Собствено Търсене

Към компетентните.

Към компетентните.

Мнениеот GOLDENBOY13 » Чет Ное 20, 2014 6:17 pm

Има доста начини за смилане на нано ниво. Това ще помогне ли при сепарирането на металите.Предполагам че така ще се разделят и различните метали. y8y8y8
Какъвто човека, такава и речта му.
Аватар
GOLDENBOY13
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Към компетентните.

Мнениеот sladkarina » Пет Ное 21, 2014 2:00 pm

А какво по точно ще трябва да се смели на толково малки частички , че да се сепарира после. 222
sladkarina
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Пет Ное 21, 2014 6:43 pm

sladkarina написа:А какво по точно ще трябва да се смели на толково малки частички , че да се сепарира после. 222

Предполагам стари полупроводници или по-точно компетентните ще кажат /тоест Вие/. y7y7y7
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот sladkarina » Пет Ное 21, 2014 10:05 pm

Не съм физик -но съм чел че има метод за получаване на свръх чисти химични елементи чрез изпаряване -нещо като дестилация но елемента се отклонява чрез магнитно поле -(не става въпрос за магнитна сепарация). Но и там използват вече рафиниран материалот 999,9 .Така се получават 9999.99 чистота на металите за научни цели. Но за смилане до нано размери за сепариране не съм срещал литература.Мелят се катализатори и кондензатори на брашно в топкови мелници за пълноценно извличане на металите от тях -но по хим. метод., но и там не е чак до нано ниво.Нали гаворим за една хилядна част от микрона. 1000 нм = 1 микрон. А ако някой нещичко е прочел да сподели.Поне за сега не съм видял някоя фирма да използва такъв метод.За мелене и сепариране на полимери , магнитни и немагнитни материали има вече многа видове машини-но те са далече от нано ниво .y7y7y7 222 ИДЕТЕ ДА СИ ХВАНЕТЕ РИБА ЗА НИКУЛ ДЕН
sladkarina
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот hidrazin » Съб Ное 22, 2014 1:42 am

sladkarina написа:...метод за получаване на свръх чисти химични елементи чрез ....

Един от методите е зонная плавка. Даже не знам как да ти го преведа на БГ. Може би топене по зони??? Както и да е.
Друг метод е сублимацията. Случайно открих че е приложим и при Pt и смеси на соли от Pt/Pd. При мен пробвано при стайна температура но отнема мноооооого време.
А това за смилането на "нано" ниво е малко смешно. Повечето топкови мелници го правят. Използва се при някои системи за рециклиране на електронни отпадъци.
Смилането става при мнооооого ниски температури, защото някои вещества не искат да се "мелят" при нормални.
После с някои физически методи се правят концентрати на металите. После обработката е ясна.
А беше хубаво питащия да уточни за какви точно методи на смилане става дума и доколко са енергоемко оправдани. Мдааа...
6Т&%$
hidrazin
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот suzani » Сря Яну 27, 2016 10:39 pm

sladkarina написа:Не съм физик -но съм чел че има метод за получаване на свръх чисти химични елементи чрез изпаряване -нещо като дестилация но елемента се отклонява чрез магнитно поле -(не става въпрос за магнитна сепарация). Но и там използват вече рафиниран материалот 999,9 .Така се получават 9999.99 чистота на металите за научни цели. Но за смилане до нано размери за сепариране не съм срещал литература.Мелят се катализатори и кондензатори на брашно в топкови мелници за пълноценно извличане на металите от тях -но по хим. метод., но и там не е чак до нано ниво.Нали гаворим за една хилядна част от микрона. 1000 нм = 1 микрон. А ако някой нещичко е прочел да сподели.Поне за сега не съм видял някоя фирма да използва такъв метод.За мелене и сепариране на полимери , магнитни и немагнитни материали има вече многа видове машини-но те са далече от нано ниво .y7y7y7 222 ИДЕТЕ ДА СИ ХВАНЕТЕ РИБА ЗА НИКУЛ ДЕН

melachkata predstavlyava betonobarkachka slaga6 5 vida keramichni topki s razlichni razmeri slagas keramikata ot katalizatorite vitre zapu6va6 ustata s debel naylon zatyagas i meli6 48chasa i stava na pudra set tova himichen analiz i napred s himiata?
suzani
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Чет Яну 28, 2016 2:58 pm

някой да не е намерил жила
и като старите траки да копем по нея? :roll:
че иначе, това са си промишлени методи,
не за любителски златодобив.
66551
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Пон Фев 01, 2016 10:23 pm

goturbas написа:някой да не е намерил жила
и като старите траки да копем по нея? :roll:
че иначе, това са си промишлени методи,
не за любителски златодобив.
66551

Те жилите са си там /на мястото/, ама като никой не им обръща внимание????? Това с плавенето по реките си е като медийно разсейване от "важната" тема. y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2 Или си е някаква мода y6y6y6 .Абе трудно понякога можеш да разбереш хората и нравите. 222
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот italianeca » Сря Фев 03, 2016 8:12 pm

Абе то жилите са си там ама с лопата о кирка е зор.Нещо тежка техника е необходима.С улей не става. 7ъ;ШП
italianeca
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот goturbas » Сря Фев 10, 2016 3:54 pm

и мелене иска...
и флотация
не е шега работа :roll:
"доверяй, но проверяй" Ф.Е.Д.
Аватар
goturbas
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ