Собствено Търсене

Дискусии, дебати и коментари.

Re: Дискусии, дебати и коментари.

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 06, 2014 2:52 pm

КАЯ написа:Целта трябва да е запознаване на членовете със законите, покрай другите неща и основно борба за промяна на съществуващото положение. Поне до нивото на наредба 8 от преди, когато физически лица можеха да добиват злато при определени условия.

Какво лошо има в това? И като не съм член, не мога да имам и да дам мнение ли?
П.п. Не съм противник на асоциацията, а на определени насоки давани от някои.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ivan56 » Чет Мар 06, 2014 4:55 pm

Уважаеми колеги, в предишният си пост помолих да се оттървем макар и временно от някои свои чувства в името на хобито ни.Създаването на асоциацията е едно апостолско дело което заслужава нашето уважение,постигането на съдебна регистрация е сериозно начало но тъй като съм и риболовец - другото ми хоби -трябва да се придвижим в насоката на БЛРС-членство,годишна такса ,определени твърди правила и отивай на реката.Пример може да се вземе от устава на БЛРС , няма тепърва да откриваме нищо ново.
ivan56
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 06, 2014 5:27 pm

Иване, не веднъж съм казвал, че не съм против подобно сдружение.
Първото такова беше направено около 90 и някоя година. Участник съм в управлението му. Възможно е поради нашите усилия да се появи текста в закона за дребната механизация. Няколко години отстоявам виждането, че направлението в дейността на подобни сдружения трябва да е насочена да промяната на законите в наша полза. Поне до нивото на бившата наредба 8. Младите не знаете, то тя ни даде доста права. Златото се изкупуваше с надценка спрямо курса,с регистрацията в съвета и договора към" минерал сувенир", можехме да работим на всякъде. Купувахме бонове за стоки продавани само с валута. Дори ни издаваха открит лист за всички граници. И това когато открит лист дори напусналите родното си места взимаха разрешение да го посетят.
Няма чувства, а само казване на истини. Съжалявам, ако те дразнят някои колеги.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него до нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ivan56 » Чет Мар 06, 2014 5:55 pm

Кая, за съжаление не съм от най -младите,тия дни навършвам 58,през далечната 1977г. работех като миньор в тунелите под София и един колега вадеше и промиваше утайката от шахтите на помпите, а аз му помагах и се учех, през85г бях за малко позаместване тех. р-л на яз Огняново където съвсем официално РАБОТЕХА златотърсачи по договор с минерал сувенир по същото постановление ,те ме научиха на този занаят. Сега едва ли ще успеем да постигнем това , но поне като риболова- като хоби , а после и постановление за ръчен ДОБИВ.
ivan56
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 06, 2014 6:35 pm

Възможно е да се познаваме поне по физиономия. Бях един от работещите там. Тогава законите бяха добри за нас.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот GOLDENBOY13 » Чет Мар 06, 2014 6:51 pm

Както е казал Горки..."С каретата на миналото никъде няма да отидеш". Нещата от живота се промениха доста за последните години, но и с това и отношенията помежду ни. Вече не сме покорни и тихи. Знаем си правата и ще се борим за тях. В нашия казус от миналото нищо не можем да вземем, но пък за бъдещето имаме план. y7y7y7 y7y7y7 y7y7y7 Скоро ще го постна тук и както е рекло магарето преди да му опънат кожата за тупан..."Ще чуете вие всички за мен". y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот ivan56 » Чет Мар 06, 2014 7:09 pm

Кая , едва ли ще се познаеме след 30 години,тогава замествах колегата на разкривката по-малко от месец. После много пъти съм се връщал особено след 91г. преди да се напълни чашата на язовира. Последно ходих над язовира преди дестина години към Г. Раковица
ivan56
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 06, 2014 8:09 pm

Народ, който не си помни миналото, не си заслужава бъдещето.
Аватар
КАЯ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот arrackiss » Чет Мар 06, 2014 8:39 pm

ivan56 написа:Уважаеми колеги, в предишният си пост помолих да се оттървем макар и временно от някои свои чувства в името на хобито ни.Създаването на асоциацията е едно апостолско дело което заслужава нашето уважение,постигането на съдебна регистрация е сериозно начало но тъй като съм и риболовец - другото ми хоби -трябва да се придвижим в насоката на БЛРС-членство,годишна такса ,определени твърди правила и отивай на реката.Пример може да се вземе от устава на БЛРС , няма тепърва да откриваме нищо ново.

Да ама от БЛРС зарибяват реки и язовири - демек хвърлят риба във водата, което оправдава членският внос. Аз обаче не съм чул нищо за организация, която захранва реките със злато! Чул съм обаче за организация, чийто член дори съм бил, в която едни пари от членски внос не се отчитат никъде. Чул съм и за друга такава - по металдетектинг, в която също е имало проблем с членският внос. Интересното е че в ръководния орган и на двете е един и същи човек!!! Този пост с нищо не нарушава правилата на форума (три пъти ги прочетох), така че изтриването му би било проява на открита цензура и невежество!
arrackiss
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Пет Мар 07, 2014 2:22 pm

такава е раб'тата Араки... y3y3y3
y4y4y4
както казва Админа,
всичко е доброволно...
(за сега) ;)
-0t3e4
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.