Собствено Търсене

Двумайчини семейства

Re: Двумайчини семейства

Мнениеот SAGITTARIUS » Съб Фев 19, 2011 11:11 pm

Добре дошъл колега,радваме се че се присъединявате към нас.Нямаме опит на тази тема и ще е от полза да споделите опита си с нас.Моля споделете вашите методи на работа и подробности около

нея
Поздрави и на вас!
SAGITTARIUS

Мнениеот mx_maikal » Нед Фев 20, 2011 4:21 pm

Здравей нови приятелю,за тази тема ще има доста въпроси -и като начало мисля и аз да питам.Не знам дали става въпрос за същото което си мисля но да попитам -когато поех мойте кошери ми направи впечетление че имам кошер който е по различен -той е по-широк и побира 13рамки,на половината имаше вертикален прорез който разделя рамките на 2.След доста четене и търсене ме навя на мисълта че това ще да е кошер който се ползва за две семейства,с два входа в един плодник -така ли е?А виж за корпусните системи също само съм чел ,така че няма да е лошо ако обясниш по-подробно!
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот SAGITTARIUS » Пон Фев 21, 2011 6:22 pm

Колега Дервентлиев,не сме много наясно с тази технология на отглеждане.Двумайчини семейства-в смисъл едно семейство с 2 майки или две семейства работещи в общи магазини (корпуси).Как са разположени ,медовите корпуси по средата ли са или отгоре?Имам около 15 Л.Р -празни с изградени рамки на 3 корпуса с които пробвах но изоставих но това лято мога да ги заселя.Ако може малко по подробно да обесните и по възможност качете някоя снимка.
SAGITTARIUS

Мнениеот mx_maikal » Вто Фев 22, 2011 4:14 pm

Здравейте колеги.За това което си написал колега derventliev за кошерите е така -но не знаех че не може да се гледат две семейства,явно този кошер е ползван за отвотки или презимуване на по-слаби семейства.А колкото за темата -разбира се че ми е интересна ,макар да нямам такива кошери -никога не е късно да започна или да науча нещо ново -затова ще следя с интерес дискусията.И друго наистина няма да е лошо ако имаш възможност да качиш някоя снимка.
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот if4o » Чет Дек 29, 2011 6:47 am

Имам въпрос към колегата derventliev
Колега тези Двумайчини семейства по тъй наречената палетова система ли ги отглеждате?
Имам предвид, че ЛР с две майки по време на пашата става доста висок.
if4o
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Назад към Пчеларство