Собствено Търсене

Алергия към пчелната отрова

Алергия към пчелната отрова

Мнениеот admin » Сря Дек 29, 2010 10:04 pm

Много хора са алергични към пчелната отрова и това ги спира от заниманието с пчеларство.Какви са начините за имунизация,има ли нещо което може да се направи?
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: Алергия към пчелната отрова

Мнениеот mx_maikal » Сря Дек 29, 2010 10:20 pm

В лека форма на алергията към пчелите може да помогне и ,,алергозан,, но в по сериозни моменти спасението е инжекций ,,орбазон,,
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот beko1960 » Сря Дек 29, 2010 11:14 pm

Имам позната,която преди десетина години изключително тежко преживяваше ужилване от пчела.По стечение на обстоятелствата се омъжи в чужбина за пчелар.От тогава основна работа за нея стана пчеларството.Вече не е алергична към пчелната отрова и на въпроса ми как се е променил организма и тя ми каза следното:
- Преди да вляза със съпруга си в пчелина,го предупредих за своята алергия.При първото ужилване веднага бях закарана от него в болница.При всяко следващо ужилване,съпругът ми все повече и повече удължаваше времето до съответно инжектиране с антидота.Така изминаха около пет години и постепенно усетих,че вече пчелната отрова не ми влияе толкова много.Напоследък въобще не ходя в болница.Сигурно по този начин са се отключили някакви защитни сили в организма ми и той сам си изработва противоотрова.
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот SAGITTARIUS » Чет Дек 30, 2010 12:31 am

beko1960 написа:Имам позната,която преди десетина години изключително тежко преживяваше ужилване от пчела.По стечение на обстоятелствата се омъжи в чужбина за пчелар.От тогава основна работа за нея стана пчеларството.Вече не е алергична към пчелната отрова и на въпроса ми как се е променил организма и тя ми каза следното:
- Преди да вляза със съпруга си в пчелина,го предупредих за своята алергия.При първото ужилване веднага бях закарана от него в болница.При всяко следващо ужилване,съпругът ми все повече и повече удължаваше времето до съответно инжектиране с антидота.Така изминаха около пет години и постепенно усетих,че вече пчелната отрова не ми влияе толкова много.Напоследък въобще не ходя в болница.Сигурно по този начин са се отключили някакви защитни сили в организма ми и той сам си изработва противоотрова.

Колега беко1960 все налучкваш оновните теми!Преди време имах възможност да видя какво е това алергичен шок,при преместване на кошери с мой приятел.Аз нямам този проблем дори и да ме ужилят 50 -100 пчели,Но ми направи впечатление че за няколко минути могат да свалят здрав човек и моето мнение е че такива хора веднъж претърпели алергичен шок не трябва да рискуват и да се надяват да развият имунитет-може и да стане но може и не.И едно е алергия към пчелната отрова ,а друго е алергичен шок-има разлика.
SAGITTARIUS

Мнениеот masterrichi » Чет Дек 30, 2010 10:50 am

Навремето баща ми гледаше кошери,и се получи един инцидент бутна един кошер и го имаше над 50 ухапвания,наду се целият и от там получи алергия към пчелната отрова,сега и една пчела или оса да го ухапе и се надува и трябва да ходи на лекар,до преди инцидента са го хапали пчели и му е нямало нищо.
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот beko1960 » Чет Дек 30, 2010 11:06 am

masterrichi написа:Навремето баща ми гледаше кошери,и се получи един инцидент бутна един кошер и го имаше над 50 ухапвания,наду се целият и от там получи алергия към пчелната отрова,сега и една пчела или оса да го ухапе и се надува и трябва да ходи на лекар,до преди инцидента са го хапали пчели и му е нямало нищо.

Същото се получи и с дядо ми,лека му пръст.Дълги години се беше занимавал с пчеларство,но в последните години от живота си,избягваше контакта с пчели и оси,тъй като при ужилване се подуваше и получаваше асфиксия.На този феномен моето обяснение,за което не държа че е вярно е,че всеки организъм е различен и съответно колкото хора-толкова и реакций.
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот mx_maikal » Чет Дек 30, 2010 9:22 pm

Колеги ,да всичко опира до организма на човек.искам да ви питам вие като по вещи в професията пчелар-вярно ли е че всеки новобранец трябва да бъде нахапан в началото,и ако остиска или не е алергичен-става за пчелар.При мен се получи нещо такова-премествах пчели от стар кошер в нов дезинфекциран,и тогава се случи нападението ми от хилъди пчели,нахапъхаме поне 40,но за щастие мое само се подух доста.В следващите дни осъзнах че грешката явно беше в мен.Оттогава се старая да не бързам,и да не бъда нетърпелив.
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Дек 31, 2010 4:16 pm

Един пчелар ми каза че има ваксина или нещо такова което струва около 60 лева и се инжектира през определено време,било много ефикасно.Някой чувал ли е за това?
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот SAGITTARIUS » Пет Дек 31, 2010 4:50 pm

Възможно е и да има но аз не съм чул поне засега.А и според мен не е необходима понеже пчеларите свикват с ужилванията и обикновено не реагират кой знае колко на тях. :-D
SAGITTARIUS

Мнениеот каро » Нед Яну 09, 2011 7:11 am

Познавам стар пчелар,работеше по къси ръкави,гледай,хвалеше се от ужилванията часовника не мога да си сваля,хоп алергия,само от миризмата на кошер се подуваше,да, сега пак гледа малко кошерчета,колкото да е сред природата,жена му му помага.Затова без героизъм,цял комбинизон,ръкавици,най-добрите са от нещо като велур,едни такива жълтеникави,маншони за ръцете,прегледите сведени до минимум,по поведението на пчелите по прелката е достатъчно да се ориентираш какво става вътре и.т.н.Колко пчели му трябва на човек да закъса,една,последната Изображение
Изображение
Аватар
каро
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Следваща

Назад към Пчеларство