Собствено Търсене

КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

Re: КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

Мнениеот goturbas » Пон Мар 07, 2016 11:14 am

Аз пък ситя с Кауфландски легени и нямам оплаквания. Нъц!
222
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Пон Мар 07, 2016 8:52 pm

goturbas написа:Аз пък ситя с Кауфландски легени и нямам оплаквания. Нъц!
222

Това ще го приема като реклама на търговска верига 6Т&%$ без да питам коя певица харесваш y2y2y2 ......как пее естествено. y2y2y2
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Znahara555 » Вто Мар 08, 2016 12:08 pm

GOLDENBOY13 написа:
Znahara555 написа:Колеги, аз съм ветеран в златодобива . Сега е много модермо фишер - мишер, гарет -марет. Истината е в българската копанка направена от червена върба. Тя изнася материала по бързо от всеки леген. Ползвам я от далечната 1989 година, позлатил съм я вече и мисля да я пенсионирам. През далечните 1989 - 1990 година на язовир Огняново през нея е минал концентрат ( копанката събира около 2 - 3 кг ) от промиването на над 150 -200 рампи по 15 - 20 кубика златоносен материал на рампа. Рекордът ми беше 17 грама на ден, но средно имах добив от 7 -9 грама на ден. Пожелавам на новите колеги такъв богат урожай .
№ 6 - дървена копанка от чевена върба.

Казваш че истината е в копанката, а я слагаш номер 6. И на мен ми е сладко да си хапна на дървена ниска маса и на трикраки столчета, но само от сантименталност. 222

Колега, след тежка работа на реката, масата е задължителна. Трябва да свързваме полезното с приятното. Кеф ти злато, кеф ти билки, гъбки, рибка. Истината за да намалиме стреса и по често да сме сред природата.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот Znahara555 » Вто Мар 08, 2016 12:19 pm

admin написа:Темата не е моя и най-малко бих желал да я има по понятни причини. Лично смятам че е безсмислена, защото освен да се спори, нищо конкретно и полезно не може да се извлече от нея. За това нека, който желае да пише в нея нека слага номера на мястото и името на легена, копанка, гаванка и т.н. Без да обяснява , за да не се стига до безсмислени спорове по отношение на принципни неща. В противен случай я заключвам като безполезна.

Админе, не си прав,че темата е безмислена. В споровете се ражда истината. Опирайте се на опитите на ветераните в златодобива. През моя златарски живот (повече от 30 години) , са минали няколко хиляди кубика златоносен материал. Няма да пиша колко злато е минало през копанката, за да не излезе самохвалство или реклама. Копанката издържа на всички препятствия на времето. Ако имам възможност, бих я пенсионирал и позлатил, за спомен на младите златари , които идват след мен. Както на Христо Стойчков - златните обувки. Ако има съвременен Музей за златодобива в България, бих я предоставил, като скъп експонат.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Вто Мар 08, 2016 6:49 pm

Znahara555 написа:
admin написа:Темата не е моя и най-малко бих желал да я има по понятни причини. Лично смятам че е безсмислена, защото освен да се спори, нищо конкретно и полезно не може да се извлече от нея. За това нека, който желае да пише в нея нека слага номера на мястото и името на легена, копанка, гаванка и т.н. Без да обяснява , за да не се стига до безсмислени спорове по отношение на принципни неща. В противен случай я заключвам като безполезна.

Админе, не си прав,че темата е безмислена. В споровете се ражда истината. Опирайте се на опитите на ветераните в златодобива. През моя златарски живот (повече от 30 години) , са минали няколко хиляди кубика златоносен материал. Няма да пиша колко злато е минало през копанката, за да не излезе самохвалство или реклама. Копанката издържа на всички препятствия на времето. Ако имам възможност, бих я пенсионирал и позлатил, за спомен на младите златари , които идват след мен. Както на Христо Стойчков - златните обувки. Ако има съвременен Музей за златодобива в България, бих я предоставил, като скъп експонат.

В последната сентенция съм съгласен че мястото и е в музея. Съвременния начин и възможности на живот обезсмислят минаването на няколко хиляди кубика през гаванката. Сам виждаш че има хиляди начини да се замогнеш без да се налага да копаеш като каторжник. Извинявай но дървената копанка не ми се вписва в съвременния начин на живот. Ако щеш дори погледнато от модна гледна точка си е направо демоде. А за качествата и като пособие можем да спорим до утре.Доста пъти съм пипал такава нещо. Дори имам такава от баща ми. А най-лесно ми е да дялна една такава на CNC-то, но е загуба на време. 222
P.S. Нищо лично. Нали каза че в спора се ражда истината.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот jokko1 » Сря Апр 06, 2016 11:57 pm

Леле ,леле .Върти сучи модерното е на мода.
Бах ти демокрацията без право на различно мнение.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Чет Апр 07, 2016 3:25 pm

Админе,
от комплекта...
единия от двата почти еднакви
малки панера, ако можеш и искаш
го направи без грайфери...
цялото му дъно да се ползва
за разстилане на материала
селектиран с по-големите,
не знам може ли фабрично дъното
да не е гладко... а мат?! :roll:
... иначе дранье с шкурката;
към чиято работа и функционалност
нямам забележки, да ме прощават
критиците ти, а и ти ме изкара
кауфландистЪ хаха :lol:
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Чет Апр 07, 2016 8:17 pm

jokko1 написа:Леле ,леле .Върти сучи модерното е на мода.
Бах ти демокрацията без право на различно мнение.

Самата дума е показателна. Колко бързо изчезнаха голите кореми.Което днес е на мода утре не е . Не разбрах смисъла за липсата на демокрация и лично мнение. Дали мнението задължително трябва да е подкрепено с факти, практика и реални качества на пособието или просто си е лично мнение останало от миналото , когато Трабанта и Вартбурга бяха модерни, просто защото възможностите, технологични и финансови бяха такива. Ами сега как е?
С риск да се оприлича по арогантност на Репич ще цитирам един колега който казваше....Къде е на магарето ......и къде е на бълхата п....... 66551
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот admin » Чет Апр 07, 2016 8:23 pm

goturbas написа:Админе,
от комплекта...
единия от двата почти еднакви
малки панера, ако можеш и искаш
го направи без грайфери...
цялото му дъно да се ползва
за разстилане на материала
селектиран с по-големите,
не знам може ли фабрично дъното
да не е гладко... а мат?! :roll:
... иначе дранье с шкурката;
към чиято работа и функционалност
нямам забележки, да ме прощават
критиците ти, а и ти ме изкара
кауфландистЪ хаха :lol:

Хей приятел! Абе ти виждал ли си новия леген? Ами той почти няма право дъно. Направо го смучеш със шишенцето.
Иначе!Не пазарувам в Кауфланд, но ако има бебешки корита много яко ще да се растиля y2y2y2 . Надираш със шкурка и разтиляш, разтиляш, докато хванеш "жлътеница" y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 .
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот jokko1 » Нед Апр 10, 2016 6:04 pm

Админе пак не си прочел правилно.Образован човик си.Бива ли?
Не съм писал за лично а за различно мнение.Не знам за теб как е но за мен това са две съвсем различни думи и разбира се с различно значение.
Като си направих труд да прегледам темата отново всъщност няма никакво значение кой какво мисли.
Правилнят отговор е производството на Пластика М.
Всички останали отговори са грешни или не пълни.
Ей щях да забравя.Не ти ли липсва Италианеца?Снего беше някак по весело.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач