Собствено Търсене

Питане към знаещите

Питане към знаещите

Мнениеот alexs73 » Пон Фев 20, 2017 12:23 pm

Здравеите колеги.Понеже нищо не разбирам искам да питам знаещите колеги ,дали някои може да ми каже какво е това.Вчера бяхме на р.Луда Яна при с.Попици.От другата страна на реката има някаква старе мина а тези неща останаха след промиването .Златце не намерих никакво,сигурно аз незнам откъде да взема пробите но пак ще пробвам
Размерите на тези парчета са1-2 мм.Снимките са правени с телефон и не са много качествени, но поне за идеята да ги видите стават.
Прикачени файлове
20170219_202909.jpg
20170219_205215.jpg
alexs73
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: Питане към знаещите

Мнениеот admin » Нед Фев 26, 2017 6:39 pm

злато.jpg
Така от снимка няма как да се разбере, но сложи ги в пликче и на някоя сбирка на БАТСЗМ има анализатор и ще покаже какво е. А дотогава мога да ти покажа място след Панагюрище където с първата копка ще извадиш злато. Хей сега ще ти постна мястото. y8y8y8
Ето тук има доста. Поглеждаш по посока на течението и ще видиш големите камъни са винаги от едната страна. Копаеш около тях и под тях .
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот alexs73 » Пон Фев 27, 2017 4:16 pm

Админ.благодаря много.Добре че си ти да ме насочиш.Още не съм изпитал тръпката от първата златинка но след твоето упътване се надявам и това да стане.След излета ще пиша за резултата.А тука слагам още една снимка на цяла буца със същото съдържание като тези частици от горните снимки.Пак от там.УСПЕХ.
Прикачени файлове
14882048634461151200035.jpg
alexs73
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Фев 28, 2017 8:23 am

Най лесно и бързо е да разпитш местните какво е добивано в тази мина , но рудодобива е нещо различно от нашето хоби. Става дума за промишленост концесии и т.н. y8y8y8 Не забрявяй че винаги зад големите камъни е златото в бурни реки като Луда Яна. Насочи с в някой завой където камъка е престоял дълго време. y7y7y7
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот alexs73 » Вто Фев 28, 2017 9:21 am

Доколкото разбрах в тази мина е добивано основно сребро и малко злато.Това ми е инфото за тази мина.
alexs73
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Фев 28, 2017 9:15 pm

alexs73 написа:Доколкото разбрах в тази мина е добивано основно сребро и малко злато.Това ми е инфото за тази мина.

Златото е за предпочитане, защото традиционните методи са евтини а и цената е добра.Съвета ми е да събереш малко от тези късове и да ги "смеляш" в една подръчна мелница представляваща /затворена отдолу тръба около ф 50 и с едно бутало тръмбовка да я стриеш на ситно.После с тази пудра на реката или в коритото да я преплавиш с легена. Това ще е първия тест. После идва 65ft:"? и чак после 76SYEIU .
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот mitaskin » Вто Фев 28, 2017 9:22 pm

ако говориш за мината под попинци посока левски,е мина радка,и е добивано основно мед.ако искаш да му видиш цвета се насочи между бъта и баня или чак при росен а по долната мина под тази е Цар Асен
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот saraq36 » Съб Мар 25, 2017 3:03 pm

mitaskin написа:ако говориш за мината под попинци посока левски,е мина радка,и е добивано основно мед.ако искаш да му видиш цвета се насочи между бъта и баня или чак при росен а по долната мина под тази е Цар Асен

Здравей и от мен ! Както колегата каза, злато можеш да намериш между селата Бъта и Баня или по-точно до самото село Бъта.Преди 2 години работих около 7 дена на Банска Луда Яна. Влизаш в с.Бъта и караш по един асфалтиран път който ще те отведе до едни ниви . Почва прашен път който е разположен между нивите. Дълъг е не повече от 1 км. Там един човек от Бъта си е разработил местенце , дори и колиба си беше направил на местото.Поразпитай някой от местните и те ще те упътят .Хората са много дружелюбни и ще ти помогнат. Излизаха едри златинки, дори намерихме зърно колкото леща. Лошото е че магнетита е в изобилие. За един ден работа напълних една 25 л. бака с магнетит.Успех !!!
Аватар
saraq36
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот mitaskin » Съб Мар 25, 2017 8:56 pm

saraq36 написа:
mitaskin написа:ако говориш за мината под попинци посока левски,е мина радка,и е добивано основно мед.ако искаш да му видиш цвета се насочи между бъта и баня или чак при росен а по долната мина под тази е Цар Асен

Здравей и от мен ! Както колегата каза, злато можеш да намериш между селата Бъта и Баня или по-точно до самото село Бъта.Преди 2 години работих около 7 дена на Банска Луда Яна. Влизаш в с.Бъта и караш по един асфалтиран път който ще те отведе до едни ниви . Почва прашен път който е разположен между нивите. Дълъг е не повече от 1 км. Там един човек от Бъта си е разработил местенце , дори и колиба си беше направил на местото.Поразпитай някой от местните и те ще те упътят .Хората са много дружелюбни и ще ти помогнат. Излизаха едри златинки, дори намерихме зърно колкото леща. Лошото е че магнетита е в изобилие. За един ден работа напълних една 25 л. бака с магнетит.Успех !!!

благодаря колега.на мен ми е ясна там реката просто се опитах ,да обясня на колегата кое къде се намира в района
Аватар
mitaskin
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот ВладоЛо » Пон Мар 27, 2017 6:22 pm

Халкопирит... наричано "фалшиво злато" преди... Има го много при вас, а и при нас /през Панагюрски Колонии, Златица, Пирдоп, и района/
С колата прескочете насам, може и през Стрелча-Копривщица, и все ще видите нещо в легена y7y7y7

Имам предвид нещо по-истинско...
ВладоЛо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Назад към Общ форум за всичко свързано с хобито златотърсач