Собствено Търсене

Извличане на злато от позлатени прибори

Извличане на злато от позлатени прибори

Мнениеот tomibank » Сря Сеп 07, 2011 9:14 am

Здравейте ,
имам един комплект за хранене , прибори , които са си със златна баня , и понеже не ми трябват , а и няма да ги използвам никога , все по-често се запитвам какво точно да ги правя !?Не са използвани никога!
По златарските ателиета се занимават само с покупко продажба на злато , купувани са 78-79 година и по антиквариатите няма особен интерес , предлагат ми 150-200 лв , и реших да се пробвам ако може да се отдели златото и да го продам примерно само като материал!
Комплектът се състои от общо 60 части , от всеки вид са по 6 прибора , на тях си пише GOLD PLATED , като материала под златото е стомана!Купуван е от Либия през 1978 г , а на кутията има лепенка MADE IN JAPAN! На няколко места питах златари къде мога да отида да ми извлекат златото и всички ми казаха , че няма такива хора , а в една тема тук четох , че някои колеги от форума извличат и злато и сребро от електронни елементи!
Така , че ако някой знае как мога да го извлека , или може да го извлече , или е съгласен да измислим някакси да го извлечем , и аз и той да е доволен , или ако някой има интерес , или просто някакво мнение кажете!Ето и снимки:
Прикачени файлове
P9070185.JPG
P9070185.JPG (68.39 KiB) Прегледано 13158 пъти
P9070184.JPG
P9070184.JPG (81.61 KiB) Прегледано 13158 пъти
P9070183.JPG
P9070183.JPG (70.01 KiB) Прегледано 13158 пъти
P9070182.JPG
P9070182.JPG (77.92 KiB) Прегледано 13158 пъти
P9070181.JPG
P9070181.JPG (96.73 KiB) Прегледано 13158 пъти
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Re: Извличане на злато от позлатени прибори

Мнениеот admin » Сря Сеп 07, 2011 8:35 pm

Според мен това не е за съсипване но щом си решил вземи и ги измери на един кантар да видиш колко е общото тегло на приборите да ти кажа колко злато горе долу ще се извлече,ако разбереш и колко микрона е позлатата ще ти кажа по точно,след това ще питаме един човек колко ще му струва работата и готово.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот мирослав » Сря Сеп 07, 2011 8:47 pm

не го съсипваи това,красиво е,след като стефчо ти направи сметка,в която аз се съмнявам,че може да се направи точно на толкова много части,я пусни в аукро и в обяви за продаване поне двоино отгоре на цената на златото,сега нямам пари,иначе без да съм разбирач бих ти дал 300-500 лева примерно,идеално е за скъп подарък,за сватба и т.н!!!
Аватар
мирослав
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Сря Сеп 07, 2011 9:04 pm

За казвам приблизителна сметка а не точна,това че са много частите няма значение.Спрямо общото тегло се лови приблизителна площ и приблизително количество злато което е покрило. y7y7y7
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот tomibank » Сря Сеп 07, 2011 9:25 pm

Утре ще го премеря колко тежи общо , някъде към 2,5-3 кг може би е , но за по-точно утре ще ги премеря!
А има ли някакво съотношение между теглото и количеството необходимо за позлатата?
А иначе каратите не ги знам , но мога да занеса някой от приборите да го проверят!
А иначе за решението да го отделя златото , много време се чудих какво да го правя , абсолютно ненужен ми е , няма да го ползвам никога , от една страна е много красив и може да достави на някой удоволствие да го ползва или да си го гледа , но ние с жена ми не сме хората които да го оценят честно казано , питах по антикварни магазини , питах хора които се занимават със такъв вид ценности , сребърни и златни и позлатени прибори , чинии , часовници , табакери и всякакви такива неща , но никой не прояви особен интерес , а и някакси цената която предлагат (най-високата беше 200 или 250 не помня вече точно), не ме устройва честно казано , и понеже пък не бързам за никъде да го продавам , реших да заложа на пробата с друг вариант като извличане на златото само и ако си заслужава така ще стане!
Много ми е интересно колко материал е необходимо за позлата на една вилица или лъжица примерно!?
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот tomibank » Сря Сеп 07, 2011 9:30 pm

мирослав написа:не го съсипваи това,красиво е,след като стефчо ти направи сметка,в която аз се съмнявам,че може да се направи точно на толкова много части,я пусни в аукро и в обяви за продаване поне двоино отгоре на цената на златото,сега нямам пари,иначе без да съм разбирач бих ти дал 300-500 лева примерно,идеално е за скъп подарък,за сватба и т.н!!!

В Аукро два пъти съм го пускал и никакъв интерес нямаше , а за подарък честно казано става , но не бих го подарил !
Просто за мен си е много красив , знам , че има стойност и че е нещо един вид изискано , но все пак си е един вид безценно , не за друго а защото просто е стомана със злато, не е злато , не е стомана а е някаква смесица , и освен за красота незнам дали бих го оценил по друг начин!
Незнам ако се ползва за хранене , дали един ден няма да стане "сре y6y6y6 ърен y6y6y6 "
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Сря Сеп 07, 2011 9:30 pm

Зависи колко микрона е дебела позлатата,може и някъде да пише по тях.Каратите като се отдели златото стават 24.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот tomibank » Сря Сеп 07, 2011 9:32 pm

Никъде не пише колко е дебела позлатата , гледах и аз да видя , но не пише никъде 67ъе^&
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот admin » Сря Сеп 07, 2011 9:40 pm

tomibank написа:Никъде не пише колко е дебела позлатата , гледах и аз да видя , но не пише никъде 67ъе^&

Измери ги и ще ги сметнем средно,пак казвам че ще е приблизително но разликата до реалното няма да е голяма.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот tomibank » Чет Сеп 08, 2011 3:09 pm

Премерих го горе долу са 3 кг , не е съвсем точно защото точноста на кантара незнам колко може да вярва , но горе долу с 200-300 грама нагоре или надолу са толкова -3 кг!
Аватар
tomibank
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Следваща

Назад към Добиване на благородни и цветни метали от скрап