Собствено Търсене

Алергия към пчелната отрова

Re: Алергия към пчелната отрова

Мнениеот SAGITTARIUS » Нед Яну 09, 2011 9:01 pm

каро написа:Познавам стар пчелар,работеше по къси ръкави,гледай,хвалеше се от ужилванията часовника не мога да си сваля,хоп алергия,само от миризмата на кошер се подуваше,да, сега пак гледа малко кошерчета,колкото да е сред природата,жена му му помага.Затова без героизъм,цял комбинизон,ръкавици,най-добрите са от нещо като велур,едни такива жълтеникави,маншони за ръцете,прегледите сведени до минимум,по поведението на пчелите по прелката е достатъчно да се ориентираш какво става вътре и.т.н.Колко пчели му трябва на човек да закъса,една,последната Изображение

Eeee колега както си се екипирал -на Марс ли ще ходиш?Недей така ще изплашиш начинаещите,не са толкова зли пчелите-хората сме по-лоши.От ръкавици съвсем няма нужда,достатъчно е да намажеш ръцете си с олио и няма да те жилят по тях освен ако не натиснеш някоя пчела.Възможно е да се натрупва отровата на пчелите в организма и едно последващо ужилване да е решаващо но това е толкова рядко .Между другото виждал съм човек екипиран както казваш ти и дори с ботуши и то сред лято при 38 - 40 градуса и ми се видя доста смешно-беше се сварил почти.Аз използвам ватираните екипи като им махам подплатата -тънки са и не жилят през тях ,лесно се перат и съхнат.За героизма си много прав не трябва да го прилагаме към камикадзетата-затова винаги с було! ;)

Аватара и подписа ти направо къртят плочките колега!!! :-D :-D :-D
SAGITTARIUS

Мнениеот каро » Вто Яну 11, 2011 7:12 am

Нека се шашкат,да съблюдават техниката по безопасност ;) на какво ще налетят първо,кавказко краинска мешана с месна порода,майкопроизводителите бълват майки за печалба,зли,ройливи.Сприятелих се с един странник,зима лете на кон и нон стоп в планината,оказа се ,че и пчели има.Платих му два рояка,че нямах време да размножавам,спира един ден с коня,нося ти пчелите,като видях как беше обвързал две семейства на коня,изправи ми се косата,от 20тина километра ги е друсал по планински пътеки плюс миризмата на коня, по навик се подготвих за екшън,отварям грабвам първата пита,кошмар,закована с джамджийски пирончета и така всички останали...Но какво се оказа,бебчетата изобщо не реагираха злобно,бях изнервен и не обърнах внимание но впоследствие установих,няма по-добро от месната пчела,запазена дълбоко в планината,без досег с разни кръстоски,спокойни ,неройливи, медоносни,приказка,с вързани ръце по 40 кг.от кошер вадиш потвръждавайки максимата,че слаба година няма има слаби пчелари,да, галя ги с ръка,пуша си между тях почивам си,но пак си държа на Т.Б Изображение...А аватарчето грубо изплагиатствах от някакъв западен форум,напомня ми за анимизма в поведенческия механизъм,натрупване на предопределеност в познавателната дейност и.т.н но това е друга история...
Изображение
Аватар
каро
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот SAGITTARIUS » Чет Яну 13, 2011 5:38 pm

Наистина колега местната порода са кротки и продуктивни и е удоволствие да работиш с тях.Имах преди някакви мутанти с жълти сегментчета и ми отне доста време да ги ликвидирам бяха като кучета,затова вече не ловя рояци че не знаеш на какво ще налетиш! :roll:
SAGITTARIUS

Мнениеот SAGITTARIUS » Пет Яну 21, 2011 10:17 pm

admin написа:Много хора са алергични към пчелната отрова и това ги спира от заниманието с пчеларство.Какви са начините за имунизация,има ли нещо което може да се направи?

Kолеги преди време чух от възрастен пчелар че при ужилвания от пчели 50/100 гр алкохол помагали за неутрализирането на отровата.Някой от вас чул ли е нещо подобно?
SAGITTARIUS

Мнениеот SAGITTARIUS » Пон Яну 24, 2011 3:24 pm

http://www.vbox7.com/play:612d7583
Това е реакцията и за начинаещите пчелари.Колеги вие как понасяте ужилванията?
SAGITTARIUS

Мнениеот mx_maikal » Пон Яну 24, 2011 9:00 pm

Този клип го гледах по Дискавар,и да ви кажа приятели аз бях доста по зле-ех от тогава измина почти година и мисля че почвам да свиквам с ужилванията.В началото колега и аз се обличах като че ще ходя на Марс но наистина е доста неудобно и топличко.Сега съм доста по добре-намалих облеклото,изхвърлих и ръкавиците-останах по було и куртка,а ръцете си мажа с оцет но ще пробвам и с олио.
mx_maikal
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот gogobogo » Вто Сеп 11, 2012 8:04 am

А по повод ходене по чукари и други знайни и незнайни места, за всеки случай няма лошо да си пуснете поне 2-3 таблети Алергозан, Зиртек, Ксизал или нещо друго противоалергично при багажа. А нищо не пречи и поне една ампула Урабзон с игла и сприцовка. Поставя се елементарно и дано не се налага никому!
gogobogo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот mrGD » Пет Сеп 14, 2012 9:26 pm

Алергия към пчелната отрова може да развие всеки пчелар,никой не е застрахован.Работя по фланелка с къси ръкави и къси панталони,но задължително с було.Ръцете при нужда мажа с оцет или ги натърквам с маточина.Пчелното семейство се отваря само при нужда от преглед,а не за удоволствие и любопитство.При алергична реакция, пийте алергозан преди да започнете прегледа на кошерите.За ракията е вярно на сто процента,намазва се ужиленото място и се пие една глътка.Не прекалявайте с ракията дразни пчелите.Работете спокойно и без резки движения. 7е54т
mrGD
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот mitaskin » Пет Сеп 14, 2012 10:18 pm

доста съм помагал на дядо ми лека му пръст много са ме жилили и нищо не ми е имало но тази пролеткато помагах на брат ли по кошерите ме жилна една но и аз никакво внимание щото знам че ми няма нищо но уви след половин час почнах да се задушавам и от там направо в бърза помощ на система та жече си знам поне алергозан задължително със мен си нося
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот dante » Сря Сеп 19, 2012 3:32 am

Не съм много наясно с пчелите но покрай мен се случиха няколко случки и въпреки че съм жилен много пъти се пазя от тогава.Приятел на дядо ми почина от ужилване след 30 години пчеларство.Бил е жилен хиляди пъти до злощастният ден когато го жилят 5-6 пчели.Не взема мерки като му прилошава и продължава да работи по кошерите докато усеща че става сериозно.Успява само да се обади на жена си и докато отидат си заминава.С пчелите шега не бива и е добре човек винаги да има една ампула орбазон под ръка.....
dante
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Пчеларство