Собствено Търсене

"Куру Дере" край с. Черкаски

Re: "Куру Дере" край с. Черкаски

Мнениеот jokko1 » Съб Фев 13, 2016 8:14 pm

Аз хич не обичам да влизам в спорове но ще поясня защо така мисля.
За толкова години от както пия вино а вино пия от ранна детска възраст никога не ми се е случвало да пия вино направено някъде в северозапада от един определен сорт грозде.Там виното обикновено е БУКЕТ което означава поне 10тина сорта грозде които варират от типично винени сортове до десертни такива една част от които бели а другата червени.Смея да твърдя че от такава мешавица вино читаво не може да стане.Пак пояснявам защо.На различните сортове им трябва различно време за узряване което пък означава че едни от сортовете ще бъдат узрели а други от тях откровено зелени а пък десертни сортове грозде във вино хич и не искам да коментирам.От всичкото това набутано в един съд няма как да стане добро вино.Разбира се че има вина които са смес от няколко сорта но от всеки сорт се приготвя отделно вино и чак след това се смесват.
Другият много голям недостатък на вината от този район е присъствието на сорта Отел а при вас той е в значителни количества.Този сорт става само за изкореняване и после със стеблата и корените колкото да не идат зян може да си палите огъня под казана където варите ракия.Силно доказателство че този сорт не става за нищо е че може да имате 5-10 тона че и повече които искате да продадете на някой винпром но само една касетка Отел да усетят във вашето грозде и си заминавате по живо по здраво право в къщи.Не случайно глупавите Французи този сорт са го забранили за отглеждане още през 18.. и не помня точно коя година.
И за да не съм толкова краен ще призная че наистина добро вино от тези райони съм пил в с.Глъвъ между Койнаре и Пелово.Прави го един готин пич Петър който се явява нещо шеф на местната кооперация.Но той прави чист Памид него не го броя но и чисто Мерло което вече си е сериозно вино.А на здраве.
Моля да бъда извинен за спама.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Нед Фев 14, 2016 8:57 am

Както се казва , в спора се ражда истината. Това че ти не си пил , не означава че ние не сме. Наистина демокрацията унищожи почти всички лозеви масиви, но определено хората си гледат още лозята по простата причина , че нямат поминък, който да им носи доходи за да си купуват. Скоро ми се случи
да пия добро вино от два сорта от които единия беше наистина отел. Просто ми хареса. Може да вреден но на мен ми харесва аромата на отела. Въпрос на вкус. Виното беше от с. Медковец. 222
Не е лошо да се отвори тема за виното.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот italianeca » Пон Фев 15, 2016 7:51 pm

Няма лошо да се отвори и тема за винцето и ракийката. 6Т&%$ .То работата върви с релакса на по чашка с приятели след края на работния ден.И с приятелки също и най вече.За виното ще пиша в новата тема.Тук не е мястото.Наздраве и повече златни моменти колеги. y8y8y8
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот italianeca » Пон Фев 15, 2016 7:55 pm

Та за куру дере.Защо следващата среща на златарите да не е там.Просто едно предложение. 111 .Ще обмениме опит.Идеии.И така. 76SYEIU .
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Znahara555 » Сря Фев 17, 2016 12:26 pm

От Znahara
Колеги миналата година работих нчколко дни на река Шугавица под село Черкаски. Има злато но е много разсеяно. Не останах доволен . Освен това толкова мръсна река не бях виждал. Имах чувството ,че всичи отпадни води и нечистотии се изсипват в нея. Наистина можеш да хванеш шуга / краста/.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот italianeca » Сря Фев 17, 2016 12:33 pm

Най вероятно няма пречиствателна станция.Попадал съм на дере с млекопреработвателна фабрика и е смрад до небето.Каква е формата на златинките колега.Има ли гранат. y8y8y8 y8y8y8
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Znahara555 » Сря Фев 24, 2016 10:29 am

Златото под село Черкаски на реката е дребничко и много разсеяно. Не останах доволен. Може би в старите наноси да е по едро, за това знае старият админ СТЕФАН, него питайте.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Чет Фев 25, 2016 8:14 pm

Миналата година направихме обстойна проверка и не даде добри резултати, които да си струват. Преди "голямата вода" положението беше друго.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Нед Мар 13, 2016 5:29 pm

Окончателно! В Куру дере злато няма. Вчера направихме пореден излет с обстойно търсене . 666
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот italianeca » Пон Апр 11, 2016 6:51 pm

Znahara555 написа:Златото под село Черкаски на реката е дребничко и много разсеяно. Не останах доволен. Може би в старите наноси да е по едро, за това знае старият админ СТЕФАН, него питайте.

Добре,мерси .Може да я посетя някой път рекичката.Успешен нов сезон 65ft:"? 87:"Y gt638u
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Къде да го намерим.