Собствено Търсене

Парадокс с карати

Парадокс с карати

Мнениеот Мики » Пон Апр 15, 2013 12:47 pm

Колеги ето какво ми се случи .Имах две реленца вгледах се в пъпките им и гледам много характерния и приятно успокояващ жълт цвят.Свалих ги,и дадох една от пъпките на жената като минава през Лъвов мост да ги занесе на златар да каже дали е... и колко карата е срещу заплащане.Преди това вкарвам № на релето в Гугъл и гледам че стрва около 100 $ ,гледам параметри и характеристики(немски саит на производителя)за пъпките пише злато.
Връща се жената от златара-платила си и и казали след пробата че нема никой-никакво злато ! Викам си здраве да е и щях всичко да изхвърля и не знам защо не го направих.След един месец и казах да го занесе пак за проба (може вече да се е превърнало на злато) но на друго място и да не пита злато ли е -а само колко карата е. Отишла около Централна поща при златар(вероятно арабин-няма никакво значение),платила 10 лв.(може би за няколко натривки-пак няма значение)и човека казал че е между 22-23к.И на двете места не е ставало въпрос да се продава златото(за да се занижи карат).Е това се чудя тия нещасници нарочно ли се ебават с хората ,некадърни ли са или какво...Преставям си какво чудо ще е ако на тия маимуни тръгнеш да им продаваш 22к. злато .То ще е едни номера и маимунджелъци че не ми се мисли!Изключително рядко ми се налага но наложи ли ми се проба веднага си копувам камък и 2-3 киселини.
Все пак ако някои има някакво обяснение да кажа защото аз още се чудя.
Мики
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Re: Парадокс с карати

Мнениеот jokko1 » Чет Апр 18, 2013 6:57 pm

Мики написа:Колеги ето какво ми се случи .Имах две реленца вгледах се в пъпките им и гледам много характерния и приятно успокояващ жълт цвят.Свалих ги,и дадох една от пъпките на жената като минава през Лъвов мост да ги занесе на златар да каже дали е... и колко карата е срещу заплащане.Преди това вкарвам № на релето в Гугъл и гледам че стрва около 100 $ ,гледам параметри и характеристики(немски саит на производителя)за пъпките пише злато.
Връща се жената от златара-платила си и и казали след пробата че нема никой-никакво злато ! Викам си здраве да е и щях всичко да изхвърля и не знам защо не го направих.След един месец и казах да го занесе пак за проба (може вече да се е превърнало на злато) но на друго място и да не пита злато ли е -а само колко карата е. Отишла около Централна поща при златар(вероятно арабин-няма никакво значение),платила 10 лв.(може би за няколко натривки-пак няма значение)и човека казал че е между 22-23к.И на двете места не е ставало въпрос да се продава златото(за да се занижи карат).Е това се чудя тия нещасници нарочно ли се ебават с хората ,некадърни ли са или какво...Преставям си какво чудо ще е ако на тия маимуни тръгнеш да им продаваш 22к. злато .То ще е едни номера и маимунджелъци че не ми се мисли!Изключително рядко ми се налага но наложи ли ми се проба веднага си копувам камък и 2-3 киселини.
Все пак ако някои има някакво обяснение да кажа защото аз още се чудя.

Приятелю когато намериш читав златар не го сменяй то е като със эъболекаря.Когато събереш достатъчно обади се да те свържа.Защото знам и по тежък случай.Вадят колеги беличко злато с амалгама дават го на златарите а пичовете им го плащат 9 карата.После малко нагреване и то си блесва с цялата си прелест.И те така бая дълго време. Ама и ние освен да ровиме требе и малко четене па и мислене ама то понекога мисленето е по тегаво и от копането.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот ROKMASTER » Чет Апр 18, 2013 8:27 pm

Мики,земи и ги стопи и ако останат пак жълти значи е злато 333 но в повечето случаи са сребърни с добра позлата y8y8y8
Разговора за една вечер с умен човек,се равнява на десет години четене на книги
Аватар
ROKMASTER
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот cat » Чет Апр 18, 2013 9:34 pm

Е изглежда съм късметлия , браговчед на съпругата е златар приравнили сме го на 23к и ми го изкупува на 60лв за грам според мен цената е добра ама и вие кажете .
cat
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Мики » Чет Апр 18, 2013 11:05 pm

Благодаря ви за споделените мнения.
Че е злато е злато ,и германците които са го произвели пишат че е ! Но ме мъчи това че златарница на която плащаш те лъже,защо?И това е е една от култовите от онова време (на лъвов мост на трамваината спирка за гарата).Но защо ли се чудя.Скоро четох съвсем случаино в един женски саит как на една дама за сватбата и момчето(нормален човек на заплата) и купило приличен златен пръстен с истински диамант.Всичко е било наред докато пръстена не започнал да позеленява .Следват много експертизи и проверки с един резултат -ни златото е злато-ни диаманта има нещо общо с диамант!Не ви разказвам вицове ,а истински случай!Хората даже имат документ за покупка и отиват в магазина(забележете маркова златарница на Витошка),където им казват да го оставят за проверка на случая.След време отиват клиентите и им казват че всичко е перфектно и им дават същия пръстен излъскан като нов.Следва пак позеленяване и пак отиват в златарницата ,но този път охраната ги изхвърля грубо и грозно.Следват дела, оплаквания в асоцияцията за защита на потребителите ,но никакъв резултат -хората изобщо не могат да си вземат парите.И мисля че до ден днешен проблема не е решен...Така че внимавайте че ресто няма!!! 12ytw5 12ytw5 12ytw5
Мики
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот haplio » Пет Апр 19, 2013 8:38 am

Питаш защо лъжат... Мики - всички лъжат. Това е тъжната истина. Бензиностанциите лъжат, правителството лъже, магазините лъжат - с какво златарите са по-различни? Това е България за жалост - тука трябва да си професор по всичко или както cat да имаш познат по дадения проблем y6y6y6
Аватар
haplio
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот cat » Пет Апр 19, 2013 8:47 pm

Лъжат щото могат да те излъжат или поне да се опитат ако мине номера Ако си платиш за претопяване и окаратяване да ти се отлее кюлче няма да е така обаче си трябва грамаж, ама то пусто грамаж все не излиза . И един въпрос някой обръщал ли се е към Тавекс за изкупуване на злато ?
cat
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот quell » Съб Апр 20, 2013 7:18 pm

Не сте прави за бижутерите. По правило са изключително честни, но имам предвид тези, които правят бижутата а не търговците (като тези от Лъвов мост).
В продавачниците на бижута внос от братска Турция работят предимно разни кака без грам познания по минералогия. Дали са им каратни киселини, които ако не са съхранявани правилно просто спират да работят коректно. Наскоро един приятел ходи да развързва часовник с плътен корпус (лят) в Тавекс в мола на "Стамболийски" и се смяхме как девойката дето го проверявала твърдяла че на места показвал 18 ... а на други места 14К.
Но все пак ако имате съмнения пробвайте на различни места каратите за да отсеете некоректните "златари"... Също така да кажа.. пробата на карат не надхвърля 2лв. или по-добре си купете киселина 22к. която струва само 13лв. (на сайта в следващия линк има всички каратни киселини и пращат по куриер)
http://www..........bg/bg/produkt/raztvor-za-testvane-na-proba-za-zlato-20-24-karata/
Най-добрият вариант .... топите и тествате топчето сами :)

Едит: линкове към магазини са забранени
...дори копането трябва да се прави с акъл...
quell
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Мики » Съб Апр 20, 2013 10:27 pm

y7y7y7 Колега нещо не мога да го отворя,не знам само при мен ли е така...
Мики
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот търсещия » Съб Апр 20, 2013 11:08 pm

Питал съм в Тавекс и ми казаха,че златото трябва да е минало лаборатория за окаратяване и да е претопено под някаква форма без значение каква.
търсещия
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Следваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач