Собствено Търсене

Добиване на благородни метали от електроника

Re: Добиване на благородни метали от електроника

Мнениеот sladkarina » Вто Авг 22, 2017 10:31 pm

rafinatora написа:y8y8y8 единствено с максимална честота на злато се правят пломбите, на жена ми правиха такава,но тук говорим за пломба а не за коронка или мост y7y7y7

Те това е -коЙто си има хубав материал се чуди къде да го дене. y2y2y2 y2y2y2 y2y2y2
sladkarina
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот sladkarina » Вто Авг 22, 2017 10:33 pm

bilbobi написа:Здравейте на всички. Имам един въпрос- колко чист трябва да е калая за направа на тестер за злато и други ценни метали. Благодаря предварително и успех на всички.

Купи си калаен двухлорит и не се занимавай с глупусти y7y7y7
sladkarina
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот bilbobi » Сря Авг 23, 2017 6:15 am

Ех м...а му, защо сме такива българите? Задаваш въпрос в специализиран форум и ..... Веднага се намират " капацитети" да се осерат. Колега "сладкарин", ако можеш - помогни, ако пък не можеш или не искаш- трай си бе човек. Пак се появи и започна заяждането. Спри се.
bilbobi
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот palladium fan » Чет Авг 24, 2017 10:48 am

Разтворете припой,ако няма чист калай,в солна киселина при кипене,оставете да се охлади,след това покрийте чашата,колбата или каквото е там с някоя найлонова торбичка и оставете в хладилник за едно денонощие,това се прави с цел да кристализира оловният двухлорид,следва филтруване и ползвате разтвора по предназначение! y7y7y7
palladium fan
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот zlatotarsach » Съб Сеп 09, 2017 8:32 am

А ако ви трябва чист калаен двухлорид имам
Последна промяна zlatotarsach на Нед Сеп 10, 2017 10:06 am, променена общо 1 път
zlatotarsach
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот palladium fan » Съб Сеп 09, 2017 4:33 pm

Паладият не се разтваря в амоняк,само сребърният хлорид,а и изваряването в солна разтваря и други примеси,респ.мед,бисмут и др.Преди да изварявате със солна,утайката се промива МНОГО ДОБРЕ с вода и чак тогава.Успехи y7y7y7
palladium fan
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

Мнениеот bilbobi » Нед Сеп 10, 2017 7:13 am

Здравейте на всички. Някой работил ли е с натриева основа? Мирише ли много? Попаднаха ми едни платки ( и идея си нямам от какво са), около 30 кг, чисто нови, без никакви елементи по тях, на малък тест с азотна 53% не реагират, но двудневна "баня" с разредена азотна отделя златото и платките се изчистват напълно. Гледката е страхотна y3y3y3 . За първи път работя платки и технологията ми е малко непозната. Проблема е, че златния остатък е много лепкав. Предполагам това се дължи на разтворения лак и боята по платките. Дори след 2-3 горещи "вани" остават такива. Това дали ще пречи на реакцията с царска вода? Четох някъде, че платки се накисват в сода каустик за да се изчистят от лака и боята. В средата на следващата седмица трябва да пристигне каустика,тогава ще пробвам и този метод. Имам филтрираща система (мой дизайн и изработка y7y7y7 ), но не знам дали тя ще се справи с изпаренията. С жълтия пушек от азотната се справя отлично, с царската - средна работа, търпи се, при работа само със солна е почти безсилна, но това е положението. Затова се интересувам и тази информация е много,много важна за мен. Благодаря предварително и повече жълто на кантара. Успех на всички.
bilbobi
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот zlatotarsach » Нед Сеп 10, 2017 10:03 am

gt638u
Последна промяна zlatotarsach на Сря Сеп 13, 2017 1:10 pm, променена общо 2 пъти
zlatotarsach
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот zlatotarsach » Нед Сеп 10, 2017 10:38 am

gt638u
Последна промяна zlatotarsach на Нед Сеп 10, 2017 4:10 pm, променена общо 1 път
zlatotarsach
ЛЮБИТЕЛ
ЛЮБИТЕЛ

Мнениеот palladium fan » Нед Сеп 10, 2017 2:34 pm

При изпаряване на солна киселина се отделя ХЛОРОВОДОРОД,А НЕ ХЛОР,паладиевите соли лесно се отмиват от маточната луга(царската вода) и без обработка с амоняк,но все пак е добре да се използва,задължително утайката се преразтваря в разредена царска вода,утаява се оловото ако го им
а,неутрализация,охлаждане,филтруване и повторно утаяване.Следва промиване,изваряване със солна киселина,амоняк,азотна и гарантиран резултат-99,99% 222 P.S Може и преразтваряне в солна/перхидрол и утаяване с амониев оксалат при кипене,за получаване на свръхчист метал! y5y5y5
palladium fan
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ

ПредишнаСледваща

Назад към Добиване на благородни и цветни метали от скрап