Собствено Търсене

Търсене на злато с металдетектор

Re: Търсене на злато с металдетектор

Мнениеот miros » Вто Ное 19, 2013 9:31 pm

Напълно съм съгласен с мнението на bplazarov.
За мен levskara ако е вярна информацията, просто има голям късмет.
Съветвам го да пуска по често тото. y8y8y8
Нищо страшно, когато над тебе се присмиват. Много по-лошо е, когато над тебе плачат.
Аватар
miros
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот levskara » Вто Ное 19, 2013 10:18 pm

Опале осъзнах грешката си като написах марката на металотърсача.Предполагам че рекламираш някоя друга,но до тук със заяждането.Човека които ме е учил на това е почти 70 год. Тои притежава уникални самородки ,които винаги бих могъл да снимам и да покажа като мои.Аз мисля че тоя форум е за споделяне и помагане а не за реклама и лъжи,като форума 4x4 които напуснах с отвращение.Колкото до двете самородки ,по голямата вече продадох а по малката при първия удобен случаи ще снимам и ще я видиш.По малката не я продадох защото е със много особена форма , като издялана е ръбеста и без никакви следи от търкаляне.И двете бяха върху скалата покрити 3_4см.баластра останала след булдозера или фадромата,не знам с какво е работено там.
levskara
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Ouzoman » Вто Ное 19, 2013 10:59 pm

levskara написа:Опале осъзнах грешката си като написах марката на металотърсача.Предполагам че рекламираш някоя друга,но до тук със заяждането.Човека които ме е учил на това е почти 70 год. Тои притежава уникални самородки ,които винаги бих могъл да снимам и да покажа като мои.Аз мисля че тоя форум е за споделяне и помагане а не за реклама и лъжи,като форума 4x4 които напуснах с отвращение.Колкото до двете самородки ,по голямата вече продадох а по малката при първия удобен случаи ще снимам и ще я видиш.По малката не я продадох защото е със много особена форма , като издялана е ръбеста и без никакви следи от търкаляне.И двете бяха върху скалата покрити 3_4см.баластра останала след булдозера или фадромата,не знам с какво е работено там.

Привет :)
Не е проблем споменаването на марката на свирката.
Предполагам, че на повечето колеги би им било интересно да я знаят, ако случката я поства някой, с който са изпили 3 кила нещо си.

Проблем е, че това ти е първия пост.
Не се познаваме, поне под тези никове, там е проблема.
Аватар
Ouzoman
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот r.petkov » Сря Ное 20, 2013 12:33 am

Да отвориш ново буре с вино си е сладка работа , но да запалиш нов "фитил" за нещо недействително не е така.Не оспорвам резултата на колегата , ако е такъв , но няма да скрия и съмненията си , въпреки че нищо не разбирам от МД та .Ако се възприеме като реклама е с добро начало– марката е подбрана и не е от евтините , а времетраенето от покупката до намирането на находките също е впечатляващо.Мястото където са намерени също е реално – всички знаят че багерите / зависи от каква скала е подложката/ там има голяма вероятност да го изпускат.В такива случаи , особенно в надзаливната , мисля че добро МД не е проблем да го хване.Но също знам и друго ,че багерите вадят и до 20 – 30 см от основната скала в повечето случаи защото просто повечето терени са такива– меки скали от рода на пясъчниците.И колко са такива места отработени от тежка техника , за да се разчита евентуално да минеш след нея , защото в реалните условия се знае какви са резултатите.
Аватар
r.petkov

Мнениеот OPAL » Сря Ное 20, 2013 5:16 pm

Колеги,
Преди време си направих сам металотърсач с микропроцесор./ ще пусна снимки /На нашумелия
тогава принцип на честотомера.
. Феромагнитните материяли са в един диапазон, а цветните в друг.
Индикацията със светодиоди... Различаваше ги но на много малко разстояние.. Може би заради
това ,че търсещата бобина сам си я навивах.. ! Програмата му я свалих от Интернет. .
Изобщо
доста загубено време и емоции. ! Интересното в случая бе, че от време на време в звуковия контрол
се "набиваше " морз.... шифър от някаква подводница или център?, предаващи на дълги вълни
y6y6y6
По-късно разбрах ,че някои са намерили или закупили програмата с оригиналния HEX - код.
/моя се оказа демо версия y6y6y6 / и предлагат металотърсача за продажба в разни сайтове !
Загубена работа за самородки, освен ако не са с диаметър колкото 50 стотинки !
levskara, и аз мисля като Ouzoman , извинявай
ако незаслужено съм те засегнал !
Колкото до марките и видовете металотърсачи, не би трябвало да има ограничения.. Всички
мнения са добре дошли !
Аз ако имам възможност да си купя фабричен такъв бих си взел също "SD 2200 v2 "-V2 означава
двойна бобина за тези които не знаят ! Твоя май е същия ?
По каталог дават че открива "невидими в почвата за човешкото око самородки от порядъка
0,350гр /350 милиграма /. Във форумите споделят че е най-добър от 1 грам нагоре !
Следващия модел 3500., е още по добър / и двата са с ФСБ- тхнол./ като му дават
чувствителност 0,175 гр /175 милиграма/ ...
Колкото до дълбочината на откриване, отзивите са многопосочни...!
8844
Или това са едни от най-добрите МД /не рекламирам / и нищо чудно и в България
ако има подходящи места , да даде резултати. В момента някой продава две самородки
открити тук, едната 0,9 гр. , другата 1,0гр. /кварц със злато/. !

А в едно магазинче видях самородка -чисто зл. от Щатите 0,9 гр. на цена 500 лв. !
Много скъпо, ако си я купиш там, или от мрежата, ще излезе по-евтино ! Все пак
зависи и от формата ...
. Друга такава/ Интернет/ с образа на Христос, и пещерата в която е бил
положен, е на фантастичната цена от 100 000$ ! , а не е много тежка./ ще пусна снимка /

Така че късмета понякога може да е двоен... ! Благороден метал и форма ..!
76SYEIU
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот levskara » Сря Ное 20, 2013 9:44 pm

Снощи ми се скапа клвиатурата и не можах да довърш товa koeто пишех.Това че ми е първият пост не значи че съм от вчера по деретата.Аз съм на 53 години и не ми прилича да се занимавам с глупости .Както ви казах по голямата вече е претопена и продадена,а снимка на по малката опитвам да кача в момента.Не е с наи добро качество но с телефона толкова.Мариан 66 бих предложил, ако имам право на това с единственият си пост.Не позволяваите на маистори търсачи като Опал да обвиняват обикновените потребители в лъжа без да са сигурни в това и без да ги познават.Ти си се подписал с името си ,а аз със прякорът си с които ме познават половината Ловешка и Плевенска област които са клиенти на авто сервизът ми.А вие господин или госпожо Опал ,не се разбира от подписът ви, не бяха нужни тези статистики които направихте за да увеличите постовете си с една броика . Мариан 66 беше написал в поста преди твоят следното (Качи някоя снимка да им се порадваме,ако срещнеш затруднение ще помагам( .Демек _Ako e вярно снимаи и покажи ако не аут.Без високомерие и обиди.Моите уважения Мариан66.Опале наи големият недостатък навсички форуми е че повечето потребители само четат а не пишат,това е заради такива ловци на рекламни агенти като теб.Лошото е като си помисля че след всяко нещо което напиша ще трябва да давам обяснения като пред кварталния ,в началото ще ми бъде трудно.Стига с писането ,почвам да се боря със снимката,ако я пратя на друго место не се сърдете а ми помогнете тя да отиде на правилното место.
снимка: Изображение
levskara
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот ktamen » Сря Ное 20, 2013 10:44 pm

Браво, хубава самородка. Пожелавам ти още много gt638u
ПП Познавам и Опал и Мариан лично. И двамана са точни. Не бързай да се сърдиш на никой от една крива дума. Сигурен съм, че Мариан не е имал предвид твоето тълкуване на поста му, а е бил съвсем искрен. Ти явно още не можеш да качваш снимки тук във форума, преди месец и Опал не можеше, а качваше линкове също като теб. Точно Мариан му обясни как става. В тази тема viewtopic.php?f=17&t=2793&p=46462#p46462
ПП2 Постъпил си глупаво като си претопил самородката, по едричките парченца могат да се продадат на доста по-висока цена. Примерно 100лв/г.
Аватар
ktamen
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот lazar68 » Чет Ное 21, 2013 12:44 am

y3y3y3 Радост за очите с пожелания за много такива y7y7y7 65ft:"? !
Относно Опал и Мариян , както и всички нас - ние се познаваме и повече или по-малко , но си имаме доверие , така че не го приемай лично , просто си нов сред нас ( в този форум ) , а когато се говори за злато ( както и за риба, лов , жени ) винаги има и малко доукраса y2y2y2 ( по принцип , а не че никой тук не ти вярва или те смята за търговски агент ) . Опалчето е точен и ще го разбереш с времето , а Мариян - той е АДМИН 222 y7y7y7 !
Една молба -напиши си местоположението в профила y7y7y7
Sol lucet omnibus
" Златото е там , където го намериш "
Аватар
lazar68
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот OPAL » Чет Ное 21, 2013 1:02 am

levskara ,

Научи се да четеш !
Относно мен всичките ти критики са неоснователни ,и моля без гадаене и пермотации... !
Извиних ти се, защитих тезата че има металотърсачи които могат да се ползуват с успех
и тук . В скоби писах че съм далеч от рекламата и т.н. ! А ти раздухваш една или друга теза... !
y6y6y6
Ставаме приятели и може взаимно да си помагаме. Не се сърди, да стопиш самородка е
пропуск,много от форума не биха го направили, но щом така си решил.... !
222
В момента нямам металотърсач, и не бих препоръчал на никой да купува такъв.. !
Защо.... ?
Първо - Неустановените критерии за притежание и ползуване... Може без вина да те
изкарат виновен, ако примерно реката или хълма съвпадне с някой исторически обект
без да се знае това.. !
Второ - Изисква се много голям опит както писа колегата !
Трето- Тези които вършат работа са безбожно скъпи, и ако живееш в район
в който няма дори и златоносен пясък,/повечето са такива / заслужава ли си да дадеш 6000 лв. ?
Четвърто - Не случайно много са се обърнали към ръчно промиване и драгирането...Явно
там е" разковничето " , и като хоби и контакт с природата ... !
Пето - Това не значи че който има такъв , не трябва да го ползува с известен риск... и т.н. !
============
Всеки е добре дошъл във форума , с опит , съвети и постижения ! За мен- нямам никакви
администраторски амбиции, така че още едно обвинение отпада ! Ако имам проблем с
автомобила, сам го решавам, имам нужния опит и знания.Приятеля ми е професионалист
и често му помагам.. А заделените пари за джипакта ги похарчих по свадба т.г.,много ми трябва
кола с висока проходимост...Напролет,живот и здраве... !
Поздравявам те за автосервиза!
y8y8y8
Аватар
OPAL
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот marian66 » Чет Ное 21, 2013 9:28 pm

levskara написа: Мариан 66 беше написал в поста преди твоят следното (Качи някоя снимка да им се порадваме,ако срещнеш затруднение ще помагам( .Демек _Ako e вярно снимаи и покажи ако не аут.]

Здравей колега!
Накратко да ти отговоря,след което,смятам въпроса за приключен.
Имах доза съмнение,но за времетраенето на изваждане и грамажа.Но,снимки или аут,това няма как да се случи.Уважавам всеки един от този форум и всеки един е важен за мен.С нищо не съм повече от който и да било тук.Всяко мнение е важно за всички нас,затова и триенето на постове са сведени до минимум.
Относно самородките,колегите са писали,не се претопяват,те имат друга стойност.
Пожелавам ти успех! y8y8y8
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач