Собствено Търсене

Пълнолуние

Пълнолуние

Мнениеот Venci_Varadinov » Вто Окт 30, 2012 2:01 am

Колеги,има ли такива като мен,които не могат да мигнат по цяла нощ,когато е пълнолуние,или само аз давам некакви дефекти?И ако някой знае това на какво се дължи нека да каже.
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Re: Пълнолуние

Мнениеот repata » Вто Окт 30, 2012 10:39 am

333
Последна промяна repata на Пон Дек 10, 2012 5:16 pm, променена общо 1 път
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот snapi » Вто Окт 30, 2012 10:48 am

На мен също луната ми пречи,ето това е обяснението което намерих и според мен е логично.След като луната може да въздейства за приливите и отливите защо да не повлиява и на клетките в организма.
"Смята се, че притегателната сила на луната превъзбужда електроните, съдържащи се в нашите клетки, и това води до изнервяне и лош сън. Тази идея възниква през 1992-ра година, когато физиците установяват, че енергийните колебания на електроните са в унисон с приливите и отливите, тоест с лунния цикъл. Но може ли това влияние да се пренесе върху целия човешки организъм? Едва ли. Луната наистина влияе на поведението на електроните, но не и на тяхната същностна енергия. Швейцарски изследователи наблюдавали 30 доброволци и установили, че те чувстват силна сутрешна умора след нощ с пълнолуние. Обяснението било потърсено в производството на мелато-нин, хормон на съня. Силната светлина при пълнолуние намалява количеството мелатонин, произведен от мозъка, което довежда до нарушаване на качеството на съня. Но това си остава предположение. За всеки случай сложете плътни пердета в спалнята си - те ще възпрепятстват луната да смути сънищата ви." цитат от сайт за здравословен живот.
Животът не е в чакането да отмине бурята, а е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Аватар
snapi
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот gogobogo » Вто Окт 30, 2012 2:17 pm

С две думи, ако говорим за кратък период примерно 3-4 дена около пълнолуние в общи линии единственото обяснение за обективна промяна в човешкото поведение е количеството светлина достигащо до земята.
По спомени, условно казано, за този период Луната си е в почти същото положение спрямо канещите се да заспиват в обичайното време индивиди, респективно силите на въздействие върху Земята и живите твари са непроменени.
В субективен план нещата са ясни. Като започнем от първия човек, минем покрай древните хора, оракулите, гадателите, митове, легенди и стигнем до хилядите филми експлоатирали темата за пълнолуние, в този смисъл мисля, че няма какво да се добави.
gogobogo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Venci_Varadinov » Вто Окт 30, 2012 8:12 pm

repata написа:Венци.Аз знам от какво е.Диагнозата е : "Kurakus nedoebakus kataralis" Трябва ти спешно млада медицинска сестра да те излекува,и ще спиш после кат мечка,зимен съм.Нема луни,нема слънца нищо нема да ти влияе. И аз бях така помогна ми Д-р Руска Дудева.Цяла нощ лечение и после 3 дена даваш откат!

Репа,майката си е е*ало батко y2y2y2 ..Нали съм още тинейджър (не че искам да остаревам),ма всичко е с вечерен час,редко некоя да се излъже да дойде в крайградското мотелче да ме полекува...Тея,дето нямат вечерни часове са вече какички и си се занимават с батковци..1 на хиляда да се навие да ме лекува...Страшна работа е ти казвам...От набързо в колата шипове ще ми излязат... Друго си е в мотела,цяла нощ ,да си я опънеш на кревата,да влезете под душа да те полекува с уста у-А .. ама нема... y2y2y2 y2y2y2
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Venci_Varadinov » Вто Окт 30, 2012 8:18 pm

snapi написа:На мен също луната ми пречи,ето това е обяснението което намерих и според мен е логично.След като луната може да въздейства за приливите и отливите защо да не повлиява и на клетките в организма.
"Смята се, че притегателната сила на луната превъзбужда електроните, съдържащи се в нашите клетки, и това води до изнервяне и лош сън. Тази идея възниква през 1992-ра година, когато физиците установяват, че енергийните колебания на електроните са в унисон с приливите и отливите, тоест с лунния цикъл. Но може ли това влияние да се пренесе върху целия човешки организъм? Едва ли. Луната наистина влияе на поведението на електроните, но не и на тяхната същностна енергия. Швейцарски изследователи наблюдавали 30 доброволци и установили, че те чувстват силна сутрешна умора след нощ с пълнолуние. Обяснението било потърсено в производството на мелато-нин, хормон на съня. Силната светлина при пълнолуние намалява количеството мелатонин, произведен от мозъка, което довежда до нарушаване на качеството на съня. Но това си остава предположение. За всеки случай сложете плътни пердета в спалнята си - те ще възпрепятстват луната да смути сънищата ви." цитат от сайт за здравословен живот.

Ма аз принципно си заспивам по някога и на запалена лампа и не ми пука-спя си като мечка,но това със въздействието на организма,като при въздействието при приливите и отливите ми изглежда по-логично..Знам ли.. y6y6y6 Обаче пък,понякога в такива случай паля лулата на мира 66551 влизам в ютюбето и да ти кажа хич не съжалявам че не спя... y2y2y2 Особено това бг филмчето Българ ми е любимо да го гледам...
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Venci_Varadinov » Вто Окт 30, 2012 8:20 pm

gogobogo написа:С две думи, ако говорим за кратък период примерно 3-4 дена около пълнолуние в общи линии единственото обяснение за обективна промяна в човешкото поведение е количеството светлина достигащо до земята.
По спомени, условно казано, за този период Луната си е в почти същото положение спрямо канещите се да заспиват в обичайното време индивиди, респективно силите на въздействие върху Земята и живите твари са непроменени.
В субективен план нещата са ясни. Като започнем от първия човек, минем покрай древните хора, оракулите, гадателите, митове, легенди и стигнем до хилядите филми експлоатирали темата за пълнолуние, в този смисъл мисля, че няма какво да се добави.

Не знам,може би съм си го набил това в тиквата,че не мога да заспя и всичко е на психическа основа... y6y6y6
Аватар
Venci_Varadinov
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот snapi » Вто Окт 30, 2012 8:32 pm

Ами не съм сигурна че е на психическа основа,аз не гледам луната всяка вечер и не чакам да кажат по ТВ Европа след колко дни е пълнолунието,просто се будя.След първата нощ на неспокоен сън разбирам,че е заради нея.Най-лошото е,че дори и да има облаци пак не ми е мирно...Странна работа е,даже бях гледала,че ако Луната изчезне ще се променят полюсите на земята,ще се забави въртенето с което ще настъпят супер много катаклизми.
Животът не е в чакането да отмине бурята, а е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Аватар
snapi
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Назад към За всичко което се сетите