Собствено Търсене

Ето ме и мен

Re: Ето ме и мен

Мнениеот foest » Съб Юни 21, 2014 6:27 pm

Привет на всички.
Онзи ден се регистрирах и днес се снабдих вече с първата ми лопата 87:"Y с която ще копам.
Другата седмица пристига и к-кта легени ;) и започва авантюрата по златотърсене y7y7y7 y8y8y8 222

Поздрави!
Бончо Стара Загора
foest
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Пон Юни 23, 2014 12:48 pm

браво,
в града има яка група...
потърси ги,
че нещо не пишат напоследък тук...? :roll:
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Бисер Владков » Пет Юли 11, 2014 1:21 am

Здравейте,казвам се Бисер и съм от Велико Търново.В момента живея в Германия.
Бисер Владков
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Юли 11, 2014 7:45 pm

Бисер Владков написа:Здравейте,казвам се Бисер и съм от Велико Търново.В момента живея в Германия.

Welcome my friend! y7y7y7
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот владорадо » Вто Авг 12, 2014 2:39 pm

Привет на всички от Англия!
Казвам се Владо и наскоро се запалих по плавене на злато.
Ако има други колеги българи златотърсачи в Англия да се обадят.
Ще си идвам до БГ за две седмици през Октомври. Базата ми е Златоград. Ако има колеги наблизо да се обадят, ще се радвам да се срещнем за обмяна на опит и питиета.(Имам хубав транспорт - Нисан Терано)
владорадо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Авг 12, 2014 4:38 pm

владорадо написа:Привет на всички от Англия!
Казвам се Владо и наскоро се запалих по плавене на злато.
Ако има други колеги българи златотърсачи в Англия да се обадят.Адфие
Ще си идвам до БГ за две седмици през Октомври. Базата ми е Златоград. Ако има колеги наблизо да се обадят, ще се радвам да се срещнем за обмяна на опит и питиета.(Имам хубав транспорт - Нисан Терано)

Добре дошъл! Одобрих те като потребител именно заради името. Разбрах че си от България. Моля и други българи, които искат да ползват форума да си пишат български юзери, за да не ги отхвърлям защото е пълно с всякакви заявки. y8y8y8
Мисля че може да си полезен на форума с това че да обясниш как стоят нещата в Англия. По мое инфо там не се разрешава да се плави в реките. Мислч че в Уелс или Ирландия е разрешено.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот владорадо » Вто Авг 12, 2014 10:02 pm

Благодаря за дадената ми възможност да участвам във форума!
Аз както споменах съм начинаещ и не знам подробности за английското законодателство по въпроса за плавене на злато но от тукашните форуми подразбрах че, ръчното плавене е разрешено по принцип, но трябва да се вземе разрешение от собственика на брега на реката - те може да са различни за левият и десният бряг, и от фермерите през чиито земя се отива до реката.
Това е доста голяма разправия.
Във Великобритания има малко златоносни реки. Те са основно в два раёна. Единият е в Шотландия а другуят е в Уелс.
За някои от реките в Шотландия се изисква лиценз - не е скъп - 10 лири на година.
Аз живея на два часа от златото в Уелс. За късмет златоносните реки в Уелс са в един национален парк и земята е държавна, така че разрешително не се иска и достъпът е свободен. Златото е малко и дребно - до 1-1,5 г на ден максимум при добър късмет.
В Ирландия не съм запознат как е.
Англичаните от форума ходят всяко лято за две седмици до южна Франция където има много повече злато а и сапфири и лиценза е безплатен. И аз ще отида с тях догодина.
Ако някой иска да дойде ще дам инфо за място и условията.
владорадо
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот dogmenbuch » Пон Ное 24, 2014 8:15 pm

Здравейте!
След една година чакане, най- после, акаунтът ми беше активиран. y7y7y7
Казвам се Георги, от Бургас. Хобитата ми са доста. От ценни метали до ножарство. За мой къмет, жена ми и 8 годишният ми син, изцяло споделят манията ми да обикалям баирите и реките.
Поздрави на всички.
dogmenbuch
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Пон Ное 24, 2014 9:17 pm

dogmenbuch написа:Здравейте!
След една година чакане, най- после, акаунтът ми беше активиран. y7y7y7
Казвам се Георги, от Бургас. Хобитата ми са доста. От ценни метали до ножарство. За мой къмет, жена ми и 8 годишният ми син, изцяло споделят манията ми да обикалям баирите и реките.
Поздрави на всички.

Добре дошъл тук! y8y8y8 Малко ме учудва че си чакал толкова дълго. Аз през няколко дни активирам акаунтите на всички български заявки. иначе както казваш "за мой късмет" жена ти споделя манията ти е естествена защитна реакция. То и мойта я споделя и като се прибера все ме пита "Абе вие като ходите за злато и нищо не носите в къщи да не би да го заравяте някъде" y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 .
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот dogmenbuch » Пон Ное 24, 2014 11:31 pm

Честно казано и аз се учудих. Вчера се опитах да се регистрирам отново, и ми изписа че името е заето.
Щракнах на забравена парола и ми изписа че акаунтът още не е активиран. И днес вече получих активиращият имейл. Но не е проблем. Дори стана по- добре. Имах време да прочета всичко, без да задавам глупави въпроси.
dogmenbuch
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Да се запознаем и станем приятели