.Все се чудя какви ли сме били в миналите си живота за да се преродим точно тук в тази държава и да изтърпяваме стари грехове. y7y7y7
Tatul62

Мнениеот shimbaka » Нед Фев 19, 2012 3:57 pm

y8y8y8 Кире аз мисля че сме били овце за това търпим всичко което ни карат да правим и плащаме 66551 но кво дасе прави овца лъв не става y2y2y2
Аватар
shimbaka

ПредишнаСледваща

Назад към За всичко което се сетите