Собствено Търсене

Рудниците Зидарово Бургаско и Бакаджик Ямболско

Рудниците Зидарово Бургаско и Бакаджик Ямболско

Мнениеот admin » Чет Яну 06, 2011 9:22 pm

От 1978 до 1995 г. от медно-златното находище "Зидарово" са добити 700 x.t медни руди с 0.87 % мед и 0.2 g/t злато (140 kg злато), както и 272 x.t собствено златни руди с 2.2 g/t (588 kg злато). След пауза от няколко години, през 2000 г. „Лоренс Мартен- Зидарово" АД поднови добива на златни руди от „Зидарово" на равнището от 80-те години на миналия век.
Подобно е и находището "Бакаджик", Ямболско. В периода 1967- 1993 г. от него са добити 1335 x.t злато съдържащи полиметални руди (0.58% олово; 0.33 % цинк; 0.24 % мед; 2 g/t злато и 23 g/t сребро. От тях са получени ок.2.5 t злато и ок.30 t срсбро.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: Рудниците Зидарово Бургаско и Бакаджик Ямболско

Мнениеот GOLD_BG » Съб Мар 05, 2011 5:50 pm

Здравейте и от мен.не знам дали си личи но съм нов във този форум.
интересува ме има запалени по темата от Бургаския район.ако темата ми е на грешното място моля изтрийте я или я преместете.Утре ще имам повече време за губене.
Успех на всички.
GOLD_BG
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Съб Мар 05, 2011 6:17 pm

GOLD_BG написа:Здравейте и от мен.не знам дали си личи но съм нов във този форум.
интересува ме има запалени по темата от Бургаския район.ако темата ми е на грешното място моля изтрийте я или я преместете.Утре ще имам повече време за губене.
Успех на всички.

Здравей и добре дошъл във форума,ако питаш дали има запалени от бугаския район по търсене на злато-има,аз не съм от там но познавам момчета които са запалени.
п.п. Не мисли че времето прекарано във форума ще ти е загубено,има къде къде по изгубено време,тука ще научиш доста неща и ще се сдобиеш с приятно хоби. gt37e42
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Нед Мар 06, 2011 10:30 am

ilian77 написа:здравейте и аз съм нов и искам да попитам дали в Бургаско има реки от които може да се вади злато благодаря предварително

Здравей,късметлии сте вие от Бургас,хем море хем златоносни реки.Златоносни реки близо до Бургас са Велека, Дяволска, Ропотамо, Китенска, Резовска.Също златоносни са планинските реки Младежка, Евренозовска, Росенска, Лопушница, Оряшка, Факийска, Изворска.Странджа е сред местата, най-богати на злато и всека река и поток слизащи от нея са потенциално златоносни.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот GOLD_BG » Чет Мар 10, 2011 5:36 pm

Много благодаря и на всички.радвам се че си "посурнах ":) краката,та да има още нови макар че по ЕГН не съм много нов - това е друга тема.
Бавничко напредвам във форума,в смисъл със проучването и опознаването.
Пожелавам на всички много здраве и късмет.До нови срещи 6Т&%$
GOLD_BG
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pepi03 » Пет Мар 11, 2011 8:31 pm

Здравейте и от мен ,темата е супер защото също живея в Бургас и също съм нов.С интерес прочетох доста, но нямам никаква практика ,бих се радвал на общ излет с някой по компетентен от мен ако има желаещи разбира се.Наслука на всички gt638u
Аватар
pepi03
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот repata » Нед Мар 13, 2011 2:46 pm

GOLD_BG написа:Здравейте и от мен.не знам дали си личи но съм нов във този форум.
Успех на всички.

Аз съм от Бургас. "Запален" е меко казано:))
Последна промяна repata на Пон Апр 16, 2012 7:59 pm, променена общо 1 път
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот GOLD_BG » Нед Мар 13, 2011 6:08 pm

admin написа:
ilian77 написа:здравейте и аз съм нов и искам да попитам дали в Бургаско има реки от които може да се вади злато благодаря предварително

Здравей,късметлии сте вие от Бургас,хем море хем златоносни реки.Златоносни реки близо до Бургас са Велека, Дяволска, Ропотамо, Китенска, Резовска.Също златоносни са планинските реки Младежка, Евренозовска, Росенска, Лопушница, Оряшка, Факийска, Изворска.Странджа е сред местата, най-богати на злато и всека река и поток слизащи от нея са потенциално златоносни.

Благодарско братле за отговора.ето че и други градски се включват което ме радва.С нетърпение чакам да се позатопли времето и да поначешем малко "краста" по родни реки,а през това време ще се учим как се вземат проби и други тънкости в занаята.
и Нека карото не мълчи а сподели и тои нещо.
успех на всички
GOLD_BG
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот repata » Нед Мар 13, 2011 10:57 pm

И аз ходих да взимам проби преди седмица в последния сняг,и взех.........Свински грип:))))))
Вече 5-6-7 дена немога да се оправя:)))))
0896 844 003 0884 297 487:skype-repata.repata: facebooc-ico repata
Спокоино! Простотията не фигурира в десетте божи заповеди.Не е грях .
Аватар
repata

Мнениеот каро » Вто Мар 15, 2011 9:40 am

Радвам се,голд-бг,че морските се събирате полеко леко,ти си един от най-добрите ми интернет приятели с такъв тръгвам навсякъде,виж Това може да ти е от полза.
Изображение
Аватар
каро
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Следваща

Назад към Къде да го намерим.