Собствено Търсене

Търсене на злато с металдетектор

Re: Търсене на злато с металдетектор

Мнениеот miros » Сря Юли 24, 2013 12:29 pm

KONG написа:
miros написа:
KONG написа:Отваряш питата на детектора, вадиш намотката, сменяш я с по хубава и дебела и си ТИ :) изпитано и работи, увеличава с пъти-повече дълбочината

И накрая нямаш МД y2y2y2
лаишка теория, KONG сори това си е мое мнение, не ми обръщай внимание, говоря от камбанарията на донякъде познавач на проблема . 222

Да, от Камбанарията май не се вижда на далеч :)
По принцип, щом се обаждаш , явно е , че имаш на представа какво пишеш... но явно не е така
Питата" - обраяча" , зависи от машината, вътре си има намотки от медни жици, намотани са от машина, или на рака - на времето нямахме пари за металдетектори
и си ги навивахме сами! На същия принцип работи и "бобината" но това е др. тема :)
Та, сегашните съвременни детектори са с по малки габарити, а на старите , колкото ти е по голема питата, толкова гледа по на дълбоко :)
Така, че ако имаш излишна тел кум 50м. , и знаеш кфо прайш, значи си ТИ ;)

За да не спамим темата на колегата, отговарям на KONG в специалната тема във форума за ‘’ Търсене на злато с металдетектор’’
KONG, ако говориш за онези смешни за времето си апарати, които ги наричахме металдетектори и които ги правехме от нищо и никакви чаркове преди 30-40 години съм съгласен.
Ама много вода изтече оттогава приятелю.
Няма нужда да ти говоря с какви темпове се развива техниката в това направление.
Сегашните МД нямат нищо общо с онези. Приличат си само по предназначението.
Пък и като подмениш проводника с по дебел какво променяш? Ами основно Q фактора на кръга, малко от честотата …хммм май друго не виждам. Нали казваш, че нищо друго не променяш, освен дебелината на проводника, така се подразбира ?
Аз например никога не бих ’’побългарил’’ едно изделие на по големи майстори от мен. За да бъда по ясен, бих постъпил по следния начин: Щях да се опитам да направя същата бобина ( ако искаш я наричай сонда, обръч или друго ) със същите размери, форма , навивки и да я навия с по дебел проводник, каквато е твоята идея. Тогава сравнявайки получените резултати на двете бобини, пробвани с един и същ МД, щях да преценя и да кажа дали е ефективна промяната или не.

Минал съм отдавна етапа без да сравня едно нещо с
друго и да преценявам кое е по ефективно и кое не.

Виждам, че в темата са давани линкове на МД не само от потребители, но и от администратори, та затова и аз без риск да ми се скарат ще кажа кои са моите предпочитания за МД, подходящи за намиране на самородно злато.
Я се опитай да пренавиеш бобините на тези МД, които харесвам за намиране на самородки, пък след това кажи дали вече МД ти е по добър..

Не искам да споря повече по предложения метод от теб за подобряване дълбочината на търсене от МД,ите. Моето мнение го писах.
Ако някой има повече опит в това дело може да си каже мнението.
Прикачени файлове
MINELAB GPX 5000.gif
(66.53 KiB) 1632 пъти
ULTIMA GOLD DUAL 6 INCH.18 Khz.gif
(3.13 KiB) 1632 пъти
Nexus-Standard-SEshadow.gif
(24.48 KiB) 1632 пъти
Fisher Gold Bug 2 Gold Nugget jpg.jpg
Нищо страшно, когато над тебе се присмиват. Много по-лошо е, когато над тебе плачат.
Аватар
miros
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Stoian » Сря Юли 24, 2013 2:00 pm

222
Последна промяна Stoian на Чет Юли 24, 2014 9:44 pm, променена общо 1 път
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Сря Юли 24, 2013 4:47 pm

Стояне, ти вливаш някаква надежда... в душите.
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Stoian » Сря Юли 24, 2013 6:38 pm

goturbas написа:Стояне, ти вливаш някаква надежда... в душите.
Последна промяна Stoian на Чет Юли 24, 2014 9:44 pm, променена общо 1 път
Ако някой те измами един път - то това е негова грешка . Но ако някои те измами два пъти - то това вече е твоя грешка .
Stoian
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот saraq36 » Пет Юли 26, 2013 7:32 pm

Да,така е.И аз бях на сбирката в село Александрово и лично видях добива на колегата-красиви самородки.Сега тази река от която ги е вадил е пресъхнала и става за търсене с металдетектор.Днес бях на нея и минах близо 2 километра по коритото но нямах късмет.Малко бяха местата с каменисто дъно и цепки.Иска се много ходене и много късмет ,за да се сдобиеш с прилична самородка.Аз работя с Fisher Gold Bug и знам, че е добър за самородно злато,просто трябва да попадна на подходящото място. Успех колеги.
Аватар
saraq36
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот marian66 » Пет Юли 26, 2013 8:19 pm

saraq36 написа:Аз работя с Fisher Gold Bug и знам, че е добър за самородно злато,просто трябва да попадна на подходящото място.

Аз съм на по-различно мнение.
Предпочитам да покопая,капо няма да си тръгна,другото е илюзия.
Лично мнение,не го налагам на никого.
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот levskara » Нед Ное 17, 2013 9:55 pm

Само 3часа след като колата на Спиди ми достави новият МИНЕЛАБ е трак,вече бях на реката.Петнадесет минути след това държах 5.4 грамов самородък. 2 часа след това още един 4.8 грама,и до там за деня.На другият ден,верига от резачка,тенджера и около половин кг. оловни сачми.Да си кажа честно ползвам заводските настроики ,в книжката с инструкциите щом стигна до 10 стр. всичко ми се обърква и аз почвам да я гледам като 10 кг. самородка y6y6y6 .Късметът на начинаещия.
levskara
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот marian66 » Пон Ное 18, 2013 9:34 pm

levskara написа:Петнадесет минути след това държах 5.4 грамов самородък. 2 часа след това още един 4.8 грама,и до там за деня

Качи някоя снимка,да им се порадваме ;)
Ако срещаш затруднения с качването,ще помагам!
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Вто Ное 19, 2013 3:23 pm

Capture_1294.jpg
Capture_1294.jpg (105.85 KiB) Прегледано 4217 пъти

Марияне, такива най ги обичам !
НЕ ПУСНЕ ЛИ ДОСТОВЕРНИ СНИМКИ, ЗНАЧИ Е РЕКЛАМЕН АГЕНТ !
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот bplazarov » Вто Ное 19, 2013 7:57 pm

Защо се заблуждавате ,че с металдетектор ще имате големи успехи в намирането на самородки.Всеки занимавал се с металдетектинг ще погледне скептично на този въпрос.По деретата и по реките е пълно с всякакви боклуци.Както се знае самородките не са на повърхността ,а някъде най-отдолу върху скалите или в някоя цепка в тях.Това означава ,че за да се претърси качествено едно дере ,трябва да се оголят скалите.И пак не е гаранция ,че търсейки ще се премине точно на самородката и тя ще бъдете на необходимото разстояние ,за да я засечете ,което си зависи и от параметрите на металдетектора и от сондата какъв тип е.При едни сонди сигналът ,който се изпраща в земята има формата на конус и съответно максимумът на засичане в земята на метален предмет или съответно самородка ще бъде с площ от 2 квадратни см. примерно.Може да си представим какво време ще е необходимо ,за да бъде претърсено качествено едно дере.Има сонди ,чиято форма на излъчения в земята сигнал е с по-елипсовидна форма.При тях положението е малко по-добре ,но като цяло трябва да "пълзиш" едвам едвам по дерето с надеждата да засечеш сигналче.Много често ,когато самородката е на границата на обхвата на металдетектора сигналът в слушалките е едва доловим.Ако за деня си изкъртил няколко скали които са ти дали ясен сигнал и се е оказало ,че е някакво орудяване,защото често се случва да започнеш да трошиш скали за нищо, едва ли такъв слабичък сигнал ще ти направи впечатление и ще го копаеш,а може да се окаже ,че именно това е търсената самородка.
Не искам да разубеждавам никой дали да се впуска в това начинание или не ,но за мен лично поне за сега е загуба на време.Поне докато не се измисли нещо супер ново.Дори и новите и скъпи модели на майнлаб ,които засичали самородки на космически разстояния имат недостатък доколкото знам.След определена дълбочина не дискриминират както трябва металите.И отново копане и къртене в много случай напразно.Дали е така може да сподели някой горд собственик на такова чудо.
bplazarov
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач