Собствено Търсене

Трюфели

Re: Трюфели

Мнениеот kitev80 » Съб Юни 01, 2013 9:47 pm

pavko написа:С четене в интернет скоро няма да опиташ трюфел,камо ли да продадеш.Всичко което е изписано е около 10% истина.И аз смятах че с четене ще вадя самородки,но уви освен прашинки друго не съм намирал.Вече съм убеден че има някои тайни които са известни на малцина.Прави ми впечетление че само едни и същи хора вадят количество и качество.
Те така,колега подробностите на ЛС

Ако не те затруднява,можеш ли да изброиш около какви дървета и храсти се намират ?
kitev80
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pavko » Вто Юни 11, 2013 6:01 am

kitev80 написа:
pavko написа:С четене в интернет скоро няма да опиташ трюфел,камо ли да продадеш.Всичко което е изписано е около 10% истина.И аз смятах че с четене ще вадя самородки,но уви освен прашинки друго не съм намирал.Вече съм убеден че има някои тайни които са известни на малцина.Прави ми впечетление че само едни и същи хора вадят количество и качество.

Ако не те затруднява,можеш ли да изброиш около какви дървета и храсти се намират ?

Около "заразените" ,колега.....
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот miros » Пон Юни 17, 2013 10:48 am

Много интересна тема. Намирането на трюфели не е като търсенето... то не става само с ядене, требе и ъкъл.... 777
Четене, четене му е майката. В интернет има много писано по въпроса. А много е важно обученото куче и постоянното поддържане на формата му.
А за местата.... ами и трюфелджиите, както и златотърсачите, че и иманярите ( любителите на старинни ценности де ) ,че и гъбарите много ясно е, че няма да си издадат местата....
То какво остава, четене и пак четене. y3y3y3 222
Нищо страшно, когато над тебе се присмиват. Много по-лошо е, когато над тебе плачат.
Аватар
miros
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот pavko » Вто Юни 18, 2013 6:01 am

Не съм много съгласен,Колега.Ако ставаше с много четене Ловците на трюфели щяха да са хиляди,а ние не сме по-вече от 60-70 човека.Освен добре обучено куче се иска и мозък и здрави крака,разбирай много ходене y8y8y8
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот miros » Вто Юни 18, 2013 2:33 pm

pavko написа:Не съм много съгласен,Колега.Ако ставаше с много четене Ловците на трюфели щяха да са хиляди,а ние не сме по-вече от 60-70 човека.Освен добре обучено куче се иска и мозък и здрави крака,разбирай много ходене y8y8y8

Прав си pavko, ама само до някъде.
Ето тук си прав и ако не съм го споменал в поста си, то е само защото точно това е общо известно, поне за търсачите на трюфели.

"Освен добре обучено куче се иска и мозък и здрави крака,разбирай много ходене "

Както казваш че сте само 60-70 човека, не се ли замисляш защо е така ?
Аз пък все още поддържам моето мнение, че за намиране на трюфели си е нужна една стабилна теоретична подготовка съчетана с постоянно практикуване на екипа човек-куче.Някога са използвали и прасета. Май тяхния нюх в това отношение е по силен от на кучето. Но някои породи кучета просто са родени за търсене на трюфели.
Защо все още мисля, че е нужно солидно четене ?
Ами защото за всяка дейност се иска информация. Не напразно информацията е най ценната, най скъпата и най търсената стока. Защото без информация както ти, така и всички търсачи на трюфели нямаше да направите нищо, просто нямаше да намирате трюфели. А информацията сега с интернета е общо достъпна. Не съм съвсем бос в тази тема, затова твърдя така.
Не вярвам някой търсач на трюфели да се е родил научен и със солидна информация. Все отнякъде се е сдобил с тази ценна информация. Кой от приятели, кой от книги, кой от интернет, но без информация не може.
Та разбра ли ми мисълта, защо все още твърдя че търсенето на трюфели става с много информация, тоест иска четене, запознаване с информацията ?
хайде със здраве и повече късмет в търсенето
222
Нищо страшно, когато над тебе се присмиват. Много по-лошо е, когато над тебе плачат.
Аватар
miros
ЗНАЕЩ
ЗНАЕЩ

Мнениеот Yane » Сря Сеп 11, 2013 12:45 pm

който има въпроси за трюфелите , да ми пише, и една препоръка в интернет има много неща за тях но само малка част е полезна , няма смисъл да чете и да си губите времето, ще дам съвети на заинтересованите и сериозни хора запалени по трюфела
Yane
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот kitev80 » Нед Ное 03, 2013 11:32 pm

pavko написа:
kitev80 написа:

Около "заразените" ,колега.....

Досещам се че ще е около "заразените" но от кой вид дървета и храсти са приемник на трюфела?Може ли около череша или др. овощки и около кой вид храсти?
y7y7y7
kitev80
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот bgbul » Нед Яну 26, 2014 10:07 pm

drm написа:Здравейте и от мен.Най-добрите търсачи на труфели са прасетата.Това са животните които не се нуждаят от тренировъчен процес,тъй като те са със доста силно обоняние.Друг е въпрос,как да се открие подходящото животно.Откриването е труден процес,който изисква и средства.Отивате в някое стопанство за полу диви свине,които през деня са пуснати из гората ,а вечер се прибират,и виждате дали има някоя отделена майка със малки прасенца на около 20-30 дена.Майката се отделя и се оставят само малките.След това се отчупва едно малко парченце труфел,влизате при малките,пускате го на земята и го настъпвате с крак.Ако имате късмет,някое от малките ще дойде и ще почне да рови под крака ви.Това е вашия търсач,ако не,пробвате на друго място.След това,в процеса на отглеждане на животното,периодично му се дава по някое малко парченце от всички видове труфели които можете да намерите.В процеса на търсене ,животното се води на каиш ,и се пасе около дърветата.Там където има труфел,животното почва да го изрива,за да го изяде.Дърпате го от мястото, и изваждате труфела.Вече раздразнено от аромата,прасето започва да търси в района само труфел.
П.П.Това е от една френска книга(която ми попадна преди много години),и се отнася за райони ,които са заразени със тази гъба,но това не значи, че не може да се използва и в нашите райони.Свинете имат успеваемост 100%.

Здравейте на всички!
Не ми се пише много, много, но поне да ви спестя трудностите.
Прасето е лоша идея.
1. Как ще го накарате да работи повече от 20-30 мин.? Ляга и не може да го вдигнеш с топ.
Послушно е, върви кротко, награждаваш го с шипки или друго нещо и то е като куче. Реши ли - ляга и толкова.
2. Всяка сутрин като го носите до колата ви гледат като луд. Така е и като се връщате от излета. Много странни погледи.
3. Колко ще ви вмирише колата.... не питайте.
4. След 3 месеца става над 70 кила. Как се товари ежедневно в колата?
5. Като изрови трюфел - винаги го наранява. Ако го преборите може да изгубите пръст от ръката. Има яка захапка.
Та интересно е да го слуша това човек, но не е за сериозни хора.
Купете си куче или си обучете. Обучението не е трудно. Има пасти за обучение и френски и български.Има зехтин, но е с изкуствен аромат.
Има и трюфели за обучение (по-евтини). Така, че избор имате, но не прасе.
Успех !
bgbul
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот pavko » Пон Яну 27, 2014 7:12 pm

bgbul написа:
drm написа:Здравейте и от мен.Най-добрите търсачи на труфели са прасетата.Това са животните които не се нуждаят от тренировъчен процес,тъй като те са със доста силно обоняние.Друг е въпрос,как да се открие подходящото животно.Откриването е труден процес,който изисква и средства.Отивате в някое стопанство за полу диви свине,които през деня са пуснати из гората ,а вечер се прибират,и виждате дали има някоя отделена майка със малки прасенца на около 20-30 дена.Майката се отделя и се оставят само малките.След това се отчупва едно малко парченце труфел,влизате при малките,пускате го на земята и го настъпвате с крак.Ако имате късмет,някое от малките ще дойде и ще почне да рови под крака ви.Това е вашия търсач,ако не,пробвате на друго място.След това,в процеса на отглеждане на животното,периодично му се дава по някое малко парченце от всички видове труфели които можете да намерите.В процеса на търсене ,животното се води на каиш ,и се пасе около дърветата.Там където има труфел,животното почва да го изрива,за да го изяде.Дърпате го от мястото, и изваждате труфела.Вече раздразнено от аромата,прасето започва да търси в района само труфел.
П.П.Това е от една френска книга(която ми попадна преди много години),и се отнася за райони ,които са заразени със тази гъба,но това не значи, че не може да се използва и в нашите райони.Свинете имат успеваемост 100%.

Здравейте на всички!
Не ми се пише много, много, но поне да ви спестя трудностите.
Прасето е лоша идея.
1. Как ще го накарате да работи повече от 20-30 мин.? Ляга и не може да го вдигнеш с топ.
Послушно е, върви кротко, награждаваш го с шипки или друго нещо и то е като куче. Реши ли - ляга и толкова.
2. Всяка сутрин като го носите до колата ви гледат като луд. Така е и като се връщате от излета. Много странни погледи.
3. Колко ще ви вмирише колата.... не питайте.
4. След 3 месеца става над 70 кила. Как се товари ежедневно в колата?
5. Като изрови трюфел - винаги го наранява. Ако го преборите може да изгубите пръст от ръката. Има яка захапка.
Та интересно е да го слуша това човек, но не е за сериозни хора.
Купете си куче или си обучете. Обучението не е трудно. Има пасти за обучение и френски и български.Има зехтин, но е с изкуствен аромат.
Има и трюфели за обучение (по-евтини). Така, че избор имате, но не прасе.
Успех !

+1.... y1y1y1
Аватар
pavko
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

Мнениеот avalon48 » Нед Май 25, 2014 2:02 am

333
И какво става след като белия (той не се среша в БГ) и черния трюфел имат различна миризма през различните периоди от годината 333
Ама сме си завистливо племе ,започнаха да се заравят в земята забити парчета СТРИХНИН в трюфелите и затова вече в РАЗГРАДСКО има 3 отровени кучета.
То акъл най-лесно се дава,ха сега отидете до ФРАНЦИЯ или ИТАЛИЯ и купете заразен посадъчен матерал (ЛИПОВИ ДРЪВЧЕТА) и си направете работно поле.
П.С. Когато кучето изяде 1-вия трюфел в живота си и ако го повърни,подари го на децата да си играят с него,и бягай да копуваш нов търсач. 12ytw5
avalon48
НАЧИНАЕЩ
НАЧИНАЕЩ

ПредишнаСледваща

Назад към Гъби