Собствено Търсене

Пчелите нагледно

Re: Пчелите нагледно

Мнениеот mx_maikal » Нед Фев 20, 2011 4:03 pm

Здравейте колеги,тук съм бе колега -малко бях зает с работа по пчелина но започвам да се справям и затова нямах много време.Виж за съветите -чудесни са и могат да бъдат в полза за всяка работа с която се захване човек,така че мисля че ще са от полза за доста хора.Не знам защо но ми прави впечатление че доста хора не обичат да питат -и това мисля че им е най-голямата грешка,не мисля че има нещо срамно в това човек да пита и да разпитва,и да научи колкото може повече !
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот SAGITTARIUS » Съб Мар 12, 2011 9:59 am

mx_maikal написа:Здравейте колеги,тук съм бе колега -малко бях зает с работа по пчелина но започвам да се справям и затова нямах много време.Виж за съветите -чудесни са и могат да бъдат в полза за всяка работа с която се захване човек,така че мисля че ще са от полза за доста хора.Не знам защо но ми прави впечатление че доста хора не обичат да питат -и това мисля че им е най-голямата грешка,не мисля че има нещо срамно в това човек да пита и да разпитва,и да научи колкото може повече !

Хайде колеги зареждайте пушалките и да почваме с прегледите! 7е54т прогнозата за днес е 15-18 C.само за работа с пчелите! -0t3e4 :grin: Пък после понапишете как са семействата!

А ето и какво е положението от прегледа -средно 4 пити с пило ,пчели по 7-8 междурамия ,мед имат за още една зима :lol: Остава да чакаме рапицата.Майкъл как е -подхранваш ли?
Изображение
SAGITTARIUS

Мнениеот mx_maikal » Сря Мар 16, 2011 5:10 pm

Здравейте,колеги!Абе приятелю какво да подхранвам -като ги прегледах както каза ,имат мед за още една зима,пило на по 2-3 до 4 пити ,а на всичкото отгоре пък и носят пресен нектар и питките лъщят та лъщят.Та не знам къде ще я сложат тая храна?Не стига че имат ами и аз им сложих преди време още.Та не знам какво да ги правя,а не мога да ги разширя прекалено-ще вземат да настинат и пак да ги хване "варовитото пило".Та така при мен -не мога да се оплача с нещо.
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот KostadinStoyanov » Сря Мар 16, 2011 10:07 pm

"Пило на 3-4 рамки, пресен нектар, лъщящи пити ... !" Къде това бе братя, още е 16 март? Средната денонощна температура не превишава 12 градуса!
KostadinStoyanov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот SAGITTARIUS » Чет Мар 17, 2011 8:25 am

KostadinStoyanov написа:"Пило на 3-4 рамки, пресен нектар, лъщящи пити ... !" Къде това бе братя, още е 16 март? Средната денонощна температура не превишава 12 градуса!

Да така е колега,има толкова пило на горната снимка семейството е на 8 пити-на 5 от тях има запечатано пило (непълни разбира се).В другите семейства има на 3 и 4 рамки запечатано пило.Бих могъл да ги снимам ако ти звучи неубедително.Защо при теб няма ли пило,не може да няма ,времето е топло.

Колега Майкъл,нищо че имат мед ,разпечатвай меда в гнездото да се освобождава място за пилото ,по бързо ще се развият-нали искаш да делиш.А лъщенето на питите вероятно е от преработен мед,едва ли има принос на пресен нектар.Прашеца който носят при мен е малко но скоро ще започнат да носят от върбите.
SAGITTARIUS

Мнениеот mx_maikal » Чет Мар 17, 2011 5:06 pm

Да колега ,може и да е от меда в кошерите ,но при нас сега са разцъфтяли минзухарите и разни други горски дребни цветя -та няма да се учудя и ако е и пресен нектар.А що се отнася за прашеца -при мен се спукват да носят -предполагам най-вече от леските ,а ако задаржи времето в скоро време ще носят и от дряна -така че както ти казах няма с какво да се оплача.
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот SAGITTARIUS » Вто Мар 22, 2011 11:46 am

KostadinStoyanov написа:"Пило на 3-4 рамки, пресен нектар, лъщящи пити ... !" Къде това бе братя, още е 16 март? Средната денонощна температура не превишава 12 градуса!

Eто обещаните снимки колега Стоянов ,не са много добри и не се вижда откритото пило но имат и от двете страни.

Изображение

Изображение
SAGITTARIUS

Мнениеот KostadinStoyanov » Сря Мар 23, 2011 9:23 pm

Благодаря, уверих се.
Моят пчелин не зимува на възможно най-доброто място и сигурно това е една от причините за по-късното развитие.
KostadinStoyanov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот харалампи » Пон Мар 28, 2011 11:24 pm

Писал ли си някъде за това място,че ми е интересно да разбера повече подробности?
харалампи
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот SAGITTARIUS » Пет Апр 01, 2011 6:42 pm

SAGITTARIUS

ПредишнаСледваща

Назад към Пчеларство