Собствено Търсене

Гъби

Гъби

Мнениеот admin » Чет Авг 19, 2010 9:44 pm

Тук е мястото да споделите какво доходоносно хоби практикувате.Моето хоби е промиване на речно злато но то ще бъде разгледано подробно в другите форуми.Преди години се занимавах с събиране и сушене на диворастящи гъби,бях си направил сушилна и нещата не изглеждаха злае,хем интересно хем и пари се изкарваха.
Изображение
Манатарка
Изображение
Тръбенка
Изображение
Майиска гъба
Изображение
Пачи крак
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Гъби

Мнениеот masterrichi » Съб Авг 28, 2010 10:54 am

Eто тази гъба я изкупуват най скъпо ,намира се в района на Смолян-Я да видим дали ще познаеш как се нарича.
Последна промяна masterrichi на Съб Сеп 04, 2010 6:18 pm, променена общо 1 път
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Re: Кой какво доходоносно хоби практикува

Мнениеот admin » Съб Авг 28, 2010 11:31 am

Честно незнам как се казва тая гъба и не съм я срещал,занимавал съм се с гъби в северозападна България и там не расте.Разкажи нещо повече за нея.
"Незадоволените желания са движеща сила на фантазирането; всяка въображаема измислица съдържа сбъдването на едно желание и разкрасява незадоволената действителност!"
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот masterrichi » Съб Авг 28, 2010 6:43 pm

Смръчкула, изкупува се между 25-30 за килограм в сурово състояние.http://gubite.com/vidove-gubi/pumpalka- ... dliva-gyba
Животът е много кратък за да го изживееш глупаво.
masterrichi
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ
МАЙСТОР-ТЪРСАЧ

Мнениеот admin » Нед Авг 29, 2010 6:50 pm

masterrichi написа:Смръчкула, изкупува се между 25-30 за килограм в сурово състояние.http://gubite.com/vidove-gubi/pumpalka- ... dliva-gyba

Май съм я виждал тая гъба но при нас никой не я бере и не я изкупуват.Ритал съм я и е много крехка и тънка,ако за нея става въпрос.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот DTELHO » Пет Сеп 03, 2010 12:24 am

Привет, аз съм от Смолянско ,виждал съм какви ли не гъби ,досега несъм се занимавал сериозно със събиране, но съм брал я за себеси ,я за продан кога как дойде ! За смръчкулата незнаех да я търсят нашите изкупвачи ,25-30лв за кг е добра цена ,но както казах не съм се занимавал сериозно и нямам инфо ! Тук по нашия край е характерен и друг сезонен "занаят" а именно брането на боровинки ,при подходящи условия и правилно избран терен за ден се изкарват не лоши пари от порядъка на 100-150 лв ,но трябва да се вземе под внимание и пазара, а понякога това си е проблем :D ! Личното ми мнение и за двата вида занимание се свежда до здрав дух в здраво тяло и най вече до налично високопроходимо МПС ,защото както гъбите така и боровинките растът по далечните сукаци :lol: :?
DTELHO

Мнениеот admin » Нед Сеп 05, 2010 4:09 pm

На боровинката сега и е сезона,по Берковския балкан също се бере много.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот goldhunter » Вто Окт 12, 2010 8:46 pm

здравеите нов съм в форума и това с гъбите ме заинригува ако може да ми дадете някаква по подробна информация за тях като например кога расте и някои други осбености и могат ли да се изкарват пари от това също и каде ги продавате след бране
ще се радвам на всякаква информация защото аз освен печурки и сърнели друго несъм брал

и за доходоносни хобита от събирането на орехи и билки също може да се изкара някои друг лев
goldhunter
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот admin » Вто Окт 12, 2010 9:13 pm

goldhunter написа:здравеите нов съм в форума и това с гъбите ме заинригува ако може да ми дадете някаква по подробна информация за тях като например кога расте и някои други осбености и могат ли да се изкарват пари от това също и каде ги продавате след бране
ще се радвам на всякаква информация защото аз освен печурки и сърнели друго несъм брал

и за доходоносни хобита от събирането на орехи и билки също може да се изкара някои друг лев

Първо кажи в твоя район какви гъби растът и ще обсъдим,имам опит с манатарка,пачи крак,майска гъба,тръбенка,булка,челядинка.Всичките нса ценени и изкупувани гъби.
admin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР

Мнениеот goldhunter » Сря Окт 13, 2010 7:33 pm

Еми аз от гъби неразбирам много още се уча от Чирпан съм и знам че има печурки, сърнeли, челядинки и едни други които растът около дънерите на изгнили дървета, баща ми им вика лютивки ама несъм сигурен дали така се казват. За други незнам. Иначе ти къде продаваш гъбите предварително ли търсиш пазар.
А за тези дървесните да питам те стават ли за нещо
a_1192195890_gybi2.jpg
a_1192195890_gybi2.jpg (110.02 KiB) Прегледано 12065 пъти

мерси предварително
goldhunter
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Следваща

Назад към Гъби