Собствено Търсене

БЯГСТВО НА ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА

Re: БЯГСТВО НА ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА

Мнениеот SAGITTARIUS » Пон Апр 18, 2011 2:11 pm

drdpopov написа:Здравей Сагитариус,ножа го започнах но имам 2 уточняващи въпроса-относно стъклошлауха.В магазина за ел.части не знаят какво е стъклошлаух.показаха ми шлаух-тръбички,меки и гъвкави с вид на синтетичен текстил.Използват ги за изолация на кабелите при навиване на ел.мотори.И второ, пишеш че реотана трябва да е дълъг 80 см.При разгъване реотана от Елва ще е по-дълаг от 80 см.Трябва ли излишното да се изреже или краищата се навиват докато реотана стане по размер.И трето,мисля си,че за да се отварят питите с ел.нож,те би трябвало да са малко по-дебели.Вероятно в корпусите трябва да се слага една рамка по-малко.Как постъпваш по този въпрос.Благодаря.

Здравей колега,точно тези тръбички са. Не са синтетични а е оплетка от стъклотъкан която е лакирана,впоследствие лака ще изгори а тъканта си остава .За реотана не използваш целия от от нагревателя а си отрязваш само около 80 см,изправяш го и го вкарваш в тръбичките.Относно разпечатването на питите така е ,слагаме с една рамка по-малко в магазините или корпусите ,,пчелите надграждат килийките и после разпечатването става много лесно.
SAGITTARIUS

Мнениеот drdpopov » Вто Апр 19, 2011 9:27 am

Колега Сагитариус,благодаря за информацията.Днес с майсторите започваме да правим ножа.Дано да се справим.
drdpopov
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Χανθος » Сря Авг 24, 2011 10:47 am

Съвет ако може!!
Имам 3 кошерчета,млади семейства ,на по 10 рамки.Имам пило и в 3те кошера, имат и мед,но нямат прашец,а имат по 2 празни рамки кадето могат да слагат прашеца.С какво мога да заместя прашеца,трябва ли да ги подхранвам с нещо?И ако продължава така,ще оцелеят ли през зимата??
Χανθος
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот soulrain » Сря Фев 05, 2014 2:37 pm

Преди време бях гледал за този вирус Ophiocordyceps unilateralis. От тогава насам често се чудя дали има подобни вируси засягащи не само мравките. По принцип си падам по конспирациите - чудил съм се ако някой успее да модифицира това чудо какво би направило на хората. Идеята ми е друга - възможно ли е нещо подобно да е засегнало пчеличките. Някой вирус да ги ползва като приемник за да осигури собственото си оцеляване. За съжаление нямам пряк поглед за повече инфо.
Знаете ли скъпо дете, човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа.
Аватар
soulrain
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Предишна

Назад към Пчеларство