Собствено Търсене

Извличане на злато от позлатени прибори

Re: Извличане на злато от позлатени прибори

Мнениеот admin » Чет Сеп 08, 2011 4:49 pm

tomibank написа:Премерих го горе долу са 3 кг , не е съвсем точно защото точноста на кантара незнам колко може да вярва , но горе долу с 200-300 грама нагоре или надолу са толкова -3 кг!

Нещата стоят приблизително по следния начин-в най-добрия случай можеш да получиш 10 грама злато а можеш да получиш и 5 грама,всичко зависи от дебелината на позлатата,или средно ги сложи 7 грама което прави малко над 500 лева.Примерно за работа най-малко ще ти вземат 100-150 лева,съгласи се че никой няма да диша отрови и да купува химикали и да работи за 20 лева.След това ще ти остане съмнението в човека дето го прави дали не ти е откраднал от златото,това не става бързо и няма как да го направи на момента пред теб.За това са искали да ти ги купят за 200 лева за да може в най лошия случай да си върнат парите,а и златото беше по-евтино.Според мен е добре да си измислиш една цена така както са цели и да чакаш някой да ги купи,пусни ги в ибей там се продава всичко,ако не можеш има момчета който могат и ще се договорите.Напълно твое право е да не се съобразяваш с моите пресмятания защото може и да греша. y7y7y7
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот tomibank » Чет Сеп 08, 2011 6:15 pm

Е аз по принцип нямам причина да се съмнявам в твойте сметки , просто ми е интересно от къде я имаш информацията горе долу как се пресмята това количество!? Защото по твоята сметка се пада горе долу около 0,3 % от общото тегло!При общо тегло 3000гр, на прибор се падат средно по 50 грама, и това значи , че за позлатата на всеки от приборите средно се използва 0,16 гр злато?
Цялата тази разправия си я навлякох на главата , поради простата причина , че един златар , евреин, нумизмат , скъперник и т.н. ми вкара тая муха в главата , че по принцип всичко което се правило и продавало в арабските държави , било правено като за страни където златото не е нещо рядко и особенно скъпо , а въпреки това си е било на почит !
Говоря разбира се за годините в които аз съм се раждал y2y2y2 , преди 1980 -та , и според него позлатеният му часовник които си бил донесъл от Либия имал 3гр позлата y6y6y6
Имам чуството , че той ми внуши някаква алчност ли , незнам как да го нарека, или по-скоро любопитство да разбера наистина кое е истина!Има ли злато по тези прибори или не !?
В случая парите изобщо не са най-важният фактор в цялата работа , въпреки , че са купени за 450$ тогава , което са си били почти половин лекарска заплата за някои либииски градове y4y4y4
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Чет Сеп 08, 2011 6:43 pm

Пресмятанията не са по някаква форумла а са базирани на практиката,когато си претопил тонове платки и часовници и включително прибори знаеш за какво става въпрос.По случайност познавам човек който цял живот това прави та той ме отваря на някой неща. y4y4y4
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот beko1960 » Пет Сеп 09, 2011 4:48 pm

tomibank,как може да ти позволи ума да съсипеш тази красота заради някакви си мизерни грам4ета злато.Ли4но аз това не бих направил никога и макар и непотребно в момента,ще го запазя за тия след мене.Художествената си стойност този комплект няма да загуби никога и макар в момента никой да не се интересува ут някакъв вид изкуство,за в бъдеще нещата не могат да останат така.Поздрави.
beko1960
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот tomibank » Пет Сеп 09, 2011 9:41 pm

Ами да ти кажа честно за мене нямат особенно художествена стойност , ако бяха наистина златни може би щях да ги оценя , но позлатени някакси не е същото , красиви са , но все пак са по скоро железни отколкото златни !
Преди 8 години като ходих в Китай за първи път си купих позлатен часовник за 150$ , от една страхотна бижутерия , изцяло злтният (златен е само горната част на корпуса и стрелките мисля, не съм 100% сигурен ) струваше 650$ !
След една година и нещо носене , златното покритие на места се беше понаранило от нормална употреба и седеше адски грозно...Същото е и с тези прибори , аз съм мисля си практичен човек , и обичам да получавам и да подарявам подаръци които са практични и могат да създадът удобство , конфорт или радост на хората които ги получават , не мога да разбера подарък който заради УЖ високата си стойност (било заради позлата или изработка) да седи и да се къта по дъното на някой гардероб , шкаф и незнам и аз още кой къде си крие ценностите ! y6y6y6
Предпочитам да дам 200-250 лева за сет прибори (днес в АЙКО магазина видях невероятни прибори), и всеки ден . или при всяко гости да ти създадат усещане за специален случай , а не да се молиш гостите да не ги надраскат , или след измиването да не станат сребърни , или изобщо като мен да не знаеш изобщо защо са ти и какво да ги правиш!
И преди казах , не ми е за 5-6-10 гр злато , не съм воден от някаква алчност или желание за изкарване на 200-300 лв , не са ми жизнено важни тези пари , и поради тази причина исках просто да се отърва от тях , и ако някой има желание да си ги гледа и да им се радва ОК , пуснал съм им из много сайтове и форуми обява за продажбата , да им се радва , за мене явно нямат тази стойност , или аз просто не я разбирам! Исках чисто с експериментална цел да разбера има ли как и колко злато е вложено в тях! y8y8y8
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот galvanotehnika » Пет Сеп 16, 2011 3:31 pm

tomibank написа:Здравейте ,
имам един комплект за хранене , прибори , които са си със златна баня , и понеже не ми трябват , а и няма да ги използвам никога , все по-често се запитвам какво точно да ги правя !?Не са използвани никога!
По златарските ателиета се занимават само с покупко продажба на злато , купувани са 78-79 година и по антиквариатите няма особен интерес , предлагат ми 150-200 лв , и реших да се пробвам ако може да се отдели златото и да го продам примерно само като материал!
Комплектът се състои от общо 60 части , от всеки вид са по 6 прибора , на тях си пише GOLD PLATED , като материала под златото е стомана!Купуван е от Либия през 1978 г , а на кутията има лепенка MADE IN JAPAN! На няколко места питах златари къде мога да отида да ми извлекат златото и всички ми казаха , че няма такива хора , а в една тема тук четох , че някои колеги от форума извличат и злато и сребро от електронни елементи!
Така , че ако някой знае как мога да го извлека , или може да го извлече , или е съгласен да измислим някакси да го извлечем , и аз и той да е доволен , или ако някой има интерес , или просто някакво мнение кажете!Ето и снимки:

здравей за мен не е проблем да ти извлека златото без да повредя приборитe
поздрави
Аватар
galvanotehnika
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот Egoiz » Пон Фев 06, 2012 8:00 pm

Колега мераклия съм за сервиза.
Кажи какви пари му търсиш
Ако искаш на лични.
Egoiz
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pepski » Чет Апр 02, 2015 10:31 am

Здравейте за да не отварям нова тема пиша тук понеже въпросът ми е свързан с домакинска посуда. Някой може ли да ми каже дали с киселини може да се извлече позлатата от порцеланови чинии. След разтребване на село , се оказа че имаме десет сервиза порцеланови чинии със всевъзможни златни кантове по тях а пък някой са пукнати и така или иначе съм решил да ги унищожа , та исках да знам преди да експериментирам дали някой го е правил и за съвет. Благодаря ви предварително y8y8y8
pepski
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот razbivacha » Нед Апр 05, 2015 6:47 pm

Пускай ги една по една в царска вода като изяде златото от първата махаш я и слагаш втората и така докато ти изяде златото от сичките чинии. така бих постъпил аз.
razbivacha
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот pepski » Вто Апр 07, 2015 5:33 pm

Благодаря, ще пробвам
pepski
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Добиване на благородни и цветни метали от скрап