Собствено Търсене

БЯГСТВО НА ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА

Re: БЯГСТВО НА ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА

Мнениеот харалампи » Сря Апр 13, 2011 2:53 pm

И аз не знам нищо - целия свят не знае нищо теории има,но емпирично доказана няма нито една.

Мисълта ми за това,което ви питах - възможно ли е според вас да говорим в случая за засягане (без значение как и от какво) на централната и/или периферната нервна система? - лично според мен е точно такъв вид заболяване,защото преди години,но поради ясни тогава причини съм наблюдавал пчели със засегната нервна система и поведението им беше абсолютно същото като сега,признаците на болеста тогава и сега са едни и същи.
харалампи
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот drdpopov » Сря Апр 13, 2011 2:55 pm

Нека си говорим на ти.По отношение на заболяването си прав-засяга нервната система-като паралича при хората
drdpopov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот drdpopov » Сря Апр 13, 2011 2:57 pm

Най-големия проблем е че се причинява от вирус.за него няма лекарства,имунитета е кратък и нетраен.
drdpopov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот SAGITTARIUS » Сря Апр 13, 2011 4:29 pm

Добре дошъл на колегата ПОПОВ! Радваме се че си сред нас и добре е да обсъждаме проблемите и да си помагаме.Аз също предпочитам да се обръщаме на ти като между приятели. 2в34я1
SAGITTARIUS

Мнениеот харалампи » Сря Апр 13, 2011 4:57 pm

Така явно за едно нещо поне мислим/предполагаме по един и същи начин - drdpopov понеже искам да ме разбереш конкретно ти,защо не казвам директно това което аз знам,а именно защото аз съм обикновен практик-пчелар,нито съм лекар,нито съм кой знае колко опитен или образован,но подочух и сам се досетих за някои неща,но ако ги кажа открито трудно мога да накарам колегите да ми повярват и е естествена реакция от тяхна страна,а няма да е никак лошо,ако колегите се замислят в/у точно тази теория (тя не е моя) и да постъпят малко по-сериозно към проблема (всеки пчелар знае как).За това така предизвиквам диалога със теб,да видим дали няма да стигнем до един и същи изводи - точно човек със медицинско образование може да потвърди или отрече съмненията ми!!!

Та мислим еднакво до момента за вируса - според мен това не е вирус или да е,не той е първопричинителя.

Така,но и двамата сме съгласни,че удара е в/у нервната система - и как да не е,като гледам как пчелата литва блъска се във кошер/дърво или нещо си,пада и/или умира в нещо като парализа,или изпада в шок,или ...... (това един път го видях с очите,)или както един пит бул ритнат от кон,хвръкна на поне 10 метра падна,изправи се и в един миг от около 2-3 секунди остана замръзнал,без реакция,един вид проясняване на погледа,като все едно да ти вкарат един прав и докато се свестиш,е такова нещо се наблюдава при засегнатите и падащи от питата пчели.И изобщо като цяло пълен хаос - гледам пчелите се изправят на задни крака,падат по гръб,летят и те не знаят на къде,а дори реакцията им за жилене се променя т.е.или жили без причина,или да искаш нарочно,предизвикваш я и пак не ще да те ожили.(дори съм вземал умиращи пчели в ръка и съм ги гледал от близо ..... бога ми умират в някаква ужасна агония)

Признаците,са още много и все подсказват,че засегната е нервната система - от тука ни остава да търсим или конкретното заболяване (което всъщност е нерешимия проблем) или причинителя на това заболяване.Понеже за първото си трябва компетентните хора и съответното оборудване за изследване,анализи и прочие,на обикновенните хора ни остава да мислим единствено от къде идва това заболяване и да разглеждаме всички признаци,които имаме насреща.

Сега аз няма да се спирам подробно на признаците - за това могат да мислят колегите,сами без лекарско съдействие.

Цеко почти всичко което знам ти казах,ето ти част от онова което премълчах - искам и ти сам да се включиш в разговора и да кажеш какво мислиш,за онова което си приказвахме + това,което си обсъждаме със човека и което ще го попитам сега.

drdpopov - кърлежа който ловим ние хората (не знам как се казва ... предполагам,че и са няколко вида,но) този кърлеж до колкото знам може да ни разболее със 120 болести,така ли е и какво пише в лекарските книги за тези болести ......... аз само съм подочувал,че от кърлежа може да ни пострада И нервната система?
харалампи
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот drdpopov » Чет Апр 14, 2011 8:34 am

По отношение на болестта по пчелите-ти си по-запознат с признаците на заболяване по тях от мене.Аз съм новобранец пчелар-само от 2 години и дори грижите по отглеждането не съм усвоил още както трябва.Така че при мене ако има лоши резултати по преживяването им можа да се дължи и на моята некомпетентност.Що се касае до кърлежа по хората-има основно два вида които са масово разпространени по нашите земи.От кърлеж трудно можеш да избягаш,бързо те ловят като донор на кръв.Не винаги са опасни.Най-раразпространените заболявания които причинавят,с масов характер са лаймскта болеса,кърлежоваия енцефалит,а най-често са локалните/МЕСТНИТЕ/ НА МЯСТОТО НА УХАПВАНЕ изменения,които са състоят в рани-кожата почернява и умира в диаметър около 2-3 см и трябва да се изреже.Има и други болести но те са по-редки и дори и аз не ги познавам ,защото са в друга специалност.Мене като хирург ме интересува хирургичния проблем.Кърлежа ние го вадим,лечението на раната от ухапване е наша грижа,профилактика против тетанус също,защото кърлежа може и това да причини.Основно трябва да се знае,никой САМ ДА НЕ ВАДИ КЪРЛЕЖА..пОВЕЧЕТО ПОЗНАТИ ОТ ХОРАТА МЕТОДИ ЗА ВАДЕНЕ СА ГРЕШНИ-НАГРЯВАНЕ,ВЪРТЕНЕ В КАВАТО И ДА Е ПОСОКА,СКУБАНЕ.еДИНСТВЕНО МАЗАНЕТО С ОЛИЕ ИМА ЛОГИКА НО НЕ ВИНАГИ СЕ УСПЯВА.нАЙ-ЛОШОТО НА ВСИЧКИ ЛОШИ ПРАКТИКИ Е ДА СЕ УБИЕ КЪРЛЕЖА ПРЕДИ ДА СЕ Е ПУСНАЛ.тОГАВА ОТ ЖЛЕЗИ В ГЛАВАТА МУ ИЗТИЧАТ ЕНЗИМИ В РАНАТА И ТЕ ПРИЧИНЯВАТ ГОЛЕМИ ЩЕТИ.Защото като се откъсне неправилно той се къса на шията и главата остава в раната.Затова ние хирурзите имаме тънки инструменти с коита го хващаме под главата за хобота ита ка го издърпваме.Но итози метод понякога не успява,защото вече се е появил оток на кожата иглавата е потънала много и тогава с игла я изваждаме.ноако нямаш оптика и опит няма да се справиш.Затова само при хирург.Иначе за другите болести си прав-кърлежовия енцефалит поразява мозъка-централната нервна система.Другите болести са свързани с треска,кръвоизливи и други.
drdpopov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот stoyan » Пет Апр 15, 2011 1:09 am

Здравеите колеги, аз незнам ништо за пчелите но искам да споделя инфо. което научих тук в Канада , през изминалата 2010год. пчелите в Канада са намалели с 12% които факт хвърли в шок учените които се занимават с това , лошто е че никои не може да даде отговор на какво се дължи това изчезване., има теории и предположения но ништо не е потвардено на 100%. 7е54т gt37e42
stoyan
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот SAGITTARIUS » Нед Апр 17, 2011 9:51 pm

drdpopov написа:Здравейте колеги.Аз съм нов във форума и в пчеларството-занимавам се от 2 години.Благодаря на Сагиттариус за информацията за ел.ножа.Аз съм от гр.Сандански,пчелина ми е в планината.За съжаление трябва да отбележа голяма смъртност и при нас от този синдром на "празния кошер".И двете години подред ми чезне по един кошер.На един колега в нашия регион му опустяха 50 кошера само през този сезон.По Дискавъри наскоро имаше филм за САЩ,защото там проблема е най-тежък.Техните прогнози са - в САЩ след 30 год да няма пчели.За сега учените са доказали ,че това е болест причинена от вирус,като грипа.Заболяването причинява дезориентация на пчелата и тя не може да се върне в кошера при пролетното облитане.Аз по професия съм лекар и приемам за убедително тази теория.За съжаление няма лекарства и се чака пчелите да изградят имунитет.Затова съвета ми е - като при естествения подбор - създавайте нови пчелни семейства само от най-здравите си семейства.

Докторе съгласен съм с теб за естествения подбор,даже тука нейде из форума бях писал да не се заселват случайни роеве а да се унищожават!Жестоко е като мярка но се налага.Също и безогледното третиране с препарати:щото така трябва да се прави:? за акара вероятно пораждат съвкупност от фактори които довеждат до крайно неприятния резултат-бягство или изчезване на семействата- но може и да греша.И причината да е друга. Направи ли ножа?
SAGITTARIUS

Мнениеот koko bg » Нед Апр 17, 2011 10:32 pm

Мисля, че това ще ви е интересно. Не знам до колко е истина всичко, но е обезпокояващо за мен.
http://mazeto.net/index.php?topic=5864.msg30132;topicseen#msg30132
Винаги казвай това, което ще направиш, и прави това което си казал
Аватар
koko bg
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот drdpopov » Пон Апр 18, 2011 10:00 am

Здравей Сагитариус,ножа го започнах но имам 2 уточняващи въпроса-относно стъклошлауха.В магазина за ел.части не знаят какво е стъклошлаух.показаха ми шлаух-тръбички,меки и гъвкави с вид на синтетичен текстил.Използват ги за изолация на кабелите при навиване на ел.мотори.И второ, пишеш че реотана трябва да е дълъг 80 см.При разгъване реотана от Елва ще е по-дълаг от 80 см.Трябва ли излишното да се изреже или краищата се навиват докато реотана стане по размер.И трето,мисля си,че за да се отварят питите с ел.нож,те би трябвало да са малко по-дебели.Вероятно в корпусите трябва да се слага една рамка по-малко.Как постъпваш по този въпрос.Благодаря.
drdpopov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Пчеларство