Собствено Търсене

МЕТЕОРИТ ПАДНА В ЦЕНТЪРА НА ОСЛО

МЕТЕОРИТ ПАДНА В ЦЕНТЪРА НА ОСЛО

Мнениеот Tatul62 » Пон Мар 12, 2012 9:43 pm

Норвежко семейство показа парче метеорит пробил барака в двора им, съобщи Газета.ру като се позова на норвежки медии.
Според експертите метеоритът, тежащ 585 грама, вероятно се е откъснал от по-голям метеорит прелетял над Норвегия на 1 март.
Семейството иска парчето да остане в Норвегия и обсъжда възможността да го предостави на музей.
От друга страна, те не изключват възможността да го продадат. Един грам марсиански метеорит струва приблизително 670 евро. За падналия в Осло обаче все още няма данни каква е неговата ценност.
http://www.blitz.bg/news/article/133314
Tatul62

Re: МЕТЕОРИТ ПАДНА В ЦЕНТЪРА НА ОСЛО

Мнениеот miros » Пон Мар 12, 2012 9:50 pm

И аз съм съгласен такъв метеорит да пробие покрива на гаража ми , ама нямаааа. Бая парични са си тези 585 грама ....Той вече си е тяхна собственост , не е полезно изкопаемо или друго да е собственост на държавата... така мисля де y7y7y7
Нищо страшно, когато над тебе се присмиват. Много по-лошо е, когато над тебе плачат.
Аватар
miros
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Мар 13, 2012 7:16 am

miros написа:Той вече си е тяхна собственост , не е полезно изкопаемо или друго да е собственост на държавата... така мисля де y7y7y7

В САЩ може да е тяхна собственост,ама в България да го узакониш трябва а отидеш в министерството на културата и от там ще те пратят в министерството на финансите,от там в басейнова дирекция,от там в общината където е паднал,след това отиваш в министерството на околната среда и водите от където ще те пратят в другата община над която е прелетял и след това вече отиваш в министерството на икономиката от където ще те върнат до общината да вземеш бележка че нямат нищо на против над тяхната община да прелитат метеорити и с тая бележка отиваш в министерството на земеделието и от там.........След 6 месеца ще си подал 164 заявления и ще си опознал всички министерства и общини-може да не ви се вярва но е така. y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6 y6y6y6
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот Tatul62 » Вто Мар 13, 2012 10:25 am

Напълно си прав,и това което си написал е напълно вярно.Давам пример,,един познат тук искаше да вземе един гйол/малък водоем/ до едно село да отглежда риба.Един месец обикаля като луд по тези учреждения за документи и човека накрая се отказа.Те в такава държава живеем за съжаление.Няма оправия. 12ytw5 y6y6y6
Tatul62

Мнениеот keymaker » Вто Окт 30, 2012 8:33 pm

И в крайна сметка ще се окаже,че дължиш данък върху тая сума ама от времето в което се предполага ,че се е образувал тоя камик, а то най вероятно не е в тая ера ама лихвата до ден днешен ще е ...(немога да си представа толкова голяма цифра,знам ги до "децилион"-има 33"0" след първия знак)
помпи ремонтирам всякакви!
keymaker
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Назад към Метеорити