Собствено Търсене

Добре дошли

Re: Добре дошли

Мнениеот marian66 » Пон Окт 03, 2011 12:04 pm

ot4eto написа:Захванал съм да правя металдетектор от типа PI (puls induction), някой може ли да ми каже какви са плюсовете и минусите на този тип метал детектори ??? r54wt43

Може би Кирчо(Админа) да ти отговори,или поне той се занимава с металдетектори.
marian66
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот rusen pd » Чет Фев 02, 2012 4:28 pm

здравейте казвам се Русен Русенов на 30 години и съм от Пловдив завърших френска езикова гимназия по професия съм водопроводчик и парно отоплителни инсталаций но от 2 години съм без работа едър съм към 197 см и 130 кила мога и обичам да копам здраво и много се запалих по промиването на злато рибар съм обичам да ловя щука шаран и сом но и дребните ги умея бях в национален отбор по улов на риба на плувка отглеждам и развъждам декоративни гълъби от редки породи прекрасни животни са запознах се съсд чудесни хора във форума и извадих първите си златинки и първите си камъни чуствам се на място тук и ми харесва хобито бих го работил и за прехрана ако има как форумя е чудесен но има още къде напред да се развива хората са открити но да публикуват повече инфо за златоносни места и реки а не да се крият от това никой не е забогатял успех на всички колеги в начинанията им и здраве и спокойствие и разбирателство в семействата им
Прикачени файлове
Моя снимка 1.png
(314.86 KiB) 312 пъти
rusen pd
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pepi03 » Чет Фев 02, 2012 5:26 pm

y8y8y8 Здравей и добре дошъл , щом се чувстваш на място това е добре ,относно въпроса с практикуването само на хобито за прехрана незнам дали ще се получи , трябват много опит и знания ,и пак не е сигорно , но всичко с времето !
Аватар
pepi03
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот войводата » Чет Фев 02, 2012 6:24 pm

Добре дошъл в нашата гилдия Русене. Не изкам да те разочаровам, но за този занаят трябват много и различни познания по геология, картография и др. Освен това трябва да "чиракуваш" поне един сезон с някой ,който практикува по-отдавна и ги разбира тези неща. Пожелавам ти успех y8y8y8
Аватар
войводата
ЕКСПЕРТ-ПРОМИВАНЕ НА ЗЛАТО

Мнениеот masterrichi » Чет Фев 02, 2012 7:26 pm

Здравей големи Българино,пожелавам ти колкото тежиш толкова злато да извадиш от реката тази година. 87:"Y !!23k 65ft:"?
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот Ouzoman » Чет Фев 02, 2012 11:19 pm

Здравей и добре дошъл и от мен y8y8y8

Не очаквай някой във форума да каже нещо за златоносни места.
Аз лично бях много потресен в началото, но се свиква : ). Особено болно ми беше за Мътивир...
Ако си намериш някоя местна дружка или компания е съвсем различно.

За прехраната също няма надежди. Като цяло човек трябва да си гледа на заниманието като на хоби, а никога не се знае от коя трънка какъв заек ще изскочи.
В смисъл, съветът ми е, да не гледаш на промиванрто като алтернатива на работата.

С най-добри пожелания за новия сезон!
Аватар
Ouzoman

Мнениеот admin » Пет Фев 03, 2012 8:15 am

Ouzoman написа:
Не очаквай някой във форума да каже нещо за златоносни места.
Аз лично бях много потресен в началото, но се свиква : ). Особено болно ми беше за Мътивир...

Данчо ако не се беше споделяло за Мътивир нямаше да е изкопано цялото място,когато промивах там си бях сам и един старец от време на време и ако не бях завел десетки хора нямаше и багерите да дойдат,може би когато си се запалил е било вече късно за тая река.Във форума има качена информация за златоносните реки като цяло,златото в реките е на петна и всеки си търси своето,не се сърди на никой че като намери местенце където пуска нещо не го обявява публично.Ако става въпрос и на искъра съм завел доста хора и съм обявил мястото публично,и за много други места съм казвал на хора но аз не можах за себе си да науча нещо което не знаех преди форума. y8y8y8 y8y8y8 y6y6y6 y6y6y6
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот войводата » Пет Фев 03, 2012 10:19 am

admin написа:за много други места съм казвал на хора но аз не можах за себе си да науча нещо което не знаех преди форума.

Стефане ще ти променя мнението по този въпрос.Спомняш ли си, че ме пита за района на Ботевград-Етрополе, аз не съм забравил и въпреки че това е защитена секция, ще продължа като се видим в София. Ти ми даде нещо ,което неможах да получа навремето от старците, които ме учиха на този занаят и затова ти дължа нещо, а аз не забравям добрини и услуги. Ти ми помогна тогава и като се видим ще си върна борча
2в34я1
Аватар
войводата

Мнениеот Ouzoman » Пет Фев 03, 2012 2:54 pm

admin написа:Данчо ако не се беше споделяло за Мътивир нямаше да е изкопано цялото място,когато промивах там си бях сам и един старец от време на време и ако не бях завел десетки хора нямаше и багерите да дойдат,може би когато си се запалил е било вече късно за тая река.Във форума има качена информация за златоносните реки като цяло,златото в реките е на петна и всеки си търси своето,не се сърди на никой че като намери местенце където пуска нещо не го обявява публично.Ако става въпрос и на искъра съм завел доста хора и съм обявил мястото публично,и за много други места съм казвал на хора но аз не можах за себе си да науча нещо което не знаех преди форума. y8y8y8 y8y8y8 y6y6y6 y6y6y6

Само се опитвах да светна Русен на порядките :). Хобито ни си е нещо като казарма - и там първите няколко седмици се чудиш 'какво, защо', пък после свикваш, че започваш и ти да ги прилагаш.
Никога не съм очаквал някой да постне GPS координатите на петното си, хеле пък да се сърдя.
Основната ми мисъл беше, че положението с Мътивир, като така и така е било излезнало от контрол, можехме да го ползваме за качване на ниво след 'Искъра'.
Един вид, като 100 човека знаят за едно място е по-добре да има тема за него. А може вече и късно да е било...

За Искъра съм много благодарен :). Тъкмо бях навъртял няколко ялови обиколки из страната и ентусиазма се беше постопил.
Относно знанията, които си получил тук, сигурно си прав :). Аз гледам моите, колкото и да са малко, да са налични. За съжаление те могат да помогнат главно на току-що прохождащи колеги. Но и 20 лева или пък 2 седмици време да им спестят - пак има смисъл.
Аватар
Ouzoman

Добре заварили!

Мнениеот goturbas » Нед Фев 05, 2012 6:37 pm

Здравейте на всички!
Кирил ми даде парола и трябва да се използва :),
ще приложа 2 фотоса
и названието ми, отпреди златопромивачската ми ера
да видим, дали ще имам повод да го променя :)))
Jimmy-харпунджията
Митко
Прикачени файлове
YellH_Jim_sm.JPG
YellH_Jim_sm.JPG (57.74 KiB) Прегледано 2158 пъти
Jim-Arkut_Balt1_sm.JPG
Jim-Arkut_Balt1_sm.JPG (30.78 KiB) Прегледано 2158 пъти
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ