Собствено Търсене

начин на производство на пчелни майки

начин на производство на пчелни майки

Мнениеот morfeii » Съб Мар 12, 2011 11:43 pm

интересува ме кой начин е най удачен за майкопроизводство
morfeii
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: начин на производство на пчелни майки

Мнениеот SAGITTARIUS » Нед Мар 13, 2011 2:25 pm

Здравей и добре дошъл колега!!Начини за производство на майки има няколко в зависимост от това колко майки ти трябват .При малък брой кошери би могъл да използваш един от посочените методи: чрез осакатяване на стара майка-от получените по този начин маточници (от 2 до 5 )се излюпват майки с много добри качества,чрез предизвиване на роево състояние или чрез подрязване на пита с яйца,от теб зависи кой начин ще си избереш като най лесен.Първият аз доста често го използвам ако ми трябват малко майки на брой.
SAGITTARIUS

Мнениеот morfeii » Пет Апр 08, 2011 6:13 pm

SAGITTARIUS написа:Здравей и добре дошъл колега!!Начини за производство на майки има няколко в зависимост от това колко майки ти трябват .При малък брой кошери би могъл да използваш един от посочените методи: чрез осакатяване на стара майка-от получените по този начин маточници (от 2 до 5 )се излюпват майки с много добри качества,чрез предизвиване на роево състояние или чрез подрязване на пита с яйца,от теб зависи кой начин ще си избереш като най лесен.Първият аз доста често го използвам ако ми трябват малко майки на брой.

според мен най добрия начин е изрязване на пита до 15 майки могат да се произведат
morfeii
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pvk1967 » Сря Авг 21, 2013 10:12 am

Пробвал съм и чрез принудително директно делене на семейство: вадя пита с прясно пило, две със запечатано и две с храна, слагам една празна изградена и изтърсвам млади пчели от две-три пити! Обикновено дава очаквания резултат-след няколко дена се забелязват от един до три започнати маточници! y8y8y8 y7y7y7
Аватар
pvk1967
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Назад към Пчеларство