Собствено Търсене

Ето ме и мен

Ето ме и мен

Мнениеот masterrichi » Пон Сеп 06, 2010 9:08 pm

Хайде нека аз първи да се представя,все пак аз дадох предложението за този раздел.Казвам се Райчо от Хасково,семеен с едно момиче и едно момче .По професия съм телевизионен техник, имам много хобита ,като манията ми са камъните,не съм кой знае какъв експерт по камъните но ги познавам.Ще се радвам да завържа приятелства с хора с подобни хобита.
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Ето ме и мен

Мнениеот admin » Пон Сеп 06, 2010 9:20 pm

Здравей,Райчо това за камъните е хубаво че поне ги познаваш,аз имам голям мерак да се науча да ги познавам и ще разчитам на форума,за това направих и раздела не че разбирам от камъни,на мен разчитайте за златодобива там съм по силен.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Andon » Сря Сеп 08, 2010 7:18 pm

Здрасти, приятно ми е, аз се казвам Андон Иванов от Ямбол...
Аватар
Andon
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот ivenchev » Вто Сеп 21, 2010 9:16 pm

Здравейте!

Казвам се Иван Енчев, но се подвизавам във виртуалното пространство като ivenchev (понякога и на кирилица).
От Шумен съм и освен със скъпоценните и полускъпоценните камъни се забавлявам с фотография. Иначе съм машинен инженер и обичам домашна ракия. :D
Аватар
ivenchev
ЕКСПЕРТ-МИНЕРАЛИ
ЕКСПЕРТ-МИНЕРАЛИ

Мнениеот admin » Вто Сеп 21, 2010 10:29 pm

ivenchev написа:Здравейте!

Казвам се Иван Енчев, но се подвизавам във виртуалното пространство като ivenchev (понякога и на кирилица).
От Шумен съм и освен със скъпоценните и полускъпоценните камъни се забавлявам с фотография. Иначе съм машинен инженер и обичам домашна ракия. :D

Здравей и добре дошъл в форума,радвам се че се включи още един познавач на камъни.Надявам се да си бъдем полезни за напред.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот ivenchev » Вто Сеп 21, 2010 11:00 pm

admin написа:Здравей и добре дошъл в форума,радвам се че се включи още един познавач на камъни.Надявам се да си бъдем полезни за напред.

Е, чак познавач ... Уча се като всички останали.

Благодаря за посрещането!
Аватар
ivenchev
ЕКСПЕРТ-МИНЕРАЛИ
ЕКСПЕРТ-МИНЕРАЛИ

Мнениеот ivenchev » Сря Сеп 22, 2010 9:36 am

masterrichi написа:Здравей Иване и добре дошъл и аз си падам по фотографията ,напълно случайно съм копирал в "полезни линкове"твоята галерия направо се поболях по тези камъни на изложбата.Ще споделиш ли нещо за нея,тези големите топки естественни ли са.

Здравей Райчо!

Относно "изложбата" - това са минерални образци изложени за продан. Основно са китайски, но предполагам, че има и такива от други части на планетата. Големите топки в червено не са от естествен материал, но са интересни и красиви. Предполагам, че са от стъкло с различни допълнителни примеси. Всъщност тогава си купих една малка като сувенир и ще трябва да я разгледам по-подробно от какво е направена. Между другото, в някои от другите галерии има доста по-интересни минерални образци отколкото в тази от линка.

За съжаление е трудно човек да разбере на място кое какво е, дори с преводач, тъй като термините са много специфични, а аз не съм геолог или с друго подобно образование, за да разпознавам сам минералите и скалите.
Аватар
ivenchev
ЕКСПЕРТ-МИНЕРАЛИ
ЕКСПЕРТ-МИНЕРАЛИ

Мнениеот grizmin » Пет Окт 08, 2010 5:00 am

Здравейте,когато човек си мисли че е сам с лудите си идеи,и изведнъж открие ,че тези гласове в главата ги чуват и други хора....радвам се че има такива люде в България,които се интересуват от полезни изкопаеми .Занимавам се с много хобита,но промиването на злато и търсенето на минерали от едно време са ме теглили към дивото. Вече нямам толкова свободно време,но покрай риболова,морето,рисуването,фотографията,ножарството,дърворезбите,акваристиката,дърводелството,планинарството и семейството не ми остава много време което да отделя и за тези красоти.Но ще се постарая.
Два въпроса от новак.
1.От къде може да се купи геологическо чукче и има ли подходящ заместител от Бг железарията.
2.Може ли да се направи под форум и за фосили(вкаменелости)?
grizmin
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Окт 08, 2010 8:59 am

grizmin написа:Здравейте,когато човек си мисли че е сам с лудите си идеи,и изведнъж открие ,че тези гласове в главата ги чуват и други хора....радвам се че има такива люде в България,които се интересуват от полезни изкопаеми .Занимавам се с много хобита,но промиването на злато и търсенето на минерали от едно време са ме теглили към дивото. Вече нямам толкова свободно време,но покрай риболова,морето,рисуването,фотографията,ножарството,дърворезбите,акваристиката,дърводелството,планинарството и семейството не ми остава много време което да отделя и за тези красоти.Но ще се постарая.
Два въпроса от новак.
1.От къде може да се купи геологическо чукче и има ли подходящ заместител от Бг железарията.
2.Може ли да се направи под форум и за фосили(вкаменелости)?

Здравей и добре дошъл в форума,подфорум за фосили може да се направи и ще го направя само не знам дали ще има кой да пише в него,но времето ще покаже.За чукче дето питаш незнам дали има таково специализирано за тая работа но в железариите има едни които ги използват строителите и са много подходящи,цените са им от 10-15 лева до 60-70 лева спрямо марката.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот grizmin » Съб Окт 09, 2010 3:41 pm

Благодаря за посрещането,и за отзивите относно въпросите ми.Тези чукчета и аз съм ги заглеждал, но все съм си мислел че геологическото е някакво конкретно като материал и изработка,като алпийските пикели например.Пробвал съм със секач да откъртвам минерали и освен да прецакам екземпляра,друго не съм постигал :? .Спомням си като малък как се опитвах да промивам пясък на реката с откраднати от баба ми леген и метална чиния,и когато се опитвах да разясня на другите хлапета, че файда има...никой не се отзова с ентусиазъм на идеята...спомням си как изоставих след години една раница която се съдра под тежестта на около 10-12 килограма ахати от Студен кладенец...и идеите бавно замираха.Пазя една кутия за обувки някъде с образци,които съм намирал,а имам и една кутия фосили която ми дадоха да продаваме в магазина на съпругата...Сега чета темите за самородното злато и се радвам че има и други съмишленици.Не знам доколко е доходоносен труд за нашата гилдия(говоря за труд без механизация),но е поне интересно,мамка му.Ще изровя и ще снимам моите находки.Скоро.Обещавам.
Успех, и нека Късмета бъде с вас.
grizmin
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Следваща

Назад към Да се запознаем и станем приятели