Собствено Търсене

Северозападна България

Северозападна България

Мнениеот admin » Вто Ное 16, 2010 10:23 pm

Северозападна България е един от най-златоносните райони,злато може да се добива по поречието на р.Огоста и неиния приток р.Златица.Най-богати са расипите на р.Дългоделска Огоста и нейните притоци.Златоносни са всички по-малки потоци,минаващи в околностите на селата:
Говежда,Дива Слатина,,Дълги дел,Копиловци,Главанвци,Меляне,Помеждин разположени по поречието на р.Дългоделска Огоста,краи селата Железна и мартиново,лежащи на р.Чипровска река около гр.Чипровци.Богати на злато са и расипите на р.Златица и р.Бързия и край селата лежащи на тях:
Черешовица,Котеновци,Лесковец,Гаганица,Бързия,Комарево,Костенци,Боровци и около гр.Берковица
Ако съдбата ти сервира лимони, изтискай сока им в шише и пръскай другите в очите!
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Re: Северозападна България

Мнениеот admin » Нед Дек 12, 2010 9:36 pm

ceco77 написа:аз съм от този край !ако има някой колега в района да направиме връзка :?:

Аз съм измислен софянец,иначе корените са ми от северозападна България и там съм станал златар.
Ако съдбата ти сервира лимони, изтискай сока им в шише и пръскай другите в очите!
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот beko1960 » Нед Дек 12, 2010 9:40 pm

Имате ли някакви сведения за златоносни реки или други места във врачанско?
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот admin » Нед Дек 12, 2010 10:02 pm

beko1960 написа:Имате ли някакви сведения за златоносни реки или други места във врачанско?

Колега трябва да се взираш в другата тема "сведения за златоносни реки" там са описани всички места където някога е намирано злато.Ще продължа да качвам преснимани страници от книги.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Пон Дек 13, 2010 6:22 pm

ceco77 написа:ако си работел по този край къде си заслужава да се работи

Конкретна река която пуска много злато не мога да ти кажа,аз доста време промивах по река Златица но едно голямо наводнение изми коритото и златото изчезна в тия количества които беше,река Бързия под Берковица също има но е трудна за намиране,в река Огоста може да се намеи хубаво петно,има много малки рекички които пускат хубаво злато,при село Черкаски,при село Благово и т.н. Има и много знайни и незнайни долове които пускат но нямат вода лятото.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот зрънчо » Нед Апр 24, 2011 4:04 pm

Първо поздрави за хубавия форум !
На булката родата е от с.Черкаски и преди 20-тина години някъкъв местен извадил злато за 10 пръстена . Тъста го е хванал и помни мястото :-))))))
Отскоро съм щасливо безработен , (поне до зимата)и нахъсан да се занимавам с златотърсачество y2y2y2
Ма , не разбрах как работи икономайзера . (има ли видео?) Съвсем съвсем начинаещ съм.
Въпрос към админа:
Р. Ботуня , или (Вършечка) има ли смисъл да се обработва и докъде по течението ? Може ли до там дето се влива в р. Лева (Въртешница).
зрънчо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Нед Апр 24, 2011 4:12 pm

зрънчо написа:Първо поздрави за хубавия форум !
На булката родата е от с.Черкаски и преди 20-тина години някъкъв местен извадил злато за 10 пръстена . Тъста го е хванал и помни мястото :-))))))
Отскоро съм щасливо безработен , (поне до зимата)и нахъсан да се занимавам с златотърсачество y2y2y2
Ма , не разбрах как работи икономайзера . (има ли видео?) Съвсем съвсем начинаещ съм.
Въпрос към админа:
Р. Ботуня , или (Вършечка) има ли смисъл да се обработва и докъде по течението ? Може ли до там дето се влива в р. Лева (Въртешница).

Здравей,край Вършец са промивали доста злато и реката е златоносна но никога не съм работил по нея,а и какво е било преди време не важи за сега,трябва да се опробва за да се разбере.Като си начинаещ пробвай с легенче да намериш златинки някъде а после ще измислиш с какво пособие да работиш.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот pachok » Нед Апр 24, 2011 7:02 pm

аз съм начинаещ..ама тва лято малко на гости на брачеда във Враца ще ходя и ще пробвам някоя рекичка ей така за спорта..че тука към Варна нищо няма до колкото разбрах от форума :) а междувременно и скарата малко джъс бъс дет се вика хаха y5y5y5
Аватар
pachok
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот мирослав » Нед Апр 24, 2011 7:20 pm

на запад му викаме цър- пър y5y5y5 y7y7y7 дано намериш около вършец,според мен има!
Аватар
мирослав
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот avirexi » Нед Апр 24, 2011 9:27 pm

Здравейте ! Аз съм начинаещ но мога да кажа , че от скромният опит който имам тук в регион Мездра на р. Искър има доста. Пример : само от първата проба дето взех от място което бях разучил, от една паничка с която гребнах от чакъла излезнаха над 40 златинки ! Река Искър според мен е доста преспективна ! gt638u
avirexi
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Следваща

Назад към Къде да го намерим.