Собствено Търсене

Моля за малко пояснение

Моля за малко пояснение

Мнениеот tomski » Сря Дек 10, 2014 9:18 pm

Здравейте! Ситуацията е следната...след много опити и естествено много похабен материал и почти никакъв резултат от действията ми по извличане на жълтия метал от компютърни платки и конектори най на края реших да обработя останалия материал с азотна киселина,с цел максимално да премахна излишния маериал.След разстварянето на конекторите остават люспички те злато, но и доста сивкава утайка. Немога да я премахна, понеже най дребните люспи да в нея.Първото ми питане е,дали тази утайка, след като се обработи с царската вода щ ми съзфаде проблем при по нататъшната обработка с мета бисулфата?
Другото питане е, как да разстворя напълно крачетата от процесорите,които се отделят трудно са железни и киселината не ги разстваря. Ще бъде ли проблем ако в този си вид минат през царската вода.
Благодаря предварително!
tomski
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Re: Моля за малко пояснение

Мнениеот razbivacha » Чет Дек 11, 2014 6:03 pm

Ами то първо в компютърните платки и конектори златото е доста по малко от другите неща примерно старата електроника руска и други такива видове. Сивата утайка и по големите люспи злато и крачетата от процесорите сичките неща ги заливаш направо с царска оставяш ги да преноштуват така в киселината и си готов. Никав проблем няма да ти създаде тая утайка с метабисулфида. Но след като минеш с царската филтрирай хубаво най добре през 2 филтърни хартии сложени заедно в една. Успех.
razbivacha
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Re: Моля за малко пояснение

Мнениеот tomski » Пет Дек 12, 2014 11:29 am

Блаягодаря за отговора . Притесненията ми са , че при предишни опити , на няколко пъти ми се получи някаква белезникава кристална утайка и никаква кафява . ме знам къде съм сбъркал...разсъждавайки стигам до извода ,че или златото е било много малко , или съм прекалил с мета бисулфата. Така или иначе загубих материала . сега се надявам , колкото и малко да е да стане както трябва. Не държа на количеството , интересен ми е самият процес на извличане y8y8y8
tomski
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Назад към Добиване на благородни и цветни метали от скрап