Собствено Търсене

КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

Re: КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

Мнениеот jokko1 » Пет Май 02, 2014 6:41 pm

Андрей понеже даде за пример грамофона който вече виждаш ли не бил модерен та се питам тази класация за модерни или за работищи неща е ?
Също така съм много учуден че като музикант даваш точно този пример защото до днес няма измислено по съвършено устройство за възпроизвеждане на звук разбирай музика от не модерния грамофон .Ако не ми вярваш на мен прочети където трябва има доста писано.
Моля да бъда извинен от всички останали за спама.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Съб Май 03, 2014 7:24 am

jokko1 написа:Андрей понеже даде за пример грамофона който вече виждаш ли не бил модерен та се питам тази класация за модерни или за работищи неща е ?
Също така съм много учуден че като музикант даваш точно този пример защото до днес няма измислено по съвършено устройство за възпроизвеждане на звук разбирай музика от не модерния грамофон .Ако не ми вярваш на мен прочети където трябва има доста писано.
Моля да бъда извинен от всички останали за спама.

Естествено че за работещи неща, което се определя от предпочитанието или потребителскота търсене. Не случайно сложих Мода в кавички, защото не всяко нещо което е модерно е и практично, но това е друга тема и много дълга.
P.s. Относно грамофона нали знаеш че съм професионален музикант и ми е прекалено ясно кое как стои.Дигитализирането на звука може да достигне качеството на аналоговия сигнал, но представи си колко неща трябва да се променят а и не е необходимо поради това че човешкото ухо няма да долови разликата и казуса става безсмислен. y8y8y8 Ще отворя друга тема в която да дискутираме тези неща.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот tatoos_dd » Нед Май 04, 2014 4:32 pm

колеги аз пробвах две легена единият golden boy другият estwing значи на голден бои дъното му е малко и не е удобен спрет мен доколкото другият е сас доста по голямо дано и по одобно се бачка сас него значи естуинг за мен.давам гласаси за него
Аватар
tatoos_dd
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pvk1967 » Пет Май 09, 2014 11:12 am

За съжаление не съм имал възможност да пробвам българските! От останалите ще сложа начело големия Гарет! y8y8y8
Аватар
pvk1967
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот търсещия » Съб Юни 21, 2014 9:08 pm

Работил съм с доста легени и за мен Гарет-а си е най-добър .
П.С: Извинявам се за спама,но колега Италианеца всяко ново изречение както и имена на градове,държави,хора,улици и т.н. започват с Главна буква.
П.С 2: Абе в този форум е модерно май да си с няколко профила 222
търсещия
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот admin » Нед Юни 22, 2014 8:32 pm

търсещия написа:Работил съм с доста легени и за мен Гарет-а си е най-добър .
П.С: Извинявам се за спама,но колега Италианеца всяко ново изречение както и имена на градове,държави,хора,улици и т.н. започват с Главна буква.
П.С 2: Абе в този форум е модерно май да си с няколко профила 222

Колегата Италянеца нещо изчезна 333 . В последно време не се мярка тук.Спомням си че се извини за правописа си , защото пие от телефон и няма пс.
Не знам дали е модерно, но тук не съм мяркал друг освен мен с два профила.Спомням си едно семейство ме информира че пишат от един компютър , но с различни профили. Ако имаш нещо впредвид сигнализирай ми на лични за да не цапаме легените със спам че хептем няма да ловят златото y8y8y8 .
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Znahara555 » Вто Мар 01, 2016 9:04 pm

Колеги, аз съм ветеран в златодобива . Сега е много модермо фишер - мишер, гарет -марет. Истината е в българската копанка направена от червена върба. Тя изнася материала по бързо от всеки леген. Ползвам я от далечната 1989 година, позлатил съм я вече и мисля да я пенсионирам. През далечните 1989 - 1990 година на язовир Огняново през нея е минал концентрат ( копанката събира около 2 - 3 кг ) от промиването на над 150 -200 рампи по 15 - 20 кубика златоносен материал на рампа. Рекордът ми беше 17 грама на ден, но средно имах добив от 7 -9 грама на ден. Пожелавам на новите колеги такъв богат урожай .
№ 6 - дървена копанка от чевена върба.
Аватар
Znahara555
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Сря Мар 02, 2016 8:04 am

Znahara555 написа:Колеги, аз съм ветеран в златодобива . Сега е много модермо фишер - мишер, гарет -марет. Истината е в българската копанка направена от червена върба. Тя изнася материала по бързо от всеки леген. Ползвам я от далечната 1989 година, позлатил съм я вече и мисля да я пенсионирам. През далечните 1989 - 1990 година на язовир Огняново през нея е минал концентрат ( копанката събира около 2 - 3 кг ) от промиването на над 150 -200 рампи по 15 - 20 кубика златоносен материал на рампа. Рекордът ми беше 17 грама на ден, но средно имах добив от 7 -9 грама на ден. Пожелавам на новите колеги такъв богат урожай .
№ 6 - дървена копанка от чевена върба.

Казваш че истината е в копанката, а я слагаш номер 6. И на мен ми е сладко да си хапна на дървена ниска маса и на трикраки столчета, но само от сантименталност. 222
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот daoazo » Нед Мар 06, 2016 9:11 am

И аз го подкрепям за гаванката и бих сложил и руският лоток до нея. Незаменими концентратори на микрон и отлични помощ ници за проби.имам и гарет но понищо не може да се сравни с червената върба.
daoazo
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Нед Мар 06, 2016 5:54 pm

Темата не е моя и най-малко бих желал да я има по понятни причини. Лично смятам че е безсмислена, защото освен да се спори, нищо конкретно и полезно не може да се извлече от нея. За това нека, който желае да пише в нея нека слага номера на мястото и името на легена, копанка, гаванка и т.н. Без да обяснява , за да не се стига до безсмислени спорове по отношение на принципни неща. В противен случай я заключвам като безполезна.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач