Собствено Търсене

Данни за най-голямите самородни късове злат намирани във БГ

Re: Данни за най-голямите самородни късове зла намирани във

Мнениеот onux » Вто Юли 19, 2011 10:00 pm

Копаите момчета ще започне да излиза не се отказваите.Дребно е защото се копае повърхностно.С драгата се ходи пролет преди да е защупан новия нанос.Като паднат водите се иска хубава разкривка и промиване в дълбочинните слоеве.А там трябва да играе лопатата.Сухите тераси са стръмни и неудобни а и в някои случаи опасни.Копаите в речните долини на неповече от 6 км от предполагаемото коренно находище.Евентуалните златоносни петна се образуват по вътрешната част на речните завои.Ще разберете близо ли сте по златинките.Вероятноста да се намерят по едри късове е в 3 километровата зона.Там Денудацията е оформила наи силна концентрация.Именно в тези райони има еолични разсипи покрити с по нови седименти но те са в дълбочина и се водят погребани. Е стига толкова за сега Пожелавам на всички късмет и дано някои скоро да се докосне до еолита. А деиствително има данни че в Чирпанско са намерени два самородъка единия 4.5 кг а другия 2.5 това се случва през далечната 1870г и не толкова далечната 1922г.Очаква се скоро да има и друго парче.Това се случва около Розов дол и Стара река в близост до находището КолЬо Мариново. y8y8y8
Търпеливия винаги печели!!!
Аватар
onux
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот Tatul62 » Сря Юли 20, 2011 2:41 pm

Поздравления за написаното,,дано по младите колеги те разберат правилно какво точно искаш да им кажеш.А и тези тепърва захващащи се с това хоби.Поздрави.
Tatul62

Re: Данни за най-голямите самородни късове злат намирани въ

Мнениеот onux » Сря Юли 20, 2011 2:52 pm

Мерси за оценката.Но докато се ходи на два крака успеха е далеч.Всъщност човека затова ходи на два крака защото го мързи да се навежда Хахаха шегичка..Аз те поздравявам за форума допада ми. y7y7y7
Аватар
onux
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот Tatul62 » Сря Юли 20, 2011 7:04 pm

Да ти кажа много си прав.Важно е желанието.А форума ни е още нов така че се надявам със помоща на всички да се развива в правилната посока. gt37e42
Tatul62

Мнениеот onux » Чет Юли 21, 2011 11:18 am

Ще помагам с каквото мога.
Аватар
onux
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот dante » Сря Дек 28, 2011 9:28 am

Здравейте и от мен.Откак се помня зная че в рекичката до моето село има злато.Израснах с историите от османско.С очите съм си виждал как стари хора пресяват там с ръчно дялани копанки и вадят.Понякога и колкото едро царевично зърно.Това съм го виждал няколко пъти.А дядо ми лека му пръс ми е казвал че е нормално за една неделя с копанката да пресее около 20-30 грама.Не зная това говори ли ви нещо но за копанка е много злато.И то по 3-4 часа на ден.А едрите зърна излизали рядко.Едно,две на седмица.Аз съм на мнение че там ,където има колкото царевично зърно може да има и по едри късове.То все от някъде идва.Някой ще се запитат защо не действам.Просто почти няма вода в реката.Ако някой има идея какво да правя нека да пише. Ще му бъда много благодарен.
dante
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Сря Дек 28, 2011 1:53 pm

dante написа:Просто почти няма вода в реката.Ако някой има идея какво да правя нека да пише. Ще му бъда много благодарен.

Здравей,какво значи почти няма,ако има някаква вода може да се работи,ако е напълно пресъхнало дере и няма капка вода е друга работа. y8y8y8
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот мирослав » Сря Дек 28, 2011 10:58 pm

напролет деистваи,проби можеш да взимаш с кофа и да ги миеш в къщи,а като намериш място с концентрация,прави бент над него,и улеи,и деистваи,успех!
Аватар
мирослав
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот BOEING777 » Нед Дек 16, 2012 5:50 pm

dante написа:Здравейте и от мен.Откак се помня зная че в рекичката до моето село има злато.Израснах с историите от османско.С очите съм си виждал как стари хора пресяват там с ръчно дялани копанки и вадят.Понякога и колкото едро царевично зърно.Това съм го виждал няколко пъти.А дядо ми лека му пръс ми е казвал че е нормално за една неделя с копанката да пресее около 20-30 грама.Не зная това говори ли ви нещо но за копанка е много злато.И то по 3-4 часа на ден.А едрите зърна излизали рядко.Едно,две на седмица.Аз съм на мнение че там ,където има колкото царевично зърно може да има и по едри късове.То все от някъде идва.Някой ще се запитат защо не действам.Просто почти няма вода в реката.Ако някой има идея какво да правя нека да пише. Ще му бъда много благодарен.

Намери си подходящо местенце и си спретни едно вирче, мъничко, да сбереш вода, па после му мисли, как ще си го промиваш и с какво. Аз, така бих направил...
Прави, това което трябва, пък да става - каквото ще!!!
Аватар
BOEING777
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот Znahara555 » Чет Мар 10, 2016 3:49 pm

зрънчо написа:Носят се някъкви слухове , че край Ихтиман , там покрай "зверската машина" , някъкъв "горския" , местен, намерил парче 63 гр. Като гледам какви малки златинки излизат - леко са съмнявам.

От Znahara
Колега не е слух, вярно е. Работеше се с багер на концесия, до стария път за Ихтиман на река Мъти вир.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Предишна

Назад към Къде да го намерим.