Собствено Търсене

Весели или малко тъжни случки

Весели или малко тъжни случки

Мнениеот Znahara555 » Пон Апр 18, 2016 6:11 pm

От Znahara
Този месвец се запознавам на обект за драгиране на злато с двама колеги и багетисти. Аз имам Г-образни багети, в които общо в двете рамена съм монтирал 1 г самородно злато. С колегата Траян от Връждебна си помагаме в разходите и разработките на нови терени. Та при него си оставям цялата техника за по бързо предвижване до обектите. Да продължа - изпробваме багетите над 4 г парче самородка и ми направи впечатление , че един от добрите багетисти не го засича след доста опити. Реших в къщи да разгадая загатката и отворих едната багета. Вътре златото го бях монтирал с набит чеп и след това запечатен с епоксидна смола. Отворих втората и.........о чудо златото се беше изпарило. Обаждам се на колегата (той също си беше направил багети като моите със свидетели от самородно злато вътре и директно го обвиних в кражба. Първата реакция беше дали не съм ги давал на някого , а само двамата имаме достъп до тях. За да са точни обвиненията поисках да отвориме неговите багети и да си позная златото - 1 грам трудно може да се разпредели по равно ( за това на електронните везни премерваме съдържанието ). Само аз знам колко грама и сантиграма има ,тъй като съм измерил колко злато има в багетата при мене. Поуката каква е : След много години приятелство, как половин грам злато може да го развали. Който краде чуждо злато, не го чака добър добив на същото. Помислете, когато си избирате колеги. Когато му покажеш злато наблюдавайте го дали не му светват очите от завист. Почне ли да ти гледа добива в бурканчето, значи не е честен човек- по далече от него.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Re: Весели или малко тъжни случки

Мнениеот Znahara555 » Сря Апр 27, 2016 12:26 pm

ИЗВИНЕНИЕ: Извинявам се ,че напразно набедих колегата за изваждане на свидетел - злато от багетните тръбички. След като изправих рамената и със стоманена тел ги проверих, златото се намери.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач