Собствено Търсене

КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

Мнениеот italianeca » Съб Апр 19, 2014 10:15 pm

Здравйте КОЛЕГИ. y8y8y8 .Позволявам си да пусна нова тема.За класация на легените за промиване на самородно злато.нека всеки гласува за предпочитания от него леген.И така.
1-Биг фуут
2-голден бой
3-гарет
4-Фишер
5- естуинг
6-дьрвена копанка
7-руския лоток
8-леген за пране
9-баттеа
10- леген собственно производство
11-друго
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Re: КЛАСАЦИЯ НА ЛЕГЕНИ ЗА ПРОМИВАНЕ.

Мнениеот italianeca » Съб Апр 19, 2014 10:18 pm

Нека админа да брои и да обяви победителя.извинение ако сьм пропуснал някой модел леген.модератор или админ да допьлват. y8y8y8
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот italianeca » Съб Апр 19, 2014 10:20 pm

Пьрвия глас от мен.БИГ ФУУТ. !!23k . gt638u y7y7y7
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот chakala » Нед Апр 20, 2014 6:43 am

!!23k От мен втория глас за Бигфута.
BIG FOOT е най-добрия леген за промиване!!!.....На световно ниво!
chakala
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот ddg79 » Нед Апр 20, 2014 8:03 am

3-гарет
Аватар
ddg79
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот stefan_nord » Нед Апр 20, 2014 8:44 am

italianeca написа:Здравйте КОЛЕГИ. y8y8y8 .Позволявам си да пусна нова тема.За класация на легените за промиване на самородно злато.нека всеки гласува за предпочитания от него леген.И така.
1-Биг фуут
2-голден бой
3-гарет
4-Фишер
5- естуинг
6-дьрвена копанка
7-руския лоток
8-леген за пране
9-баттеа
10- леген собственно производство
11-друго

Новак съм и нямам опит в примеването.Наскоро ми подариха леген Турбо Пан,а по форумите май никой не коментира неговите качества.
Ако някой е работил с Турбо Пан нека да сподели какви резултати дава.
stenord
stefan_nord
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Нед Апр 20, 2014 5:14 pm

Няма нищо лошо в тази класация, но ми се струва че смисъла и е като да питаш някой как харесва боба...посен или с пушени ребра. Има и следния казус, че много от практикуващите хобито са свикнали с копанки, легени за пране, части от брони на коли и какво ли не. За други цената е висока и предпочитат китайските малограмажни легени от вторична пластмаса, които се гънат като палачинка. Според мен един леген трябва да има показатели за оценка като цена/може да варира/, практичност/трябва време/, надеждност и изръжливост/пак време/ и накрая достъпност. Напоследък търговците продават BigFoot поради причината че не им е изгодно да внасят Гарет и Фишер. Goldenboy върви яко на пазара поради ниската цена. Факторите на пазара са много и често се получава така че дори да искаш нещо до купиш, го няма. Търговеца използва това и държи висока цена. И най-важното е че в крайна сметка става въпрос не за кроасани или кило домати и ако си запален по хобито не ти пука колко ще дадеш за да си провиш кефа. Някои изкелефирчени умове по форумите слагат цената на един прост леген като фактор, което не е коректив за качеството и търсенето. Тук е важен резултата и удоволствието от това да плавиш злато. Ако те кефи добре, но ако не намираш както се казва...На крива ракета космоса и пречи. Лично аз започнах с Гарет и две години плавих с него, докато не се убедих че може да се измисли и реализира и по-добро пособие. И ако не беше хобито ми никога нямаше да набутам толкова време и пари в реализацията му, които скоро няма да се върнат. С две думи такива легени и пособия не са приоритет за бизнес. Лошото че когато някой в България прави нещо веднага се намират други двама, които да го изгъбаркат. Или както казват, защо в ада няма дявол до казана с българите? Ами те сами си се дърпат надолу. Наистина жалко!
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот vankata534 » Пон Апр 21, 2014 7:29 am

1-big foot 76SYEIU 65ft:"?
vankata534
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pesholom » Вто Апр 22, 2014 2:00 am

За мен златотърсачеството е едно съвсем ново хоби.
Аз на Андреи легените ги знам още от проекта.
Още когато бяха в проект ги харесах.
После си ги купих.
Нямам опит, за да си позволя да сравнявам, но!
Биг фута си е направо супер!
Малко е неудобен накрая, когато остане шлиха. Не за друго, просто е тежък за работа с една ръка. Но няма как.
Важното е че е много здрав, събира много материал и се работи много бързо.
Аз за това обикновенно събирам шлиха и после го сея с малкия.
Голдънбоичето, отначало ми се малееше. Но после разбрах, че е супер за работа с концентриран материал.
С него много лесно и удобно се работи с една ръка. Няма начин да изпусне златинка. Има едни много малки златинки, които са сферични. Тия нямат ловене с бигфута, не вярвам и гарет да се справи с тях. Те си се търкалят заедно с магнетита. Голдънбоя ги задържа без пропуск. И това мога да твърдя най-отговорно, защото си събрах доста шлих и вкъщи си тренирам. От леген в леген и така...
Те двата се допълват и аз ги разглеждам като комплект.

Та ако някой се чуди още дали са добри - да добри са.
Струват ли си парите - да и двата.
Това е моето скромно и не ангажиращо мнение.
pesholom
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот chakala » Вто Апр 22, 2014 5:12 pm

Pesholom! Не е нужно да опитваш с други легени. Моето мнение че кръглите нямат площ за промиване, и ако си работил с Бигфут после като хванеш Гарета все едно че имаш ограничение.Колев правилно е усетил недостатъците и е наблегнал на повече капани, които спомагат за по-бърза преработка на материала. Аз си направих решетка от валцована мрежа по формата на Бигфута увиснала по средата и после от ламарина един борд висок около 5см. Получи се супер. Слагаш материала , клатиш миеш и накрая е много лесно.Оня ден като говорих с Колев каза че отворите на новото сито ще са около 4-5 мм.Моето е по-едро и минава ненужна маса , която само пречи.Каза че ще подари на всеки, който сие купил Бигфут.
Гледам че бродите по р. Лом. Има добри места около с.Крива Бара и под Ружинци, на места е много но е ситно. y8y8y8
BIG FOOT е най-добрия леген за промиване!!!.....На световно ниво!
chakala
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач